Loading...Loading...

Marmolada majestatycznie góruje nad pozostałymi szczytami (3342 m n.p.m.). Ten region to niezwykłe miejsce, które otwiera dostęp do prawie 500 km tras we włoskich Dolomitach (łącznie z pobliskimi karuzelami narciarskimi). Polecany zdecydowanie miłośnikom narciarstwa alpejskiego, biegowego, ale także rodzinom z dziećmi, dla których z pewnością nie zabraknie atrakcji.

World map

Szaleństwa na stoku

Marmolada – najwyższa góra w Dolomitach – w naszych uszach brzmi słodko, w oryginale znaczy jednak „coś błyszczącego". Ta nazwa odnosi się do tafli lodowca pokrywającego górę – Ghiacciaio della Marmolada. Południowy obszar Marmolady to strome, wręcz pionowe ściany, wybierane przez amatorów wspinaczki. Narciarze spędzają czas na północnej stronie, gdzie są idealne warunki do uprawiania sportów zimowych.


Region Marmolada, razem z najpopularniejszą stacją narciarską Arabba, tworzy słynny ośrodek narciarski Arabba-Marmolada. Każdego roku setki Włochów oraz spora liczba zagranicznych turystów przyjeżdżają tutaj, aby posmakować prawdziwie narciarskiego szaleństwa na lodowcu.


Co działa na turystów jak magnes? Przede wszystkim doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Śnieg na stokach jest gwarantowany, bo rozliczne armatki śnieżne wspierają warunki naturalne. Doskonale zorganizowana infrastruktura wyciągów i kolejek, które dowożą turystów na szczyt góry, sąsiedztwo pozostałych, atrakcyjnych stacji narciarskich oraz bogate zaplecze apres-ski sprawiają, że Arabba-Marmolada to rewelacyjne miejsce na śnieżne szaleństwa.

Sella Ronda

Arabba-Marmolada to także część najsłynniejszej karuzeli narciarskiej o nazwie Sella Ronda. Trasy i szlaki dla turystów liczą ponad 40 km i przechodzą przez zachwycające przełęcze w Dolomitach – Sella, Pordoi, Garden i Campolongo. Snowboardziści i narciarze mogą zjechać z najwyższego punktu najdłuższą nieprzerwaną trasą o długości 12 km, którą ciągnie się przez zróżnicowany teren – lasy, pagórki, szerokie i strome odcinki. Dodatkową atrakcją są zapierające dech w piersiach widoki na masyw Sella. Na obszarze samego ośrodka jest ponad 62 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Narciarstwo biegowe

Ciekawe trasy znajdą tu również miłośnicy narciarstwa biegowego. Do ich dyspozycji jest ponad 10 km szlaków. Dużo frajdy sprawi też bardzo dobrze wyposażony snowpark w Passo Pardoi, cieszący się dobrą opinią wśród freestylowców.

Ubezpieczenia turystyczne Arabba - Marmolada - dowiedz się więcej »