Loading...Loading...

Czechy są krajem przyciągającym urokiem miast i miasteczek, wyjątkowymi krajobrazami oraz ciekawymi trasami wycieczkowymi. Zachwyt budzi stolica Czech – Praga – ze wspaniałymi zabytkami architektury, a jak i Morawy będące prawdziwym rajem dla wielbicieli wina.

World map

Stolica Czech, Praga, to od lat niekwestionowana królowa europejskich stolic, wielokrotnie wymieniana na szczytach list miast, które „koniecznie trzeba zobaczyć". Jej niewątpliwą zaletą jest położenie oraz to, że jest piękna przez cały rok – zarówno w letnim słońcu, jak i przykryta białym śnieżnym puchem

Praga określana jest często Rzymem Północy – wszystko za sprawą wyjątkowej architektury oraz niepowtarzalnego klimatu, dzięki któremu turyści chętnie tu wracają. Staromestske namesti to stary rynek będący obecnie salonem Pragi, gdzie tłumy gromadzą się latem w ogródkowych kawiarenkach. Josefov to historyczna dzielnica żydowska ze słynną synagogą Staronovą zbudowaną w 1868 roku oraz cmentarzem żydowskim. Warto przespacerować się mostem Karola­ – ruchliwym deptakiem turystycznym z wyjątkową, kamienną galerią rzeźb pod gołym niebem. Godnym zobaczenia miejscem jest także katedra św. Wita z największym dzwonem w Czechach oraz Vaclavske namesti, czyli plac z ogromnym pomnikiem św. Wacława. Aby spojrzeć na to wyjątkowe miasto z góry, można udać się na hradczańskie wzgórze.

Warto wiedzieć