Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Drugie najwyższe pasmo górskie na Słowacji, wspaniałe krajobrazy i niekończące się szlaki do pieszych wędrówek. Tatry Niskie za sprawą swojej wyjątkowej przyrody i zapewniających moc atrakcji ośrodków turystycznych z niesłabnącą siłą przyciągają urlopowiczów.

Za najpiękniejszą dolinę na terenie Tatr Niskich uznaje się Dolinę Demianowską rozciągającą się na długości 15 km. Dolina stała się znana za sprawą odkrytej jeszcze w 1921 roku Jaskini Wolności. Aby ją zwiedzić, można wybrać do pokonania dwie trasy – tradycyjna ma 1 150 m długości (do pokonania 913 schodów), a bardziej ekstremalna aż 2 150 m i 1118 schodów! Podczas wycieczki można podziwiać niespotykane zjawiska – korytarze tworzone przez przepływającą rzekę, podziemną komorę oraz ściany ozdobione bogatymi kształtami i barwami.


Relaks i rodzinny wypoczynek w Tatrach Niskich musi kojarzyć się Aquaparkiem Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu. Baseny termalne, zjeżdżalnie i oczywiście Wellness Pardise, czyli miejsce, w którym zapomnicie o zmęczeniu i stresie. Tutejsze restauracje oraz bary serwują najlepsze słowackie potrawy.


Wielbiciele aktywnego spędzania czasu mają do dyspozycji rozległe pasmo górskie, dające możliwość wyruszenia w dłuższą wędrówką i podziwiania imponującej scenerii. Najwyższym szczytem Tatr Niskich jest Dziumbier (2043 m n.p.m.).