Piękna, niemal bajkowa wyspa to idealny wybór dla wszystkich, chcących spędzić niezapomniane, rajskie wakacje. Miękki piasek pod stopami, powiewająca na wietrze palma nad głową i przemili ludzie wokół – to wszystko czeka na turystów, chcących poznać Barbados.

Wyspa położona jest na samym wschodzie Karaibów w archipelagu Małych Antyli. Pogoda na Barbadosie jest sprzyjająca przez cały rok, jednak najlepszy okres na wakacje to pora sucha (od grudnia do maja) – to szczyt sezonu, gwarantujący nie tylko najlepszą pogodę, ale także najwięcej turystów. W porze suchej średnia temperatura na wyspie wynosi 27 stopni. W pozostałych miesiącach panuje pora deszczowa z wyższymi temperaturami. Dobrą informacją jest fakt, że temperatura wody rzadko spada poniżej 25 stopni – to idealne miejsce dla wszystkich kochających wodę i pływanie.

Bridgetown to stolica wyspy. Jej największą atrakcją jest port, w którym dokują duże statki handlowe oraz wycieczkowe. Można też popłynąć w rejs statkiem pirackim – będzie to świetna rozrywka zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Architektura miasta świadczy o kolonialnej historii wyspy, a wycieczka po nim może być interesującym przeżyciem dla wszystkich miłośników architektury.

Innym miastem wartym uwagi jest Bathsheba, którego nazwa pochodzi od królowej Bathsheby. Mówi się, że królowa kąpała się w mleku, by jej skóra zawsze była miękka, promienna oraz gładka. Nawiązuje to do mleczno-białych fal rozbijających się o skały oraz leczniczych wód, które są charakterystyczne dla tego obszaru.

Barbados to przede wszystkim piękna natura – cudowne, piaszczyste plaże, ogrody botaniczne z egzotyczną roślinnością to tylko niektóre z atrakcji uwielbianych przez turystów. Warty uwagi jest także podwodny park Folkestone – wydzielony rezerwat morski, w którym podziwiać można rafę koralową. W tym miejscu można nawet popływać wraz z żółwiami – to stanowi już nie lada atrakcję!

Barbados jest rajem dla wszystkich amatorów sportów wodnych – windusurfing, kitesurfing, nurkowanie, żeglowanie – to tylko nieliczne aktywności dostępne na wyspie! Rum to trunek kojarzony bezpośrednio z Barbadosem – warto więc odwiedzić destylarnie rumu, by przekonać się, jak produkowany jest ten regionalny produkt. Barbados to cudowne miejsce, które zapadnie w pamięć na długie lata. To doskonały wybór dla osób ceniących sobie błogie lenistwo nad błękitną wodą, ale również dla turystów, którzy wolą imprezowy styl życia. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i z całą pewnością wróci do domu naładowany pozytywną energią.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Barbados
Strefa czasowa :
UTC -4, czas polski -5
Język :
angielski
Komunikacja :
Na Barbadosie najbardziej rozpowszechnione są autobusy. Na drugim miejscu znajdują się samochody. Warto skorzystać tam z miejscowych wypożyczalni samochodowych. Na Barbadosie obowiązuje ruch lewostronny. Po opłacie 50 USD otrzymujemy na podstawie polskiego lub międzynarodowego prawa jazdy – lokalne.
Długość lotu :
ok. 11 godzin
Przykładowe ceny :
Bilet autobusowy 1,5 B$, litrowa butelka rumu 18 B$, posiłek w niedrogiej restauracji 5-20 B$, kolacja w dobrej restauracji od 30 B$
Waluta :
Dolar Barbadosu (BBD)