Plaże na Mauritiusie

MRU1

Mauritius, niewielka wyspa zagubiona na oceanie między Afryką a Azją, jest wyjątkowym miejscem na wypoczynek. Krystalicznie czyste wody Oceanu Indyjskiego i ciągnące się w nieskończoność białe plaże – tutaj spełniają się marzenia o wakacjach w tropikalnym raju.

1. Flic-en-Flac
Plaża w nadmorskiej miejscowości Flic-en-Flac, na zachodnim wybrzeżu, jest najdłuższym piaszczystym odcinkiem na wyspie. Spacer brzegiem morza może zająć około 90 minut. Flic-en-Flac to wyjątkowe miejsce z rozległymi lagunami i przepięknymi zachodami słońca. Prawdziwa perełka dla wielbicieli snorkelingu.

2. Grand Baie
Miejsce nazywane Lazurowym Wybrzeżem Mauritiusa. Atrakcji tu nie brakuje – ciepły ocean, wspaniała piaszczysta plaża oraz bogate życie nocne. To także najlepsza część wyspy do uprawiania windsurfingu i żeglowania.

3. Le Morne
Niezwykle romantyczny zakątek z górzystym krajobrazem w tle. Panują tutaj świetne warunki do pływania, uprawiania sportów wodnych i nurkowania przy rafie. Wizytówką tego miejsca są wyjątkowe zachody słońca.

4. Belle Mare
Nazwa mówi sama za siebie. Belle Mare to po prostu piękne morze mieniące się tysiącem barw. Zachwycają wielkie laguny oraz przepiękne plaże otoczone bujnymi palmami kokosowymi.

5. Blue Bay
Jedno z najpopularniejszych miejsc do kąpieli z pięknym rezerwatem morskim. To prawdziwy raj dla pływaków, miłośników nurkowania i windsurfingu. Warto wynająć łódź ze szklanym dnem i podziwiać wyjątkowe koralowce w parku Blue Bay.

Najlepsze hotele blisko plaży

Wspaniale zlokalizowanym obiektem jest Emeraude Beach Attitude, który znajduje się w pobliżu przepięknej plaży Belle Mare, słynącej z białego piasku i turkusowej laguny. Zilwa Attitude – obiekt zbudowany w charakterystycznym maurytyjskim stylu – przyciąga gości lokalizacją bezpośrednio przy plaży oraz zapierającymi dech w piersiach widokami na pobliskie wysepki. Recif Attitude stanowi z kolei doskonałe miejsce dla miłośników snorkelingu i wielbicieli słonecznego wypoczynku – hotel znajduje się przy piaszczystej plaży w osłoniętej zatoce Pointe aux Piments. Blumarine Attitude Hotel – na północnym wybrzeżu Mauritiusa – wyróżnia się niezwykłym widokiem na lagunę Anse La Raie. Jest też Coin de Mire Attitude – hotel położony pomiędzy urokliwą wioską rybacką Cap Malheureux i tętniącą życiem miejscowością Grand Bay. Wizytówką tego miejsca jest piękny widok ciągnącej się na horyzoncie skały Coin de Mire.