Loading...Loading...

Smukłe cyprysy, delikatne, niemal falujące wzgórza porośnięte winoroślami oraz małe wioski umiejscowione na ich szczytach, oświetlone pięknym, miękkim światłem zachodzącego słońca – to krajobraz, który na zawsze zostaje w pamięci. Z kolei toskańskie miasta, takie jak Piza czy Florencja, należą do najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc na świecie.

World map

Toskania to region położony w centralnej części Włoch, u wybrzeża Morza Tyrreńskiego. Graniczy z Emilią Romanią, Ligurią, Umbrią, Marche i Lacjum. Dominuje tutaj krajobraz wyżynny, przetykany wyższymi górami lub dolinami i nizinami.

Wielbiciele słońca i wody wybierają głównie kurorty położone nad Morzem Tyrreńskim. Część wybrzeża Toskanii, pomiędzy Marina di Carrara a Viareggio, zwana Versilią, o długości 32 km, przyciąga turystów swymi szerokimi, piaszczystymi, łagodnie opadającymi do morza plażami. Srebrzystobiały piasek, lazurowe wody morskie i słoneczny, ciepły klimat to doskonałe warunki na beztroskie urlopowanie. Na południe, w stronę Pizy, linia brzegowa zaczyna się dzielić na niezwykle urokliwe zatoki, w których również kryją się przepiękne plaże.

Warto wiedzieć