Kostaryka: raj w sercu Ameryki 

Kostaryka (1)

Kostaryka to magiczne miejsce położone pomiędzy dwoma oceanami – Atlantyckim i Spokojnym. Mimo tego, że jego powierzchnia to zaledwie 1/5 powierzchni Polski, kraj ten zachwyca bogactwem fauny i flory. Kostarykańczycy nie zapominają o swoim naturalnym dziedzictwie. Aż 25% powierzchni tego państwa zostało zamienione w parki i rezerwaty.

Pierwszym „turystą” odwiedzającym Kostarykę był Krzysztof Kolumb, który spodziewał się odkryć krainę złota. Gdy jego stopa stanęła na lokalnej plaży, a sam Kolumb rozejrzał się po okolicy w przypływie zachwytu, krzyknął „Costa Rica!”. Tłumacząc to z hiszpańskiego na polski odkrywca powiedział „Ależ bogate wybrzeże!”. Od tego właśnie wzięła się nazwa kraju.

Kostaryka zachwyca wspaniałymi plażami i zapierającą dech w piersiach naturą. Jest to wspaniałe miejsce na relaks nad oceanem i odpoczynek od codzienności. Sprawdź najlepsze oferty na Kostarykę.

Po przybyciu do tego wspaniałego kraju czekają na Ciebie prawdziwy ocean atrakcji. W pierwszej kolejności, wspomniane już Parki Narodowe. Do jednego z najciekawszych należy Tortuguero. Liczne kanały w tym miejscu sprawiają, że najlepiej jest podziwiać tę okolicę płynąc kajakiem z przewodnikiem. Co więcej, w parku króluje żółw skórzasty. To właśnie tutaj, co roku jesienią samice składają jaja – idealna okazja, aby zaobserwować prawdziwą dziką przyrodę.

Oczywiście Kostaryka to również piękne wybrzeże. Odwiedź słynne miasteczko Puerto Viejo, które tętni muzyką reggae. Usiądź wygodnie z drinkiem przy jednym z barów i poczuj karaibską atmosferę. Puerto Viejo to również wspaniałe miejsce dla osób, które kochają sporty wodne, takie jak snorkeling, surfing czy nurkowanie.

Kolejną atrakcją dla której warto odwiedzić Kostarykę są niesamowite wulkany. Znajdujące się tam formacje należą do obręczy pacyficznych wulkanów. Koniecznie trzeba odwiedzić Arenal, górujący nad okolicą wciąż czynny wulkan zachwycający swoim majestatem i regularnym stożkowym kształtem. Będąc w jego okolicy zajrzyj również nad wodospad la Catarata la Fortuna. Zachwycający krystalicznie czystą wodą, położony w malowniczej scenerii, to najlepsza wizytówka piękna kostarykańskiej przyrody.

Jeśli masz ochotę zobaczyć to wszystko i wiele więcej, wybierz jeden z naszych hoteli. Szczególnie polecamy Studio Boutique Hotel. Wystrój obiektu nawiązuje do kultury Kostaryki. Do Twojej dyspozycji pozostają komfortowe, dobrze wyposażone pokoje. Z basenu położonego na dachu możesz podziwiać pobliskie wzgórza.

Podczas swojego urlopu możesz również zwiedzić stolicę kraju San Jose. To właśnie tutaj położony jest Presidente. Skorzystaj z nocnego życia, usiądź w jednej z restauracji i zapomnij o troskach. Jeśli jednak będziesz chciał odpocząć od miejskiego zgiełku, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że parki i rezerwaty przyrody są zaledwie 50 km od miasta.

Na koniec polecamy również kameralny obiekt Poas Volcano Lodge. Zaledwie 16 km od niego znajduje się park narodowy, gdzie znajdziesz nie tylko sam wulkan, ale spotkasz również niezliczoną ilość gatunków ptaków, ssaków, czy gadów.

Wszystkie powyższe hotele zostały wyróżnione certyfikatem jakości w portalu TripAdvisor. Nie czekaj ani chwili dłużej tylko ruszaj na wakacje życia!