Loading...Loading...

Najwyżej położona miejscowość w Tatrach Wysokich przyciąga zarówno miłośników narciarstwa biegowego, jak i zjazdowego, a także skoczków – funkcjonują tu dwie skocznie. Ci, którzy szukają mocniejszych wrażeń, mogą spróbować swoich sił w paraglidingu, ski-joringu albo snowraftingu. Co ciekawe, Strbskie Pleso uzyskało status uzdrowiska klimatycznego, ponieważ tutejszy klimat leczy między innymi choroby górnych dróg oddechowych.

World map

Szaleństwa na stoku

Tatry Wysokie to miejsce, gdzie miłośnicy sportów zimowych odnajdą swój prawdziwy raj. Ośrodkiem, który trzeba odwiedzić jest Strbske Pleso położone na wysokości 1489 m (najwyżej na Słowacji). Tu znajdziemy tereny narciarskie dla zaawansowanych z 2 skoczniami, stadionem narciarskim i trasami biegowymi. Ten popularny kurort klimatyczny znajduje się nad krystalicznym jeziorem górskim. Przez cudowne krajobrazy wiodą trasy dla narciarzy klasycznych (30 km) i szlaki wędrowne (5 km).

Apres-ski

Bogata oferta apres-ski zadowoli nawet najbardziej wymagających urlopowiczów. Strbske Pleso to miejsce, w którym skorzystać możecie z krytych basenów, centrum fitness, udać się do baru czy dyskoteki. Ponadto warto pamiętać, że Strbske Pleso jest miejscowością znaną ze względu na bogatą historię sportów zimowych. Już na początku XIX wieku (dokładnie w 1925 roku) odbyły się tutaj Mistrzostwa Europy w Hokeju na Lodzie. Nie można także nie wspomnieć o zawodach Pucharu Świata w Skokach Narciarskich, które kilkakrotnie miały tutaj miejsce.

Ubezpieczenia turystyczne Strbske Pleso - dowiedz się więcej »