Ras al-Chajma – najpiękniejszy emirat w całym kraju

rasal11

Nie bez powodu region ten uznawany jest za najbardziej malowniczy spośród wszystkich siedmiu emiratów. Wszystko za sprawą zróżnicowanego krajobrazu, na który składają się: od strony wschodniej pasmo górskie z najwyższym szczytem w całym kraju – Dżabal aj-Dżajs, szerokie, piaszczyste, niekiedy zupełnie dziewicze plaże zlokalizowane po stronie zachodniej, nad Zatoką Perską i znajdująca się na południu, zachwycająca czerwonym kolorem pustynia.

W kontrze do Dubaju

Położenie geograficzne „szczytu namiotu” (nazwa emiratu w dosłownym tłumaczeniu z języka arabskiego) jest niewątpliwie tym, co wyróżnia go najbardziej. Jak zwykło się oceniać, w Dubaju wszystko jest największe i najlepsze, w Ras al-Chajma – najpiękniejsze.

Emirat kusi też niższymi cenami za pobyt w hotelach niż w ociekającym luksusem Dubaju. Nie brakuje tu jednak obiektów świadczących usługi na bardzo wysokim poziomie i charakteryzujących się bogatym wystrojem. Warto zaznaczyć, że niektóre hotele oferują bezpłatne przejazdy do Dubaju, co stanowi dodatkowy atut i daje możliwość poznania najważniejszych punktów na mapie obu emiratów za jednym zamachem (w sezonie letnim 2019 z takiej opcji można skorzystać w dostępnych w naszej ofercie obiektach sieci Al Hamra).

Warto wspomnieć również o perspektywie rozwoju na najbliższe lata, której głównym celem jest urozmaicanie oferty turystycznej w regionie. Kilka kroków zostało już poczynionych w tym kierunku. W 2018 roku została otwarta najdłuższa na świecie kolej tyrolska o długości 2800 m. Podczas zjazdu odbywającego się z prędkością około 150 km/h można podziwiać wspaniałe pasmo górskie Dżabal aj-Dżajs.

Liczne możliwości spędzania wolnego czasu

Po pierwsze wypoczynek w hotelach położonych w pobliżu piaszczystych plaż, ze zróżnicowaną ofertą sportową czy atrakcjami dla dzieci. Każdy znajdzie obiekt dopasowany do własnych potrzeb. Ponadto Ras al-Chajma to zdecydowanie spokojniejszy emirat niż  Dubaj. Dlatego też turyści chwalący sobie wrażenia stojące w opozycji do gwaru i zgiełku chętnie obierają go za cel swojej podróży. Po drugie sceneria. To między innymi wspomniane wcześniej pasmo górskie ze szczytem Dżabal al-Dżajs, na który można się dostać pieszo lub wjechać samochodem, podziwiając przy tym malownicze kaniony, spacerowanie po dziewiczych plażach czy oglądanie wschodu słońca na pustyni.

Po trzecie aktywności i atrakcje. Te bardziej spokojne, do których zaliczyć można wędrówki po górach, kolarstwo górskie, sporty wodne, takie jak nurkowanie i żeglowanie lub dostarczające zdecydowanie więcej adrenaliny pustynne safari czy ekstremalny zjazd kolejką tyrolską.

Po czwarte zwiedzanie. W stolicy emiratu znajduje się między innymi pochodzący z okresu średniowiecza pałac Sheeba, grobowiec Shamal, czy Ras Al Khaimah Museum, w którym eksponowane są znaleziska pochodzące sprzed 2500 lat.

Lato 2019

W sezonie letnim 2019 do portu lotniczego w Ras al-Chajma można dolecieć bezpośrednio z Katowic liniami lotniczymi Enter Air.