Loading...Loading...

Wyjątkowa górska sceneria, nieskażona przyroda i niepowtarzalna atmosfera – Tatry Wysokie, zajmujące powierzchnię 760 km2, są najmniejszym na świecie masywem gór wysokich obejmującym ponad 300 szczytów. To tutaj w 1949 roku powstał pierwszy Park Narodowy, w którym do dziś zachowały się ginące gatunki zwierząt. Nie można zapomnieć też o idealnych warunkach dla amatorów sportów zimowych – narciarzy, snowboardzistów, czy saneczkarzy. Tatry Wysokie to miejsce przepełnione pięknem.

World map

Szaleństwa na stoku

Jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich na Słowacji jest Tatrzańska Łomnica leżąca na terenie gminy Wielka Łomnica w Tatrach Wysokich, u stóp Łomnicy (2632 m). Miejscowość ta jest świetnym miejscem dla wymagających narciarzy. Ośrodek tworzy 10 km tras narciarskich, w tym najwyżej położona trasa dla zaawansowanych narciarzy. Oprócz tego Tatrzańska Łomnica oferuje możliwość uprawiania różnych sportów zimowych, m.in. saneczkarstwa na 2,5 km, na oświetlonym torze i łyżwiarstwa. Wszyscy mogą także pojeździć na skibobach albo przejechać się saniami. Dużą popularnością cieszą się tereny narciarskie Jamy, na wys. 960 m z trasami o średnim stopniu trudności oraz możliwością jazdy po zmierzchu na oświetlonej trasie.

Apres-ski

W Tatrzańskiej Łomnicy znajdziecie ciekawe miejsce na relaks – HUMNO – czyli trzy w jednym – muzyczny pub, restauracja, a zarazem dyskoteka. Można tutaj dobrze zjeść, pobawić się przy ciekawej muzyce, a przede wszystkim miło spędzić czas. Dużą atrakcją wewnątrz lokalu jest robiący wrażenie Cadillac, należący niegdyś do samej Madonny!
Przyjemnym pomysłem na odpoczynek po całodniowym szaleństwie, może być także wycieczka z Tatrzańskiej Łomnicy TATRakiem – śnieżnym pojazdem – do oddalonej o 3 kilometry restauracji Pizza&Pasta Štart. Idealny pomysł na klimatyczny wieczór z rodziną lub tylko we dwoje.

Ubezpieczenia turystyczne Tatrzańska Łomnica - dowiedz się więcej »