Loading...Loading...

Marrakesz to piękne miejsce, które zachwyca swoją odmiennością. W pewien sposób egzotyczne i przyciągające miasto sprawia, że rocznie przybywa do niego ogrom turystów.

World map

Kolorowe bazary pełne aromatycznych przypraw oraz pięknych pamiątek są stałym elementem panoramy Marrakeszu. Dobiegająca zewsząd muzyka oraz pokazy uliczne zaklinaczy wężów bądź połykaczy ognia stanowią nie lada atrakcję dla przyjezdnych. Wszystkie te elementy sprawiają, że Marrakesz jest niesamowicie kolorowym oraz przepełnionym wieloma zapachami miejscem i trzeba odbierać go wieloma zmysłami jednocześnie.

Marrakesz to również miasto pełne pięknej architektury. Meczet Kutubijja stanowi najważniejszy zabytek w okolicy i ze względu na swój kolor, nazywany jest „czerwonym symbolem miasta”. Posiada wysoką wieżę, która jest niezwykle imponująca.

W Marrakeszu zobaczyć możemy liczne pałace, w których kiedyś mieszkali sułtani oraz wezyrowie. Część z nich – na przykład Dar Si Said lub Dar Menebhi – zostały przekształcone w muzea, w których można podziwiać marokańskie dzieła sztuki bądź inne elementy ważne dla tej kultury.

Osoby chcące przez chwilę uciec od miejskiego zgiełku mogą udać się do ogrodów oraz parków. Warto odwiedzić choćby Ogrody Majorelle’a, w których podziwiać można liczne egzotyczne rośliny, a także przechadzać się wśród urokliwych sadzawek. Jeden z najstarszych i największych parków marokańskich – Agdal – budzi szczególny zachwyt wśród turystów.

Pogoda w Marrakeszu sprawia, że najlepszymi terminami na wycieczkę w te rejony będą miesiące wiosenne (maj, czerwiec) oraz jesienne (wrzesień, październik). Wtedy temperatura jest najprzyjemniejsza.

Marrakesz to cudowne miejsce pełne życia i kolorów. Jest na tyle różnorodne, że każdy z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Warto samemu się tam wybrać i na własne oczy przekonać się o niezwykłości tego marokańskiego miasta.

Warto wiedzieć