Odkryj rajską wyspę Boa Vista

Boa Vista (1)

Wyspa Boa Vista to nowość w ofercie TUI. Wiecznie słoneczna wyspa z krystalicznie czystą wodą i białym piaskiem. To tylko kilka cech tej rajskiej wyspy archipelagu Wysp Zawietrznych. Czytaj dalej i poznaj Boa Vistę!

Wyspy Zawietrzne razem z Podwietrznymi należą do archipelagu Zielonego Przylądka, który składa się z 10 głównych wysp i 5 mniejszych. Każdego roku Wyspy Zielonego Przylądka odwiedzają setki tysięcy turystów, wybierając wyspę Sal lub Boa Vistę.

Na Archipelag Zielonego Przylądka panuje klimat zwrotnikowy cechujący się suchym powietrzem i niewielkimi opadami. Średnia temperatura w styczniu wynosi około 22 stopnie Celsjusza, natomiast w lipcu 27 stopni. Na wyspie znajduje się pustynny krajobraz typowy dla obszarów takich jak Sahara. Mimo rozległych piaszczystych połaci terenu Boa Vista kusi piękną panoramą i spokojem ukrytym w białym, delikatnym piasku.

>> Lato 2021 na Boa Vista <<

Klimat Boa Vista

Wyspa Boa Vista jest największą wyspą archipelagu, lecz jednocześnie najsłabiej zaludnioną. Boa Vista po portugalsku oznacza „dobry widok”, co w pełni oddaje odczucia, gdy już się tam znajdziemy. Krystalicznie czysta woda i biały piasek zachwyci każdego turystę, który będzie miał przyjemność wybrać się na Boa Vistę. Jest to raj dla osób uwielbiających plażowanie. Boa Vista to blisko 60 km dziewiczych plaż, wyróżnionych prestiżową Błękitną Flagą. Błogie . Nie musisz się martwić również o tłok, ponieważ każdy znajdzie swój kawałek podłogi… a raczej białego piasku. Fani pieszej turystyki podczas wędrówek mogą odkryć prawdziwe skarby natury i obserwować życie dzikich zwierząt.

Dlaczego Boa Vista?

Zacznijmy od tego, że Boa Vista kusi swoimi skarbami każdy rodzaj turystów. Wyspę wyróżnia przede wszystkim spokój i serdeczność mieszkańców. Już od pierwszych chwil odczujemy, że czas płynie to zupełnie inaczej. Powoli, bez pośpiechu i nigdzie się nie śpiesząc. Na Boa Viście można w pełni odpocząć. Dodatkowo wyspy Zielonego Przylądka to raj dla fanów sportów wodnych! Krystalicznie czysta woda w połączeniu ze świetnymi warunkami pogodowymi sprawi, że każdy będzie chciał spróbować wodnego szaleństwa. Boa Vista słynnie również ze znanych na cały świat ultramaratonów!

>> sprawdź oferty na Boa Vista <<

Wybierz zwiedzanie

Wprawdzie pustynny krajobraz i przepiękne plaże zachęcają do relaksu i odpoczynku, to Boa Vista kryje w sobie ciekawe miejsca do zwiedzania. Warto odwiedzić Rabil – dawną stolicę wyspy i drugie co do wielkości miasto na Boa Vista. Pamiętajmy, że słowo wielkość ma tutaj względne pojęcie. Rabil to po prostu urocza, niewielka wioska, wypełniona kolorowymi domami. To miejsce oddaje sielski i radosny klimat wysp Zielonego Przylądka. W Rabil możemy zobaczyć chociażby świątynię pod wezwaniem św. Rocha wzniesioną w 1801 roku, natomiast w lokalnych restauracjach skosztujemy regionalnych kabowerdyjskich dań.

Drugim miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć to miasto Sal Rei, siedziba władz Boa Visty. Turystów przyciąga Fort Duque de Bragança, choć już zrujnowany to wciąż zachęca do poznania jego pozostałości stojących na wybrzeżu. W dawnych czasach fort chronił wysepkę przed piratami i łupieżczymi najazdami. Sal Rei produkowało sól co czyniło miasto ważnym punktem handlowym.

Moc atrakcji

Zmęczyłeś się odpoczynkiem? Nie martw się, atrakcje na Boa Viście dadzą porządny zastrzyk adrenaliny. Wybierz się na zwiedzanie quadem po wyspie. Ta niezapomniana off-roadowa przygoda zabierze Cię w miejsca gdzie żaden autokar ani jeep nie dojedzie. Podczas wyprawy zobaczysz dzikie północne wybrzeże wyspy i wydmowe południe. Zakładaj kask i ruszamy!

>> Sprawdź aktualne atrakcje na Boa Vista <<

Z kolei jeśli uwielbiasz obserwować rodzącą się naturę to polecamy wybrać wycieczkę, gdzie możesz oglądać żółwie Caretta Caretta. Od końca czerwca do końca września żółwie przybywają na południowe i zachodnie wybrzeże aby składać swoje jaja. Wędrówki zwierząt można obserwować podczas wieczornych lub nocnych wycieczek. Wycieczka odbywa się pod nadzorem przewodnika. Warto dodać, że dla własnego bezpieczeństwa jak i bezpieczeństwa żółwi zabrania się dotykania lub przeszkadzania żółwiom podczas składania jaj.

Kolejna wycieczka zabierze Cię pod ważny punkt na Boa Vista czyli wrak MV Cabo Santa Maria. Jest to pozostałość hiszpańskiego wraku frachtowca, który uderzył w skały w roku 1969. Przez cały rok od katastrofy, mieszkańcy wyciągali ze statku ładunek. Po wydobyciu wszystkich dóbr, statek został pozostawiony na pastwę losu. Mimo że obiekt stał się wizytówką wyspy to z każdym rokiem wrak rozpada się i znika coraz bardziej.

Odpocznij w hotelu

Mimo że Cabo Verde nie jest masowym kierunkiem wybieranym przez turystów to infrastruktura hotelowa stoi na wysokim poziomie a każdego roku jest jeszcze lepsza. Co ciekawe, profesor Zbigniew Religa upodobał sobie to miejsce na ziemi i chwilach podczas urlopu odpoczywał na Wyspach Zielonego Przylądka. Hotele na Boa Vista dostosowane są do każdego turysty. Są idealne zarówno dla par, dla rodzin czy na wypad ze znajomymi. Większość z nich posiada ofertę all inclusive i położona jest bezpośrednio przy piaszczystej plaży.

Riu Palace Boa Vista 5* ALL 24h

Riu Palace Boavista to hotel otwarty stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku. Wnętrza są nowoczesne i eleganckie, a pokoje urządzone tak, by po dniu pełnym wrażeń – odpoczywać w komfortowych warunkach. Wrażeń tych dostarczyć mogą sporty wodne dostępne na przepięknej plaży, animacje prowadzone przez doświadczonych i entuzjastycznych animatorów, kilka barów i strefa spa z masażami. Hotel jest przyjazny dla najmłodszych gości, choć niektóre atrakcje są dostępne tylko dla dorosłych. Hotele Riu to gwarancja wakacji na wysokim poziomie.

>> Sprawdź oferty w Riu Palace Boavista <<

Riu Karamboa

Dwa baseny, jacuzzi, 4 restauracje, 5 barów i co najważniejsze, marka hotelu znana na całym świecie – wybór Riu Karamboa to pewność niezapomnianego urlopu na cudownej Boa Viście. Resort ma bogatą ofertę all inclusive i atrakcje dla każdej grupy wiekowej. Dla swoich gości przygotował klasyczne pokoje, rozmaite zajęcia sportowe i strefę spa, stworzoną by dopełnić udanego wypoczynku. Na szerokiej piaszczystej plaży tuż przy obiekcie korzystać można ze sportów wodnych, z których Boa Vista jak i całe Cabo Verde słynie.

> Sprawdź oferty w Riu Karamboa <<

Royal Horizon Boa Vista

Royal Horizon Boa Vista to hotel, który warto odkryć, ponieważ ma wiele do zaoferowania. Bogata oferta all inclusive, animacje umilające dni i wieczory, zajęcia taneczne, wygodnie urządzone pokoje i infrastruktura stworzona specjalnie z myślą o dzieciach, to jego największe atuty. Resort położony jest około 10 km od miasta Sal Rei, głównego miasta wyspy, które warto odwiedzić. Royal Horizon Boa Vista to synonim rozrywki, relaksu i obsługi na wysokim poziomie.

>> Sprawdź oferty w Royal Horizon Boa Vista <<