Loading...Loading...

Popularny ośrodek narciarski, który został założony w 1793 roku. W Starym Smokowcu odnajdą się zarówno miłośnicy narciarstwa, jak i osoby lubiące długie chodzenie po górach. Panują tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego, klasycznego, a także saneczkarstwa. Dodatkowo Stary Smokowiec – ze względu na swoje położenie – stanowi idealną bazę wypadową do poznawania Tatr Wysokich.

World map

Szaleństwa na stoku

Urokliwym, zabytkowym kurortem z XIX wieku jest Stary i Nowy Smokowiec. Stanowi on centralny punkt Tatr Wysokich leżący bezpośrednio przy dolnej stacji kolejki na Hrebienok. Panują tutaj dobre warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego i klasycznego, a także saneczkarstwa. Nowy Smokowiec powstał w latach 30. XX w. wokół prywatnych pensjonatów, sanatoriów i sklepów leżących na uboczu ruchliwego Starego Smokowca. Obecnie Nowy Smokowiec zlał się ze Starym Smokowcem tworząc jeden ośrodek narciarski.

Apres-ski

Po dniu spędzonym na stoku w Starym i Nowym Smokowcu można udać się na przejażdżkę konną, kulig w otoczeniu górskiej scenerii, snowtubing czy po prostu jazdę na saniach. Idealnym miejscem na wypoczynek jest AquaCity w Popradzie. Tu bez wątpienia można zregenerować siły po „stokowych" szaleństwach i skorzystać z uzdrawiającej mocy wodnych atrakcji. W AquaCity skorzystać można z sauny, basenu z jacuzzi, chromoterapii, a nawet posiedzieć w basenowym barze.

Ubezpieczenia turystyczne Stary Smokovec - dowiedz się więcej »