Loading...Loading...

Ośrodek narciarski St. Johann (670-1700 m n.p.m.), leżący zaledwie godzinę drogi od znanego ośrodka kultury – Salzburga – jest idealnym wyborem na rodzinny wyjazd na narty ze względu na dużą liczbę łatwych i średnio trudnych tras narciarskich. Entuzjaści sportów zimowych znajdą tu nie tylko trasy zjazdowe z zapierającymi dech widokami, lecz także trasy narciarstwa biegowego i saneczkowe oraz skateparki. Jeśli zaś zapragniecie odmiany od dnia spędzonego na stoku, możecie wybrać się na popołudniowe zakupy do Sankt Johann lub odwiedzić Salzburg, miasto Mozarta.

World map

Narciarstwo przez duże N

Wybierając ten centralnie położony ośrodek, macie możliwość korzystania z 17 wyciągów i ponad 42 km tras zjazdowych. Najtrudniejszym zjazdem jest trasa FIS-u Saueregg o długości 3,5 km i różnicy poziomów 1000 m. Poza tym można z powodzeniem jeździć w głębokim śniegu i po firnie. Średniozaawansowani mają do dyspozycji czerwone trasy o łącznej długości 24 km. Szczególnie warto spróbować swoich sił na najdłuższej, 6-kilometrowej trasie z Harbischl przez Penzing do wyciągów Hochfeld i stoku Rueppen. Niezaawansowani narciarze mogą przetestować 16 km łatwych tras wytyczonych w niższych, zalesionych partiach Kitzbüheler Horn. W samym St. Johann znajdują się szkółki narciarskie i narciarskie przedszkole.
Dla miłośników freestyle'u przygotowano quaterpipe o długości 500 m, ławki, poręcze, skocznie o różnym poziomie trudności oraz halfpipe o długości 60 m. Natomiast na narciarzy biegowych czeka łącznie 90 km tras: 70 km w St. Joahnn i 20 km w Oberndorfie. Najdłuższą z nich jest 16-kilometrowa trasa Hinterkaiser (670-803 m).

Apres-ski i nie tylko

Miejscami gdzie toczy się lokalne życie towarzyskie są liczne bary i restauracje, w których spróbujecie lokalnej kuchni i posłuchacie muzyki na żywo. Możecie także wybrać się na łyżwy, basen lub korzystać z szeroko dostępnej w Sankt Johann oferty wellness. Warto pamiętać też o ciekawych wydarzeniach lokalnych, z których największą popularnością cieszą się Woodside Opening czy bieg narciarski „Koasa" w stylu wolnym i klasycznym.