Safari – Salt Lick

  MBA10938

  Safari – Salt Lick - informacje

  2-dniowa wycieczka Safari – Salt Lick to atrakcyjny program pozwalający na podziwianie zachwycającej, egzotycznej przyrody. To idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek na plaży Diani Beach z obserwacją afrykańskiej flory i fauny. Dużym atutem będzie nocleg w luksusowym kompleksie Sarova Salt Lick Lodge, z którego roztacza się niesamowity widok na wodopój i rozległe, zielone równiny Tsavo.

  World map
  Standardy podróżowania w Grupie TUI
  Bezpieczne wakacje stworzone na nowo: tak jak jest to wymagane i tak otwarcie jak to możliwe! Czytaj więcej
  cta icon
  Międzynarodowe
  standardy bezpieczeństwa
  Zapewniamy klientom najwyższe
  standardy bezpieczeństwa i higieny
  cta icon
  Najwyższa gwarancja
  ubezpieczeniowa
  na polskim rynku
  TUI jest nr 1
  na świecie
  Działamy od ponad 40 lat,
  mając własne hotele i linie lotnicze
  Allianz logo
  Zapewnij sobie beztroskie wakacje i rozszerz ubezpieczenie podczas składania rezerwacji.
  cta icon

  5232
  Klientów
  skorzystało z pomocy w ramach dodatkowego ubezpieczenia od nagłych zachorowań i wypadków
  cta icon
  689 420 zł
  wyniósł najwyższy koszt obsługi medycznej pokryty jednorazowo przez ubezpieczyciela
  cta icon

  1173
  Klientów
  otrzymało zwrot kosztów wakacji w ramach ubezpieczenia od rezygnacji
  Dane Mondial Assistance
  Zakwaterowanie

  Podczas safari 1 nocleg w luksusowym kompleksie Sarova Salt Lick Lodge, zlokalizowanym w samym sercu rezerwatu Taita Hills (pełne wyżywienie). Do dyspozycji gości oddano pokoje urządzone w lokalnym stylu, z niesamowitym widokiem na dziką, afrykańską przyrodę. Wszystkie pokoje standardowe (DZX1) wyposażone są w elektryczność, moskitierę oraz wentylator sufitowy. Z restauracji i baru roztacza się fascynujący widok na wodopój, gdzie stale gromadzą się mieszkańcy parku. Przy odrobinie szczęścia, po przejściu podziemnym tunelem, można stanąć oko w oko z afrykańskim słoniem! Obiekt przeznaczony jest dla osób powyżej 5. roku życia.

  Plan wycieczki
  • 1. dzień safari - Hotel – Taita Hills – Sarova Salt Lick

   O godzinie 6:00 rano odbiór z dowolnego hotelu w Diani Beach, a następnie przejazd w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo, w kierunku Ngutuni Wildlife Sanctuary. Właśnie tam odbywa się pierwsze safari, po którym na uczestników czeka pyszny lunch w Ngutuni Lodge (napoje płatne dodatkowo), zlokalizowanym tuż przy wodopoju. Po południu skierujecie się w stronę wspaniałego rezerwatu Taita Hills, gdzie wyruszycie na kolejną wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt – rezerwat stanowi środowisko naturalne dla niemal 50 różnych gatunków afrykańskiej fauny. Po powrocie na gości czeka kolacja i nocleg w słynnym Sarova Salt Lick Lodge.

  • 2. dzień safari - Sarova Salt Lick – Taita Hills – Hotel

   Kolejny dzień rozpoczniecie drugą wycieczką obserwacyjną dzikich zwierząt w Taita Hills (wyjazd o godz. 6:30). Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć lwy, zebry, gepardy, słonie, wiele gatunków ptaków, a nawet zarys majestatycznego szczytu Kilimandżaro. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat lub kamerę, by uwiecznić to wyjątkowe bogactwo Kenii. Po powrocie śniadanie w Sarova Salt Lick Lodge. O 9:30 wyjazd na kolejną wycieczkę po rezerwacie. Po obiedzie w Taita Hills Lodge udacie się w drogę powrotną do hotelu.

  World map
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  • Poznaj zalety wycieczki

   Wizyta w rezerwacie Taita HillsTransfery i wstęp do rezerwatu w cenie
  • Minimalna liczba uczestników

   Min. 2 uczestników
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Lato 2020: rozpoczęcie safari we wtorek (należy pamiętać o tym, że dzień rozpoczęcia safari może ulec zmianie)
  • Hotel

   W rezerwowanym hotelu opieka wyłącznie poprzez TUI Service Center 24/7: mailowo, telefonicznie, SMS i za pośrednictwem czatu w aplikacji TUI w serwisie myTUI. W aplikacji TUI znajdą Państwo mnóstwo przydatnych informacji dotyczących przebiegu podróży i miejsca wypoczynku. Za jej pośrednictwem można rezerwować również wycieczki fakultatywne. Niezależnie od tego, czy szukają Państwo pomysłów na spędzanie czasu w okolicy, czy potrzebują Państwo naszej pomocy w rozwiązaniu problemu, jesteśmy do Państwa dyspozycji.
   Telefon: +48 222043596
   SMS: + 48 799448800
   E-mail: servicePL@TUI.com
   Czat: w aplikacji TUI
   Uwaga: od 01.10.2019 r. stary banknot 1000 KES został wycofany z obiegu.Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Anglojęzyczny kierowca-pilot
  • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 8 miejsc
  • Posiłki i noclegi zgodnie z programem
  • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień podczas safari
  • Wstęp do rezerwatu Taita Hills
  • Transfer z hotelu na safari i z powrotem dla regionów północnych (Bamburi i Nyali) oraz południowych (Diani i Galu)
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $/os.)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Napoje do posiłków
  • Wiza do Kenii (ok. 50 $/os.)
  • Transfer dla regionów Shanzu, Malindi, Watamu, Kilifi i Chale (płatny zgodnie z opłatą w systemie rezerwacyjnym)
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę