Loading...Loading...

Niezwykła przestrzeń na mapie Polski, która została doceniona w 2011 roku przez szwajcarską fundację New7Wonders – Mazury, uznane za jedno z czternastu najpiękniejszych miejsc na świecie. Warto tu przyjechać i zakochać się w rozległych jeziorach, lasach oraz w pysznej regionalnej kuchni. Mazury to doskonały wybór na spokojny odpoczynek. Z Kolei Mazowsze obfituje w ogromną liczbę zabytków i miejsc historycznych, a dzięki wysoko rozwiniętej sieci szlaków rowerowych jest wspaniałą opcją dla aktywnych osób.

World map

Mazury kuszą przede wszystkim pięknymi lasami i jeziorami – to wymarzone miejsce na relaks ze względu na zachwycającą naturę oraz czyste powietrze. Położony w północno-wschodniej części kraju region został włączony w ideę stworzoną w latach 80., którą oficjalnie nazwano Zielonymi Płucami Polski. Idea ta dotyczy szczególnej ochrony regionów o niewielkiej gęstości zaludnienia, wyjątkowo czystym powietrzu i unikatowej na skalę kraju i świata przyrodzie. Mazury spodobają się nie tylko miłośnikom relaksu na łonie natury, lecz także tym, którzy lubią sporty wodne. Można tu popływać łódką, kajakiem albo spróbować swoich sił w windsurfingu. Nie brakuje tu również wydarzeń kulturalnych – festiwale muzyczne, kulinarne, rajdy rowerowe, regaty żeglarskie – to tylko niektóre z propozycji na rozrywkowej mapie tego regionu. Na zwolenników zwiedzania czekają XIX-wieczne twierdze i kościoły. Tu można zobaczyć największe jeziora w Polsce, Śniardwy i Mamry oraz najdłuższe, liczące 27,5 km, Jeziorak. Idealne miejsce na wakacje w pięknym i spokojnym otoczeniu.
Z kolei Mazowsze to doskonały wybór dla wszystkich, którzy chcą połączyć aktywny wypoczynek z poznaniem historii. Mazowsze oferuje ogromną liczbę zabytków i miejsc historycznych wartych zobaczenia. Najwięcej znajduje się w Warszawie, która jednocześnie pełni centrum województwa. W stolicy Polski, na zwiedzających czekają liczne muzea poświęcone różnym aspektom historii, średniowieczne obiekty, czy zabytkowe i klimatyczne uliczki Starego Miasta. Warszawa cieszy się także powodzeniem u osób lubiących aktywny wypoczynek. Szeroko rozwinięta infrastruktura rowerowa pozwala zwiedzić tym środkiem transportu całe miasto, natomiast parki i lasy to świetna opcja dla trekkingowców i spacerowiczów. Warszawa jest miastem różnorodności, w którym każdy znajdzie coś dla siebie.

Ubezpieczenia turystyczne Mazury i Mazowsze - dowiedz się więcej »