Loading...Loading...

Lazurowe, ciepłe wody oblewające wulkaniczne wyspy, liczne plaże wdzierające się w stromo opadające ku morzu wybrzeże, śródziemnomorska roślinność, kraina pizzy i starożytne zabytki – Kampania jest idealnym miejscem na wymarzone, włoskie wakacje.

World map

Dzięki unikalnemu położeniu, między Apeninami a Morzem Tyrreńskim, południowo-zachodni region Włoch fascynuje od wieków. Starożytni Rzymianie nazywali tę część Italii Campania Felix, czyli Szczęśliwą Krainą. Wielkim entuzjastą stolicy regionu był też Johann Wolfgang Goethe, autor słynnej maksymy „Zobaczyć Neapol i umrzeć”.

Zatoka, barokowe zabudowania Neapolu oraz dominujący nad nimi potężny Wezuwiusz, tworzą iście idylliczny widok. Zwiedzanie metropolii będzie nie lada gratką dla miłośników historii i architektury. Kulinarni entuzjaści osiągną najwyższy stan rozkoszy próbując tutejszej kuchni: najlepszej na świecie, neapolitańskiej pizzy oraz dań opartych na lokalnych produktach, takich jak oliwa, owoce morza, mozzarella, pomarańcze i cytryny. Z tych ostatnich produkuje się słynny likier Limoncello, który pieści podniebienie smakiem pełnym promieni południowego słońca.

Osoby szukające bezpośredniego kontaktu z plażą, słońcem i lazurową wodą odnajdą spokój poza granicami miasta. Największą wyspą Zatoki Neapolitańskiej jest Ischia – zielony szczyt wygasłego wulkanu, bogaty w piaszczyste plaże i źródła termalne. Z kolei łaskawy klimat, bujna zieleń i śródziemnomorskie widoki Capri przyciągają artystyczną i arystokratyczną śmietankę z całego świata - to tutaj znajdują się najbardziej luksusowe hotele w regionie. Najsłynniejszym, znanym na całym świecie kurortem w okolicy, jest Sorrento – miasto położone na tufowym tarasie, „kraina legend i cytrusowych gajów”. Wybrzeże Amalfi, znajdujące się po drugiej stronie półwyspu, uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Wszystko dzięki urokliwym miasteczkom osadzonym na górskich zboczach, o uporządkowanej architekturze.

Będąc w Kampanii, nie można zapomnieć o Pompejach i mniej zatłoczonym, lecz lepiej zachowanym Heraculanum, gdzie czas zatrzymał się w miejscu po wybuchu wulkanu. Region ma sporo do zaoferowania zwolennikom aktywnego wypoczynku: w wielu miejscowościach można wynająć sprzęt turystyczny, kajaki, łodzie lub motorówki. Warto spróbować swoich sił we wspinaczce i zdobyć szczyt Wezuwiusza, skąd roztacza się majestatyczny widok na Zatokę Neapolitańską i okolicę.

Warto wiedzieć
Ubezpieczenia turystyczne Kampania - dowiedz się więcej »