Workation, czyli praca na wakacjach

Blog główne

Coroczny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku trwa. Wśród finalistów nie zabrakło terminu odnoszącego się między innymi do wyznawców teorii spiskowych, o które nie trudno w kontekście pandemii koronawirusa. O tym, że pandemia „ma się dobrze” wie jednak doskonale większość osób i wiele branż, w tym branża turystyczna. Ostatnie 1,5-roku stało pod znakiem licznych zmian w naszym codziennym życiu, zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Nie mniej zmieniło się w zasadach podróżowania tak ze strony organizatorów, jak uczestników wycieczek. Wszyscy stawiamy czoła wyzwaniom i próbujemy odnaleźć się w nieznanej jak dotąd rzeczywistości. Poza licznymi trudnościami to także czas nowych szans, perspektyw i rozwiązań. Jedną z możliwości przeorganizowania szarej codzienności, szczególnie tej ograniczającej się do czterech ścian naszych domów, w których spędzamy teraz mnóstwo czasu, jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, a więc… wakacji z pracą.

Czym jest workation?

Ostatnimi czasy triumfy święci zbitek słów z języka angielskiego – workation. Brzmi lepiej niż „pracowakacje” i tego się trzymajmy. Ten termin z pewnością zagości w naszych słownikach, a nowy trend być może wcielimy w życie. Model pracy zdalnej w wielu firmach został wdrożony nagle i niespodziewanie, a po czasie okazało się, że sprawdził się dość dobrze. Tryb pracy home office ma jednak swoje plusy i minusy. Dlatego warto zrobić coś, co pozwoli odczarować trud siedzenia w dresie w domowym zaciszu (lub nie… w zależności, czy i z kim mieszkamy), szczególnie teraz, gdy na dworze mrok zapada o godzinie 16:00. Większość z nas do wykonywania swojej pracy potrzebuje jedynie komputera i dobrego połączenia internetowego. Brzmi jak prosty przepis na pracę… gdziekolwiek.

Wyobraź sobie scenariusz, w którym budzisz się rano i zachwyca Cię widok na morze, w przerwie na obiad zajadasz się pysznościami w ramach all inlusive, a po pracy wskakujesz do basenu, wybierasz się na spacer po plaży lub uczestniczysz w zajęciach z jogi. Co więcej, zmiana dotychczasowej przestrzeni sprawia, że pracujesz efektywniej i czujesz się po prostu lepiej – dbasz zatem o to, co najważniejsze, a więc o siebie i swój komfort psychiczny.

5 korzyści workation

Razem z TUI możesz udać się na zorganizowany wyjazd, który będzie stanowił połączenie pracy z wakacjami. Dlaczego warto?

Odpowiednia przestrzeń do pracy – po pierwsze już sama zmiana otoczenia wpłynie pomyślnie na Twój nastrój i nastawienie do zawodowych obowiązków. Swoją pracę będziesz wykonywać z balkonu Twojego pokoju lub zacisznego miejsca w jednej z hotelowych restauracji.

Dobre połączenie Wi-Fi – to podstawa, żeby móc pracować szybko, przyjemnie i skutecznie. Nienagannie działające połączenie internetowe to główne kryterium doboru hoteli polecanych do pracy zdalnej, które znajdziesz poniżej.

All inclusive – niewątpliwy atut urlopu połączonego z pracą. Nie tracisz czasu i energii na zakupy i gotowanie, a jedynie dogadzasz sobie pysznymi napojami i daniami serwowanymi w hotelowych barach i restauracjach.

Brak konieczności korzystania z urlopu wypoczynkowego – wszystkim nam doskwierają wiadomości dotyczące pandemii (i nie tylko), do tego dochodzą trudy dnia codziennego i natłok spraw prywatnych. W takich momentach wyjazd, tym bardziej zagraniczny, okazuje się być zbawienny dla skołatanych nerwów. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na wzięcie urlopu, workation jest właśnie dla Ciebie!

Całodobowa opieka TUI Service Center – jeżeli martwisz się organizacją wyjazdu i jego przebiegiem, zupełnie niepotrzebnie. TUI Service Center jest do Twojej dyspozycji 24/7, również w aplikacji mobilnej TUI. Więcej informacji na temat opieki TUI podczas wypoczynku znajdziesz tutaj https://tui-blog.azurewebsites.net/opieka-tui-podczas-wypoczynku/.

Hotele polecane do pracy zdalnej

Połączenie pracy zdalnej z wyjazdem możesz zrealizować już teraz lub zarezerwować wybrany przez siebie hotel na sezon letni 2022. Wśród obiektów znajdziesz między innymi te, które przeznaczone są wyłącznie dla dorosłych; wszystkie hotele charakteryzuje również nieograniczony dostęp do Wi-Fi i znakomita infrastruktura. Nie musisz się również martwić o duże różnice czasowe między Polską a proponowanymi kierunkami, co pozwoli Ci na wykonywanie Twojej pracy w niemal niezmienionych warunkach.

  1. TUI BLUE Suite Princess
  2. TUI MAGIC LIFE Fuerteventura
  3. TUI BLUE Orquidea
  4. TUI BLUE Caravel
  5. H10 Timanfaya Palace
  6. Sofianna Resort & Spa
  7. TUI BLUE Palazzo del Mare
  8. The King Jason Paphos
  9. TUI BLUE Elounda Village
  10. TUI BLUE Falesia