SAFARI Mombasa rendez-vous - informacje

To będzie niezapomniana randka z... najwspanialszymi zwierzętami zamieszkującymi Czarny Ląd. Turystów zachwycą żyrafy, hipopotamy, a także lwy i lamparty, spokojnie żyjące w rezerwacie Taita Hills oraz parkach Tsavo i Amboseli. Będzie też można zobaczyć przedstawicieli kilkudziesięciu gatunków ptaków oraz stada tzw. "czerwonych słoni" majestatycznie przemierzających afrykańskie równiny.

Zakwaterowanie

1. nocleg w Aruba Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie, w razie braku dostępności Aruba Lodge); pokoje 2-osobowe (DZX1) wyposażone są w prysznic oraz WC.
2. nocleg w Amboseli Sentrim Camp (lub hotelu o podobnym standardzie); Amboseli Sentrim Camp znajduje się na granicy Parku Narodowego Amboseli, tuż przy bramie Kimana. Do dyspozycji gości oddano salon, restaurację, bar, sklep z pamiątkami oraz komfortowo wyposażone namioty z fantastycznym widokiem na Kilimandżaro.
3. nocleg w Sarova Saltlick Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie); Sarova Saltlick Lodge zlokalizowany jest w samym sercu rezerwatu Taita Hills. Komfortowy wypoczynek zagwarantują przestronne pokoje wyposażone w elektryczność, moskitierę oraz wentylator sufitowy. Z restauracji i baru roztacza się fascynujący widok na wodopój, gdzie stale gromadzą się mieszkańcy rezerwatu. Przy odrobinie szczęścia, po przejściu podziemnym tunelem, można stanąć oko w oko z afrykańskim słoniem.

Plan wycieczki
 • 1. dzień - Mombasa – Park Narodowy Tsavo East – Aruba Lodge

  Po wczesnym śniadaniu, ok. godziny 7:30, wyjedziecie z hotelu, aby zacząć afrykańską przygodę. Wyruszycie w podróż w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo, wzdłuż linii kolejowej, wybudowanej pod koniec XIX w., w czasach gdy Kenia była jeszcze brytyjską kolonią. W Parku Narodowym Tsavo East – największym na terenie całego kraju – przy odrobinie szczęścia, spotkacie słonie, lwy, gepardy, zebry, strusie, żyrafy oraz antylopy. Przewidziano w nim także obiad w Aruba Lodge (jest to również miejsce noclegu) oraz czas wolny przed wyruszeniem na popołudniowe safari, czyli wyprawę połączoną z obserwacją zwierząt. Po powrocie kolacja i nocleg w Aruba Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie).

 • 2. dzień - Park Narodowy Tsavo East – Park Narodowy Amboseli

  Po wczesnym śniadaniu udacie się w kierunku Parku Narodowego Amboseli, do którego wjedziecie przez bramę Irenito i już z tego miejsca powinniście wypatrywać dzikich zwierząt oraz (jeśli pogoda pozwoli) majestatycznego szczytu Kilimandżaro. W pięknej scenerii malowniczego Kilimandżaro (5,895 m n.p.m.) będziecie moli podziwiać niemal 80 gatunków ptaków drapieżnych, m.in. pelikany, kaczki i kormorany. Po lunchu i czasie na relaks w basenie, wyruszycie na wyprawę po parku Amboseli, znanym przede wszystkim z występujących tam wielkich stad słoni. Park ten, liczący sobie zaledwie 392 km2, należy do terenów o największym zagęszczeniu zwierząt w Afryce. Można tu spotkać dzikie koty, bawoła, żyrafę czy gazelę. Kolacja i nocleg w Amboseli Sentrim Camp (lub hotelu o podobnym standardzie).

 • 3. dzień - Park Narodowy Amboseli – Taita Hills Wildlife Sanctuary

  Po porannym safari i posiłku wyruszycie w drogę, by zobaczyć Taita Hills Wildlife Sanctuary – prywatny rezerwat dzikiej przyrody, w którym można podejrzeć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Po obiedzie wyruszycie na safari. To niesamowite wrażenie być gościem w prawdziwie dzikim świecie. Po kolacji udacie się na kolejną wyprawę, podczas której będziecie mieli niepowtarzalną okazję, aby podziwiać nocne życie dzikich zwierząt. Powrót na nocleg do Sarova Saltlick Lodge (lub hotelu o podobnym standardzie).

 • 4. dzień - Taita Hills – Mombasa

  Zaraz po śniadaniu wyjeżdżacie na ostatnią wyprawę safari podczas tej wycieczki, do Taita Hills. To wspaniały rezerwat przylegający do Parku Narodowego Tsavo. Na terenie tego obszaru chronionego możecie obserwować ok. 300 różnych gatunków dzikich zwierząt, m.in. lwy, zebry, gepardy czy słonie, a także wiele rodzajów ptaków. Po powrocie zjecie obiad w Sarova Saltlick Lodge, po którym udacie się w drogę powrotną do Mombasy.

 • Poznaj zalety wycieczki

  Wizyta w największym parku narodowym Kenii – TsavoOśnieżone szczyty Kilimandżaro w Parku Narodowym AmboseliRezerwat Taita Hills z ponad 50. gatunkami zwierząt
 • Wycieczki

  Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  Poznaj ofertę
  Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
 • Uwaga

  Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.Program i kolejność wycieczek może ulec zmianieW trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
 • Terminy rozpoczęcia wycieczki

  Zima 2019/2020 – rozpoczęcie safari w środę 06.11-09.11.2019, 13.11-16.11, 20.11-23.11, 27.11-30.11, 04.12-07.12, 11.12-14.12, 18.12-21.12, 25.12-28.12, 01.01-04.01.2020, 08.01-11.01, 15.01-18.01, 22.01-25.01, 29.01-01.02, 05.02-08.02, 12.02-15.02, 19.02-22.02, 26.02-29.02, 04.03-07.03, 11.03-14.03, 18.03-21.03
 • Minimalna liczba uczestników

  2 os.

Świadczenia

  Wliczone w cenę
 • Anglojęzyczny kierowca-pilot
 • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 7 miejsc, gwarantowane miejsce przy oknie
 • 3 noclegi w obiektach klasy turystycznej o podwyższonym standardzie
 • Posiłki zgodnie z programem (dzień 4. - śniadanie, obiad, pozostałe dni - śniadanie, obiad, kolacja)
 • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień
 • Transfer z hotelu na safari i z powrotem dla regionów północnych (Bamburi & Nyali) oraz południowych (Diani & Galu)
 • Niewliczone w cenę
 • Bilety wstępu do parków narodowych: ok. 155 $/os. (kwotę tą należy wpłacić rezydentowi TUI przed wyjazdem na safari. Nie ma możliwości indywidualnego zakupu biletów przed wjazdem do parku)
 • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $/os.)
 • Wiza do Kenii (ok. 50 $/os.)
 • Wydatki osobiste podczas safari
 • Transfer dla regionów Tiwi, Shanzu, Malindi, Watamu, Kilifi i Chale (płatny zgodnie z opłatą w systemie rezerwacyjnym)
 • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
Ważne informacje
 • Waluta

  szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
 • Wiza

  Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
 • Długość lotu

  ok. 08h10'
 • Strefa czasowa

  czas polski + 2 godz. (zimą)
 • Komunikacja

  w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
 • Przepisy wjazdowe

 • Język

  angielski, suahili
 • Przykładowe ceny

  Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
 • Warunki podróży

Kenia - przewodnik

Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę