Nowe procedury przed odlotem na lotnisku: terminal, odprawa / check-in, boarding

I38A6974_tui

Wracamy do latania! 1 lipca wyleciały aż 4 samoloty TUI z wypełnionymi wszystkimi miejscami. Pierwszym z nich był samolot lecący na Kretę. Z tej okazji udaliśmy się na Lotnisko Chopina w Warszawie, aby sprawdzić jak w praktyce wygląda odprawa według nowych procedur.

Podczas naszej wizyty na lotnisku, zobaczyliśmy w jak w praktyce wyglądają nowe warunki funkcjonowania lotnisk. Na wejściu na teren lotniska należy okazać służbom bezpieczeństwa aktualne dokumenty podróży, a także zakrywać usta i nos maską ochronną (maseczki można zakupić w specjalnych automatach przed wejściem). W tym samym czasie pasażerowie przechodzą badanie temperatury za pomocą kamery termowizyjnej.

Porty lotnicze są doskonale przygotowane. Na każdym kroku możemy znaleźć płyny do dezynfekcji i informacje na temat procedur bezpieczeństwa. Po terminalu roznoszą się rozmowy i śmiechy podróżujących, radosny nastrój wypełnia lotnisko. Sposób odprawy także uległ zmianie. W kolejce należy zachowywać 1,5 m odległości między pasażerami. W tym czasie zbierane są deklaracje zdrowotne i sprawdzany jest kod QR otrzymywany podczas wypełniania Kart lokalizacji pasażera PLF. Mimo nowych procedur, nasi Klienci byli w radosnym nastroju, gotowi na odpoczynek na greckich plażach.

Strefa odlotów działa na takiej samej zasadzie jak wcześniej z małymi obostrzeniami. Wyłączono z użytkowania plac zabaw dla dzieci, palarnie i krany z wodą do picia. Dodatkowo zmniejszono liczbę ławek i siedzisk.

Bezpieczną odległość 1,5 m należy zachowywać na terenie całego lotniska. Kontrola kart pokładowych odbywa się w sposób zautomatyzowany, to znaczy, że pasażerowie sami skanują karty pokładowe przy bramkach.

Dla bezpieczeństwa pasażerów zmniejszono limit osób przebywających w autokarach dowożących podróżnych do samolotu, zwiększając jednocześnie liczbę pojazdów. Podczas lotu należy mieć stale założoną maseczkę. Zmiana procedur ma zapewnić pasażerom bezpieczeństwo na każdym etapie podróży. Mamy nadzieję, że pomimo innych warunków odprawy, Państwa odpoczynek uda się bez żadnych problemów. Dbajmy o siebie nawzajem.

Szczegółowe informacje na temat nowych standardów bezpieczeństwa:

https://www.tui.pl/nowe-standardy-bezpieczenstwa

Zestawienie aktualnych informacji na temat warunków podróży i wjazdu do poszczególnych krajów wraz z wzorami dokumentów do wypełnienia.

https://www.tui.pl/warunki-podrozy