Loading...Loading...

Pas włoskiego wybrzeża ciągnący się wzdłuż Adriatyku to jeden z najpiękniejszych regionów we Włoszech. Tutaj znajduje się także największy włoski kurort – Rimini, oferujący wszystkie możliwe rozrywki oraz fantastyczne plaże.

World map

Verdi i aceto balsamico, Ferrari i szynka parmeńska – niejedno oblicze ma jeden z najpiękniejszych regionów Italii o nazwie Emilia Romana. Rozkosz kąpieli dla całej rodziny na riwierze długości 130 km, od Rimini po Ferrarę. Marche to przepiękny region bogaty w zabytki. Podobnie jak sąsiedniej Abruzji, kolorytu dodają mu długie plaże, małe wioski, potężne pałace i gigantyczne zamki, rzymskie wykopaliska, kościoły i klasztory. Wszystko to rozrzucone w pagórkowym krajobrazie, ozdobionym przez winnice, łany zbóż i gaje oliwne, za którymi w tle połyskuje morze. Godna polecenia jest prosta, lecz wyrafinowana kuchnia umbryjska.

Trudno znaleźć piękniejsze morze niż Adriatyk – zarówno z włoskiej, jak i z chorwackiej strony mieni się on tysiącem odcieni niebieskiego. Klimat w tej części wybrzeża gwarantuje ponadto doskonałą pogodę przez cały sezon – upalne lato i łagodną zimę. Warto tu odwiedzić zwłaszcza Rimini, największy włoski kurort u wybrzeży Adriatyku. To tętniące życiem miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – dzieci chętnie poszaleją w aquaparku, a dorośli w centrum z licznymi restauracjami, barami i deptakami. Miłośnicy zwiedzania mogą poszukać śladów antycznego miasta i wybrać się pod Łuk Augustyna i most Tyberiusza. Ci, którzy interesują się filmem, odwiedzą muzeum Federica Felliniego zlokalizowane w jego dawnym domu.

Warto wiedzieć