Atrakcje turystyczne na Majorce

1_wyrozniajace

Majorka to przepiękna i malownicza wyspa, którą wyróżnia doskonały klimat i niezapomniana atmosfera. Krótki lot na wyspę wynoszący zaledwie 3 godziny, sprawia że jest to idealne miejsce dla rodzin z małym dzieckiem.

Na miejscu, na wszystkich turystów czeka doskonała hiszpańska kuchnia i niesamowite widoki. Jest to miejsce, do którego chce się wracać. Wiele osób kojarzy Majorkę jako wyspę do wypoczynku. Jest to prawda lecz Majorka kryje w sobie niezwykłe miejsca, które koniecznie trzeba zwiedzić. Sprawdź nasza ofertę „Lato First Minute Majorka„.

Oto 5 ciekawych miejsc, które warto zobaczyć będąc na Majorce.

1. Coves del Drach

Na Majorce mamy możliwość zwiedzenia sieci blisko 200 jaskiń, oczywiście do zwiedzenia udostępniono jedynie część z nich. Najważniejszą są jednak Coves del Drach zwane Smoczymi Jaskiniami. Do jaskiń schodzi się drogą wśród skał. Na dole możemy podziwiać niezwykłe i imponujące, wapienne urwiska, z przepięknymi stalagmitami i stalaktytami. Całość dodatkowo jest podświetlona reflektorami, co zapewnia niesamowite doznania. W jaskiniach często odbywają się koncerty, których muzyka roznosi się po całej grocie. W Smoczych Jaskiniach znajduję się również największe podziemne jezioro w Europie. Nazwa jaskiń pochodzi ze średniowiecznego mitu, w którym to rzekomo istniał skarb pilnowany przez smoka.

Hotele All Inclusive na Majorce – sprawdź tutaj.

2. Deia

Uznane za najpiękniejsze miasto na Majorce, Deia to urokliwa górska miejscowość położona między górami Serra de Tramuntana. W miasteczku zobaczymy śliczne kamienne domy wyjęte niczym ze średniowiecznego fresku. Wolną przestrzeń wypełniają sady oliwne rosnące na tarasach. Można również zwiedzić kościół Iglesia de San Juan Bautista. Deia stanowi doskonałą bazę wypadową do wycieczek pieszych i trekkingowych.

3. Zamek w Alaró

Pierwszy raz o zamku wspominają kroniki z 902 roku, podchodzące z czasów inwazji Muzułmanów, kiedy to Saraceni przybyli na Majorkę. Według zapisków zamek bronił się około 8 lat i został zdobyty, ponieważ oblężonym skończyły się zapasy żywności. Do dzisiaj zachowały się wieże zamku razem z murami i dwie potężne bramy. Na zwiedzających czeka także wieża zwana Więzieniem Maurów, pod którą znajduję się jaskinia Sant Antoni, pozostałość po dawnych pustelnikach z XVII wieku.

4. Wodospady Salt des Freu

Góry Tramuntana kryją w sobie niezwykły skarb jakim są naturalne wodospady Salt des Freu. Ukryte przed wzrokiem, ulokowane są w odległości ok. 1,5 km od wioski Orient i aby się do nich dostać, należy udać się wąską ścieżką w głąb lasu. W trakcie spaceru, mamy możliwość zobaczyć ruiny dawnej architektury wiejskiej. Salt des Freu składają się z dwóch wodospadów o wielkości 10 metrów i kilku pomniejszych. Warto dodać, że na turystów czeka możliwość kąpieli w szmaragdowych wodach Salt des Freu. Latem wodospady wysychają.

5. Banyalbufar

Na koniec coś dla wielbicieli wina. Banyalbufar to przepiękna i malownicza miejscowość, która słynie z produkcji wina. Znaleźć tutaj można śliczne domy ułożone na zboczach góry, port rybacki i wiele plaż. Najsłynniejsze wino w Banyalbufar produkuje się z winogron z odmiany Malvasia. Tutaj też możemy zobaczyć zabytkową wieżę zwaną Torre de Ses Ànimes, która w dawnych czasach chroniła wybrzeże przed piratami.

Wakacje na Majorce – sprawdź tutaj.