Maroko – spotkanie Europy i Afryki

shutterstock_494248186

Maroko leży w Afryce, lecz od wybrzeży Europy dzieli je jedynie 14 km. Afrykańskie królestwo łączy w sobie wpływy kultury muzułmańskiej, afrykański wigor i zachodnioeuropejskie luksusy. Co czeka na turystów odwiedzających Maroko?

Urozmaicony krajobraz i kultura

Maroko cechuje wyjątkowa rozmaitość krajobrazu – w kraju rozciągają się wysokie góry z najwyższym szczytem północnej Afryki, Jebel Toubkal, rozległe pustynie, głębokie wąwozy i spokojne doliny z oazami. Zwiedzanie Królestwa Maroko pozwala przyjrzeć się z bliska niesamowitym miejscom, w których stymulowane są wszystkie zmysły. Zapach orientalnych przypraw, smak tadżin, dźwięki oryginalnej muzyki, dotyk miękkiego piasku i delikatnych tkanin oraz barwna architektura łącząca elementy tradycyjne z nowoczesnymi, sprawiają, że turyści zachowują wyjątkowe wspomnienia z wakacji w Maroko.

Marokańska kultura jest ukształtowana głównie przez religię muzułmańską, jednak na każdym kroku można spotkać typowo afrykańskie wpływy oraz elementy kultury zachodniej. Mieszkańcy kraju wciąż kultywują tradycje takie jak rytuał parzenia kawy czy herbaty miętowej, lecz w kurortach można spotkać restauracje McDonald’s i inne fast foody.

Wypoczynek na wybrzeżu

Turyści wybierają głównie wypoczynek na wybrzeżu, gdzie mieści się największy kurort, Agadir. Mieszkańcy Agadir i pracownicy hotelów są przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych – gościnność jest traktowana przez Marokańczyków niemalże jak sprawa honoru. W Agadir rozciąga się plaża w kształcie półksiężyca, której długość wynosi 8 km, a szerokość 300 m. Miasto wyróżnia nowoczesna architektura, łącząca się harmonijnie z ruinami kazby na wzgórzu. Turyści mogą odwiedzać liczne restauracje serwujące lokalne i międzynarodowe potrawy, dyskoteki, kluby nocne i puby. W każdym miejscu rozbrzmiewa wyjątkowa muzyka, będąca oryginalną mieszanką dźwięków arabskich i afrykańskich. Na plażach na przyjezdnych czeka rozwinięta infrastruktura oraz możliwość uprawiania surfingu i kitesurfingu.

Zwiedzanie Maroko

Jedynym zabytkiem w Agadir są ruiny kazby, z których rozpościera się widok na miasto, plażę, port i Atlantyk. Kurort jest jednak doskonałą bazą wypadową do zwiedzenia Marakkeszu. Marrakesz przyciąga gwarem targowisk, na których przez całe dnie targują się z kupcami turyści i okoliczni mieszkańcy. Na uwagę zasługują gaje palmowe na obrzeżach miasta, plac Dżamaa al Fnaa, ogród Majorelle oraz pałac Dar Munabbi. Punktem obowiązkowym zwiedzania Marrakeszu jest Meczet Koutoubi, w którym mieści się nawet 20 tysięcy wiernych.