Loading...Loading...

Monako to niewielkie miasto-państwo słynące z ekskluzywnych hoteli, ogromnych jachtów zacumowanych w porcie oraz przepięknych widoków. Jest to drugie po Watykanie najmniejsze niezależne państwo na świecie. Swoimi licznymi atrakcjami przyciąga rokrocznie wielu turystów spragnionych niezapomnianych wrażeń.

World map

Najsłynniejszym miejscem w Monako jest Monte Carlo – dzielnica słynąca przede wszystkim z kasyn oraz opery. Równie godnym uwagi jest Stare Miasto, na którym turyści będą mogli podziwiać wiele interesujących atrakcji, między innymi Pałac Książęcy, Ogród Świętego Marcina czy barokową Kaplicę Miłosierdzia.

Monako to także nie lada gratka dla miłośników sportowych emocji – odbywają się tutaj bowiem Gran Prix Monako w Formule 1 oraz Rajd Monte Carlo, który otwiera cykl mistrzostw świata w rajdach samochodowych.

Turyści spragnieni pięknych widoków z pewnością będą zadowoleni z możliwości pieszych wędrówek po wzgórzach Monako. Rozpościera się z nich widok nie tylko na miasto, ale także na port i lazurową, morską wodę. Lazurowe Wybrzeże umożliwi turystom nie tylko podziwianie pięknych widoków, ale także zażywanie gorących kąpieli w ciepłych promieniach słońca oraz relaks w morzu. Monako leży zaledwie kilkanaście kilometrów od Nicei, będzie więc świetną bazą wypadową do zwiedzania Francji.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Strefa czasowa

  francuski
 • Język

  francuski
 • Komunikacja

  całodobowy bilet komunikacji miejskiej – 3 EUR
 • Długość lotu

  ok. 2,5 godz.
 • Przykładowe ceny

  chleb – 3 EUR, masło – 1,5 EUR, 10 jajek – 5 EUR, wino – 80 EUR
 • Waluta

  euro (EUR)