Wakacje Last Minute jesienią – dlaczego warto?

Lato już dawno za nami, tymczasem jesień na dobre rozgościła się za oknami. Pogoda dopisuje, słońce rozświetla ozłocone liśćmi drzewa – chce nam się wówczas wstawać z łóżka i mamy więcej energii do pracy. Gdy przez dłuższy czas pada deszcz, a temperatura zmusza do wyciągania z dna szafy grubych swetrów i ciepłych szalików, nie dziwi, że w ogóle nie mamy ochoty na aktywności.

Jesień to dobra pora, żeby wybrać się na wypoczynek do kraju, w którym pogoda dopisuje przez cały czas. Dzięki takiemu wyjazdowi naładujesz akumulatory i nabierzesz sił do życia. Warunek jest jeden: nie możesz mieć na głowie dużej ilości zobowiązań. Jeśli jest inaczej, znajdź osobę, która zapewni opiekę dzieciom lub zwierzętom pod Twoją nieobecność, załatw zastępstwo w pracy i wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy. Potem udaj się na wymarzony, jesienny urlop.

Pewna pogoda

Warunki atmosferyczne w Polsce są zmienne. Czasem świeci słońce, czasem przez dłuższy czas pada deszcz. Niska temperatura i silny wiatr zniechęcają do wycieczek czy zwiedzania nowych miejsc. Unikniemy tego problemu, jeśli za cel swojej podróży obierzemy ciepły kraj, w którym panują wysokie temperatury. Takie uwarunkowania sprzyjają całodziennemu leżeniu na plaży z książką w dłoni. Nawet gdy nicnierobienie już Ci się znudzi, wolny czas będziesz mógł przeznaczyć na poznawanie nowych miejsc i zwiedzanie okolic. Z całą pewnością nie będziesz skazany na siedzenie w czterech ścianach z powodu niesprzyjającej pogody.

Atrakcyjne oferty

W drugiej połowie roku, zaraz po wakacjach, znacznie łatwiej jest trafić na atrakcyjne pod względem cenowym oferty. Czym charakteryzują się tak zwane oferty last minute? Last minute (znajdziesz je na przykład tutaj: https://www.tui.pl/last-minute) to propozycje wycieczek, które pojawiają się na kilka dni przed samym wylotem. Najlepiej szukać ich na przełomie listopada i grudnia. Będzie to również doskonały pomysł na świąteczny prezent.

Mniej turystów

Popularne kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie na przełomie lipca i sierpnia, tuż przed wakacjami i zaraz po nich. Jeśli zdecydujemy się na wyjazd w październiku lub listopadzie, możemy liczyć na zdecydowanie mniejszą liczbę turystów. Łatwiej będzie zwiedzać, poruszać się po popularnych miejscach, czy chociażby znaleźć stolik w najlepszych restauracjach.

Poprawa humoru

Jesienią nietrudno o chandrę. Gdy trzeba wstawać wcześnie rano, wypełniać codzienne obowiązki pomimo ogromnego zmęczenia i niewyspania, łatwo nie mieć dobrego nastroju. Jeśli przez dłuższy czas będziemy czuli się nieszczęśliwi, przełoży się to na nasze podejście do świata i zachowanie względem otaczających nas ludzi. Niewykluczone, że staniemy się opryskliwi i po prostu niemili. Wówczas doskonałym lekarstwem będzie wakacyjny wyjazd. Chyba nie ma na świecie osoby, która woli, gdy za oknem nieustannie pada deszcz, jest ciemno, buro i ponuro. Dzięki wczasom, można choć na chwilę zostawić wszystko w tyle, zapomnieć o troskach i problemach i czerpać radość ze słońca i ciepła. Po powrocie z wakacji łatwo spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i znaleźć rozwiązania spraw, które jeszcze wcześniej wydawały nam się bez wyjścia.

Gdzie jechać jesienią?

Propozycji wyjazdów w tym okresie jest całkiem sporo. Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę oczekujesz od swoich jesiennych wakacji. Twoim głównym wyznacznikiem jest pogoda? Z pewnością do gustu przypadnie Ci aura panująca wczesną jesienią na Wyspach Kanaryjskich czy w Turcji. Temperatury w tym okresie zachęcają do aktywnego wypoczynku i zwiedzania.

Pod uwagę warto wziąć również Egipt. Temperatura w okolicy października wynosi tam około 25 stopni, co jest gwarancją udanego plażowania i zwiedzania – piramid czy posągu Sfinksa. Niezwykle ciekawą atrakcją jest także rejs po Nilu czy przejażdżka na wielbłądzie. Dla tych, którzy najlepiej odpoczywają w gorącym klimacie polecamy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Miejsce to kusi szerokimi, piaszczystymi plażami z dala od zgiełku. Na miłośników rozrywki czekają natomiast ruchliwe ulice miast z pełnymi przepychu galeriami handlowymi i bogatą infrastrukturą.