Loading...Loading...

Apulia to region w południowych Włoszech, położony na „obcasie" (z przedłużeniem w kierunku północnym) słynnego buta, czyli Półwyspu Apenińskiego. Ogromnym plusem tego regionu jest jego nadal w znacznej mierze dziewiczy charakter – znajdziecie tu przepiękne wybrzeże z piaszczystymi plażami, ale bez takich tłumów jak np. w środkowych Włoszech.

World map

Apulia ma bardzo wiele do zaoferowania: urozmaicony krajobraz, liczne zabytki kultury oraz smaczną kuchnię. Najważniejszym nadmorskim kurortem i jednocześnie stolicą regionu jest Bari. W regionie tym znajduje się też dużo średniowiecznych miast i urokliwych wiosek rybackich. W słońcu lśnią kościoły, a piękno otaczających pejzaży zachwyca turystów. Tu poznać można proste życie mieszkańców i słynną południową gościnność. Piaszczyste plaże występują na przemian z małymi, skalistymi zatoczkami. Niezapomniane wrażenia pozostawiają groty Castellany oraz najdziwniejsze budynki na świecie – trulle w Alberobello.
Basilikata to region znajdujący się w południowej części Włoch. W porównaniu do innych regionów klimat jest tam bardzo łagodny i idealnie nadaje się do uprawy winorośli. W Basilikacie można zwiedzać zamek w Melfi, Metaponto czy uroczą miejscowość Rivello.

Warto wiedzieć