Loading...Loading...

Kreischberg-Murau to doskonałe miejsce na zimowy urlop. Pomysłowość właścicieli ośrodka sprawia szczególną radość najmłodszym i zaskakuje nawet najbardziej doświadczonych narciarzy. Świetnie przygotowane trasy i nieustannie modernizowane wyciągi tworzą idealne warunki do zimowego szaleństwa.

World map

Szaleństwa na stoku

Ośrodek Kreischberg leży w północno-wschodniej części pasma Gurktaler Alpen z najwyższym szczytem Prankerhöhe (2166 m), niedaleko miasta Murau. 40 km świetnie przygotowanych tras o zróżnicowanym poziomie trudności oraz nieustannie modernizowane wyciągi tworzą doskonałe warunki do jazdy na nartach.
Dodatkowym atutem tego miejsca jest skipass obowiązujący na obu, połączonych ze sobą szczytach, czyli Kreischberg i Rosenkranzhoehe. Zapaleni narciarze mogą spróbować swoich sił na zawodniczej trasie gigantowej z elektronicznym pomiarem czasu.

Atrakcje snowparku

Kreischberg jest znany w całej Austrii ze względu ma swój słynny snowpark- Airypark. Położony na 800- metrowej trasie Mistrzostw Świata zachwyca bordercrossem, poręczami, skoczniami, parkiem rozrywki, boxami, wave rideami czy quarter-pipem.

Apres-ski

Po jeździe na nartach można spróbować snowtubingu, curlingu lub wybrać się na wycieczkę w saniach. Największą atrakcją pozostaje słynny wyścig na toboganach. Na terenie ośrodka stworzono specjalne parki dla dzieci: Yabba-Dabba-Doo-Land, Dinopark oraz Kinderwelt. By ułatwić naukę jazdy najmłodszym, stworzono również specjalne wyciągi dywanowe.