Kiedy lecieć na Malediwy? Poradnik

male-glowne

Zachwycające wyspy rozciągające się na Oceanie Indyjskim kuszą turystów przez cały rok. I słusznie! Ich urok utrzymuje się niezależnie od miesiąca. Gwarantują wysokie temperatury, turkusowe wody i niepowtarzalny, egzotyczny klimat. Malediwy są dobrym kierunkiem, jeśli chcemy:

  1. odpocząć;
  2. podziwiać najpiękniejsze zachody słońca;
  3. być jak najbliżej natury;
  4. uprawiać sporty wodne.

Któryś z tych punktów jest na Twojej wakacyjnej liście? Jeśli tak możesz już dziś zacząć planować podróż do miejsca, uchodzącego za jedno z najpiękniejszych na Ziemi. W tym poradniku dowiesz się, kiedy jest najlepsza pora, by odwiedzić Malediwy. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest jednoznaczna. 😉

Chcesz podziwiać piękno natury? Przyjedź na przełomie pory suchej i deszczowej.

Doskonałym czasem do podziwiania morskiego życia z bliska jest przełom kwietnia i maja oraz października i listopada. Wówczas zmienia się układ wiatrów monsunowych, co sprawia, że podwodne stworzenia znajdują się niedaleko powierzchni oceanu, dzięki czemu dużo łatwiej je spotkać.

Jakich mieszkańców oceanu można dostrzec? Przede wszystkim rekiny, manty, płaszczki, żółwie morskie, ryby koralowe, a nawet delfiny! Oczywiście morska fauna zamieszkuje Malediwy przez cały rok, jednak w tym okresie prawdopodobieństwo wspólnego spotkania jest zdecydowanie wyższe – na przykład podczas snorkelingu. To idealny czas, by być jak najbliżej natury i podwodnego świata.

Zależy Ci na słonecznej pogodzie? Wybierz pierwszą połowę roku.

Kiedy w Polsce na dobre zapanuje zimowa atmosfera Malediwy będą doskonałym wyborem na regenerację. Od grudnia do kwietnia panuje tutaj pora sucha – dająca największą gwarancję słonecznej pogody, a zarazem ryzyko deszczu jest wtedy najmniejsze. Warto jednak pamiętać, że popularność wysp w tym okresie wpływa na ceny i dostępność zakwaterowania, co może spowodować wyższe koszty wymarzonej podróży. Jeśli interesuje Cię wyjazd w wymienionych miesiącach najlepiej zdecyduj się na rezerwację z dużym wyprzedzeniem, dzięki temu będziesz mieć dostęp do najlepszych ofert w najkorzystniejszych cenach.

Chcesz zminimalizować koszty wyjazdu? Zaplanuj pobyt w sezonie letnim.

Wolisz mieć egzotyczne miejsce tylko dla siebie? Również na Malediwach da się uniknąć tłumów i masowej turystyki, wybierając podróż w miesiącach poza wysokim sezonem, czyli od maja do października. W tym czasie panuje tu okres deszczowy, przez co jest większa szansa na przelotne opady oraz krótkotrwałe, ale intensywne burze. Deszcze mogą występować codziennie lub co kilka dni. Jednak chwilową kapryśność pogody wynagradzają tańsze oferty i zdecydowanie mniej zatłoczone plaże. Pomimo deszczowej pogody, temperatury na Malediwach nadal utrzymują się między 25°C a 31°C. Zdecydowanie cieplej niż u nas. 😊