SAFARI Tsavo East & Aruba

  MBA10937

  SAFARI Tsavo East & Aruba - informacje

  Podczas tej 2-dniowej wycieczki przeżyjecie prawdziwe afrykańskie safari. W największym kenijskim Parku Narodowym Tsavo warto podziwiać fascynujące krajobrazy i niesamowity świat zwierząt, znany nam jedynie z filmów przyrodniczych. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać nawet dzikie i dostojne lwy. Kolejna atrakcja czekać będzie w pobliżu tamy Aruba, gdzie zwierzęta przychodzą do wodopoju.

  World map
  Standardy podróżowania w Grupie TUI
  Bezpieczne wakacje stworzone na nowo: tak jak jest to wymagane i tak otwarcie jak to możliwe! Czytaj więcej
  cta icon
  Międzynarodowe
  standardy bezpieczeństwa
  Zapewniamy klientom najwyższe
  standardy bezpieczeństwa i higieny
  cta icon
  Najwyższa gwarancja
  ubezpieczeniowa
  na polskim rynku
  TUI jest nr 1
  na świecie
  Działamy od ponad 40 lat,
  mając własne hotele i linie lotnicze
  Allianz logo
  Zapewnij sobie beztroskie wakacje i rozszerz ubezpieczenie podczas składania rezerwacji.
  cta icon

  5232
  Klientów
  skorzystało z pomocy w ramach dodatkowego ubezpieczenia od nagłych zachorowań i wypadków
  cta icon
  689 420 zł
  wyniósł najwyższy koszt obsługi medycznej pokryty jednorazowo przez ubezpieczyciela
  cta icon

  1173
  Klientów
  otrzymało zwrot kosztów wakacji w ramach ubezpieczenia od rezygnacji
  Dane Mondial Assistance
  Zakwaterowanie

  1 nocleg w Aruba Ashnil Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie, w razie braku dostępności Aruba Ashnil Lodge). Pokoje 2-osobowe (DZX1) wyposażone są w wannę lub prysznic oraz WC.

  Plan wycieczki
  • 1. dzień - Mombasa – Tsavo East – Aruba Ashnil Lodge

   Po śniadaniu i spotkaniu z kierowcą-przewodnikiem udacie się w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi wzdłuż linii kolejowej wybudowanej pod koniec XIX w., w czasach gdy Kenia była brytyjską kolonią. Droga będzie prowadzić w górę na wyżyny Tsavo. Do parku Tsavo East wjedziecie przez Buchuma Gate i w tym miejscu rozpoczyna się prawdziwe afrykańskie safari! Park Narodowy Tsavo jest największym parkiem na terenie kraju (powierzchnia ok. 20 000 km2) i dzieli się na 2 odrębne parki: Tsavo East i Tsavo West. Krajobrazy są fascynujące i taki jest również świat zwierząt – na terenie Tsavo przy odrobinie szczęścia spotkać można słonie, lwy, gepardy, zebry, strusie, żyrafy oraz antylopy. Obiad zjecie w Aruba Ashnil Lodge, położonym w pobliżu tamy Aruba. Jest to miejsce, gdzie zwierzęta przychodzą do wodopoju, a zatem kolejna okazja do obserwacji natury. Po lunchu czas na odpoczynek w Lodge’u – możliwość kąpieli w basenie lub też rozkoszowanie się ciszą i spokojem Afryki. Po południu, czas na kolejną wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt. Kolacja i nocleg w Aruba Ashnil Lodge.

  • 2. dzień - Aruba Ashnil Lodge – Mombasa

   Wczesnym rankiem pojedziecie na kolejną, a zarazem ostatnią wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt na terenie Parku Narodowego Tsavo East (wyjazd ok. 6:30). To idealny czas na podpatrzenie zwierząt w trakcie porannego wylegiwania się na sawannie. Następnie powrót do hotelu na śniadanie, po którym udacie się w drogę powrotną do Mombasy. Przejazd do hotelu i ciąg dalszy zarezerwowanego pobytu.

  World map
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  • Uwaga

   Ze względu na ograniczoną liczbę miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Hotel

   W rezerwowanym hotelu opieka wyłącznie poprzez TUI Service Center 24/7: mailowo, telefonicznie, SMS i za pośrednictwem czatu w aplikacji TUI w serwisie myTUI. W aplikacji TUI znajdą Państwo mnóstwo przydatnych informacji dotyczących przebiegu podróży i miejsca wypoczynku. Za jej pośrednictwem można rezerwować również wycieczki fakultatywne. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo pomysłów na spędzanie czasu w okolicy, czy potrzebują Państwo naszej pomocy w rozwiązaniu problemu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
   Telefon: +48 222043596
   SMS: + 48 799448800
   E-mail: servicePL@TUI.com
   Czat: w aplikacji TUI
   Uwaga: od 01.10.2019 r. stary banknot 1000 KES został wycofany z obiegu.Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
  • Minimalna liczba uczestników

   2 os.
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Lato 2020 – rozpoczęcie safari w niedzielę
  • Poznaj zalety wycieczki

   Wizyta w największym parku narodowym Kenii – TsavoKrótkie safari, które pozwala na prawdziwe powitanie z AfrykąMożliwość obserwacji takich zwierząt jak: lwy, słonie, bawoły, gepardy, zebry, antylopy i wiele innych

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Anglojęzyczny kierowca-przewodnik
  • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 8 miejsc
  • Posiłki zgodnie z programem (dzień 1. - obiad i kolacja; dzień 2. - śniadanie)
  • 1 nocleg w Ashnil Aruba Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie)
  • 1/2 l butelka wody mineralnej na dzień na osobę
  • Transfer z hotelu na safari i z powrotem dla regionów północnych (Bamburi & Nyali) oraz południowych (Diani & Galu)
  • Niewliczone w cenę
  • Bilety wstęp do parku: ok. 55 $/os. (kwotę tę należy wpłacić rezydentowi TUI przed rozpoczęciem safari. Nie ma możliwości indywidualnego zakupu biletów)
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $/os.)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Wiza do Kenii (ok. 50 $/os.)
  • Transfer z hotelu na wycieczkę i z powrotem dla regionów: Tiwi, Shanzu, Malindi, Watamu, Tatamu, Kilifi i Chale (płatny zgodnie z opłatą w systemie rezerwacyjnym)
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę