Niemcy – idealny pomysł na city break

760x433_blog

Wakacje w Niemczech pozwolą Ci połączyć aktywny wypoczynek z relaksem. Zobacz, co warto zwiedzić w Niemczech i poznaj naszą ofertę.

Niemcy – to doskonały kierunek na krótki city break. Historyczne miasta wypełnione atrakcjami, każdego roku przyciągają setki tysięcy turystów. To tutaj ujrzysz architektoniczne cuda, wspaniałe budowle i niesamowite panoramy. Po długich wędrówkach ulicami miast, skosztujesz wykwintnych dań w najlepszych restauracjach lub zanurzysz się w jacuzzi, które przepędzi całodniowe zmęczenie.

Berlin? Drezno? Może Hamburg?

Berlin – tętniące i nowoczesne miasto, wypełnione historycznymi akcentami. Stolica kraju, która jest świetnie skomunikowana, dzięki czemu w łatwy i szybki sposób można zwiedzić całe miasto. Berlin stanowi mekkę dla wielu subkultur i artystów. Do tej europejskiej stolicy tłumnie zjeżdżają się zarówno początkujący jak i już znani artyści. Ulice Berlina wypełnione są historią. Na każdym kroku ujrzysz znane budowle pamiętające czasy II wojny światowej.

>> Sprawdź hotele w Berlinie <<

Wędrówkę po mieście warto rozpocząć od pozostałości po Murze Berlińskim – niegdyś dzielącego Berlin na zachodnią i wschodnią cześć. Tam artyści z całego świata stworzyli wystawę East Side Gallery. Kolejnym punktem wartym zobaczenia jest słynna na cały świat Brama Brandenburska i plac Aleksandra (Alexanderplatz). Rodziny z dziećmi z pewnością chętnie odwiedzą miejski ogród zoologiczny, w którym to czekają niesamowite zwierzęta. Zwiedzanie Berlina nocą to doskonały pomysł na romantyczny wieczór. Ulice Berlina wypełniają urocze knajpki, oferujące kuchnie z każdego zakątka świata. Nie można zapomnieć również o barach, w których to serwowane jest słynne niemieckie piwo. Po całym dniu atrakcji czeka na Ciebie strefa spa.

Drezno – miasto wypełnione barokową architekturą. Wybierz się na spacer urokliwą starówką lub zanurz się w dziełach sztuki w muzach, które zadowolą każdego konesera sztuki. Jednym z najsłynniejszych muzeów Drezna jest Galeria Obrazów Starych Mistrzów w kompleksie Zwinger. Tam można podziwiać Madonnę Sykstyńską Rafaela Santi. Kolejnym punktem do zobaczenia jest Zamek rezydencyjny i zrekonstruowane komnaty reprezentacyjne Augusta. Drezno słynie również z doskonałych win, które spróbujecie w restauracjach lub krainie Łaby. Kraina Łaby to magiczne miejsce, położone w okolicach miasta, gdzie na szlaku wina poznasz historię trunku.

Miasto Drezno stanowi gratkę dla miłośników motoryzacji. Historyczne środki lokomocji czekają na Ciebie w Muzeum Transportu, natomiast fabryka słynnej marki Volkswagena zaprezentuje Ci jak są produkowane auta elektryczne. Dla aktywnych turystów przygotowano szereg tras rowerowych. Wzdłuż Łaby biegnie Elberadweg, jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

>> Sprawdź hotele w Dreźnie <<

Hamburg – drugie co do wielkości miasto w Niemczech. Tętniące życiem, nowoczesne i podobnie jak Berlin -ze świetną komunikacją miejską. Wycieczkę po Hamburgu można rozpocząć od Fischmarkt – targu rybnego działającego już od 300 lat. Fani ryb i owoców morza koniecznie muszą odwiedzić okoliczne restauracje, w których to skosztują świeżych ryb z targu.. Miłośnicy sztuki i muzeów z pewnością odnajdą się w Kunsthalle, największej galerii sztuki w północnych Niemczech. Znajdziemy tam dzieła takich artystów jak Rembrandt, Munch czy Manet.

>> Sprawdź hotele w Hamburgu <<

Centrum miasta to idealna opcja dla imprezowych turystów. Wypełnione klubami ulice zapewnią Ci zabawę na całą noc. Dla koneserów spokojniejszej muzyki przygotowano Elbphilharmonie. Jest to nowo wybudowana filharmonia, gdzie znajdziemy jedną z największych i najbardziej akustycznych sal koncertowych świata

Podczas spaceru po Hamburgu, warto zatrzymać się w lokalnych kawiarniach, w których to serwują wyśmienitą kawę. Nie zapomnij zwiedzić również XIX-wiecznego Ratusza czy kościoła św. Michała.

City break w Niemczech to przepis na udany urlop połączony z aktywnym zwiedzaniem, poznawaniem historii i relaksem. Już dzisiaj zaplanuj city break w Berlinie, Dreźnie czy Hamburgu.