Co warto zobaczyć podczas pobytu na Phuket?

1

Tajlandia – egzotyczna i magiczna, szczególnie dla europejczyków. Każdego roku, kusi swoimi urokami turystów, otwierając przed nimi niesamowite i zapierające dech w piersiach zakątki. Doskonałym wyborem na poznanie tego kraju jest Phuket – urocza prowincja, która posiada wszystkie atrakcje dla każdego typu turysty. Sprawdzicie co warto zobaczyć podczas pobytu na wyspie Phuket.

Phuket to jedna z prowincji i zarazem największa wyspa Tajlandii. Prowincja Phuket jest niesamowicie różnorodna. Wypełniają ją, wysokie masywy górskie, gęste obszary lasów, a także piaszczyste i piękne plaże. Dlatego wyspa Phuket stanowi doskonały wybór zarówno dla turystów uwielbiających relaks i odpoczynek na złocistym piasku i aktywnych podróżników chcących poznać miejsca kultury i dziedzictwa Tajlandii.

Dzisiaj przedstawię Wam 3 ciekawe miejsca, które trzeba koniecznie zobaczyć podczas pobytu na Wyspie Phuket. 

Wat Chalong

Wat Chalong zwane również Świątynią Chaithararam to sakralny buddyjski obiekt. Pięknie i misternie zdobione budynki świątynne przyciągają wzrok turystów. Tutaj, możemy poznać i obserwować tajską kulturę i zwyczaje. Sam wstęp jest darmowy, lecz nie wszędzie turyści mają możliwość wejścia. Ze względu na wielkość świątyni Wat Chalong, warto na zwiedzanie zarezerwować m.in 3 godziny, aby w spokoju i bez pośpiechu nacieszyć się widokiem majestatycznych budowli i tętniącego tam życia.

Old Town

Kolorowe, wypełnione historią i ciekawymi knajpkami! Takie właśnie jest Old Town. Wielbiciele kawy zakochają się w przyulicznych kawiarenkach, miłośnicy fotografii nie będą mogli oderwać się od aparatu, a podróżnicy szybko zgubią się w małych uliczkach, aby poznać ich prawdziwy i tajemniczy urok. Old Town razem z ulicą Thalang cieszy się ogromnym powodzeniem wśród turystów. Stare Miasto wypełniają muzea, w których to można zapoznać się z historią Tajlandii. To kolorowe miejsce na pewno na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Wyspa Phi Phi

Na malowniczą wyspę Phi Phi możemy dostać się za pomocą wynajętej łodzi. Moim zdaniem jest to „must-have” podczas pobytu na wyspie Phuket. W czasie rejsu, mamy możliwość oglądania przepięknych jaskiń i złocistych plaż. Tutaj też możemy, zanurkować w głębiny i poznać podwodny świat. Wyspa Phi Phi będzie doskonałym wyborem na koniec, aby tuż przed wylotem zrelaksować się w otoczeniu natury i spokoju.