Loading...Loading...

U stóp pasma górskiego Pale di San Martino, w sercu Parku Narodowego Paneveggio, znajdują się San Martino di Castrozza i Passo Rolle tworzące ośrodek narciarski pełen zimowych atrakcji. To kraina śniegu i wiecznego słońca.

World map

We wschodniej części Trydentu, w górskiej dolinie Primiero, rozciągają się stoki ośrodka narciarskiego San Martino di Castrozza – Passo Rolle otoczony szczytami i pasmami górskimi Cimon della Pala, Vette Feltrine oraz Colbricon.

Na wysokości 1 404 m n.p.m. na miłośników białego szaleństwa czeka łącznie 60 kilometrów tras zjazdowych, z czego aż 45 km tworzy popularny szlak Carosello delle Malghe, ze stokami przystosowanymi do każdego stopnia umiejętności narciarskich oraz snowboardowych. San Martino di Castrozza oferuje trasy dla narciarzy klasycznych i snowboardzistów, tereny do freeridingu oraz szlaki do narciarstwa biegowego i nordic walkingu. Do dyspozycji gości przygotowano ponadto 23 wyciągi – w większości krzesełkowe. Park rozrywki Tognola stworzył dla najmłodszych, w wieku od 3 do 10 lat, zróżnicowany program animacyjny prowadzony przez wykwalifikowanych instruktorów – Baby Ski Camp do nauki jazdy na nartach lub snowboardzie, Disney Junior z zajęciami snowtubingu oraz Fantabosco z programem edukacyjnym dotyczącym wspinaczki wysokogórskiej, połączonym z górskimi wyprawami. Dodatkową atrakcją ośrodka są 3 snowparki – San Martino, Colverde oraz Rolle Railz Park położony w miejscowości Passo Rolle, znajdującej się około 9 kilometrów od San Martino di Castrozza, słynącej z jednej z piękniejszych przełęczy w Dolomitach Trydenckich. W wolnym czasie warto skorzystać z gokartów na lodzie oraz wybrać się na skialpinistyczny wypad w Dolomity. Wszyscy, którzy pragną postawić pierwsze kroki na zimowych stokach, będą mieli możliwość skorzystania z usług 2 szkółek narciarskich znajdujących się na terenie ośrodka. Niezależnie od sportowych upodobań – czy będą to narty, deska snowboardowa, rakiety śnieżne czy wysokogórskie wędrówki – ośrodek każdemu z osobna zapewni pełnię sportowych wrażeń. Sporym udogodnieniem jest karnet narciarski Valle Silver Skipass, dzięki któremu będzie można szusować po 4 najbardziej spektakularnych ośrodkach regionu Trentino, czyli 390 kilometrach tras zjazdowych: San Martino di Castrozza – Passo Rolle, Val di Fassa – Carezza, Cal di Fiemme – Obereggen oraz Alpe Lusia – San Pellegrino. A karnet narciarski San Martino di Castrozza obejmuje również wyciągi w miejscowości Passo Rolle.

Ubezpieczenia turystyczne San Martino di Castrozza – Passo Rolle - dowiedz się więcej »