Last Minute czy First Minute: Co lepiej wybrać?

640x420_blog_1

Czym są wakacje Last Minute?

Oferty Last Minute na ogół nie cechują się specjalnymi benefitami. Chodzi przede wszystkim o termin wylotu i termin założenia rezerwacji. Mogą z nich skorzystać osoby, które nie mają możliwości wcześniejszego zaplanowania wyjazdu lub chcą wybrać się na spontaniczne wakacje. Powinny jednak liczyć się z tym, że oferta jest znacznie ograniczona w porównaniu do First Minute.

Sprawdź oferty Last Minute

Jaki kierunek cieszy się dużą popularnością w sezonie letnim 2019?

Dużą popularnością cieszy się Turcja. W sezonie letnim oferujemy dwa tureckie regiony – Turcję Egejską oraz Riwierę Turecką. Jest to kierunek atrakcyjny cenowo, wybierany chętnie zarówno przez pary, jak i rodziny z dziećmi. Turcja oferuje wspaniałe hotele o wyjątkowo wysokim standardzie usług. Często są to obiekty z aquaparkami, polami golfowymi, boiskami, kortami tenisowymi, a zdarzają nawet takie z prywatnym minizoo czy hotelowym kinem. To przepis na udane wakacje dla każdego! Turyści ceniący sobie błogi odpoczynek mogą zrelaksować się w strefach spa i słynnych hammamach. Dla aktywnych hotele dedykują bogatą ofertę sportowo-rekreacyjną. Rodziny wybierają Turcję również ze względu na krótki czas lotu – ok. 3 godzin, co jest istotne podczas podróży z małymi dziećmi.

Rosnący trend kupowania wakacji w okresie First Minute®

Od kilku lat staramy się przekonywać naszych Klientów do zakupu wakacji w ofercie First Minute. Jako pierwsze biuro podróży na rynku startuje z nowymi sezonami TUI Poland – klienci mogą kupić wakacje z około rocznym wyprzedzeniem (np. start sprzedaży sezonu Lato 2020 odbył się 11 czerwca 2019 r.). Dzięki korzystnym benefitom przy zakładaniu rezerwacji ilość klientów kupujących w First Minute systematycznie rośnie.

Czytaj również: Gran Canaria: Co warto zobaczyć?

First Minute daje klientom TUI przede wszystkim komfort przy podejmowaniu decyzji o zakupie wakacji. Klienci kupujący w First Minute mają pewność, że kupując daną ofertę, kupują ją w najlepszej możliwej cenie. Jeśli jednak zdarzy się, że klient znajdzie ofertę TUI, którą wcześniej kupił, ale z niższą ceną – zgłasza różnicę do punktu sprzedaży, w którym zawarta była umowa, a TUI zwraca różnicę, nawet do ostatniego dnia roboczego przed wylotem, czyli też w okresie Last Minute. Dzięki Gwarancji Najtaniej w First Minute® klient ma pewność, że zapłaci najniższą możliwą cenę danej oferty TUI.

Kolejnym atrakcyjnym benefitem jest najniższa za rynku zaliczka, która przez pierwsze miesiące od wprowadzenia oferty na nowy sezon wynosi zaledwie 5% ceny zarezerwowanej wycieczki. Nawet jeśli wybierzemy już kierunek, hotel oraz uczestników, a następnie wpłacimy zaliczkę, mamy możliwość dokonania zmiany.

Należy wspomnieć również, że dzięki rezerwacji First Minute mamy znacznie szerszą ofertę hoteli i pokoi, które są dostępne w sprzedaży, a których dostępność w okresie Last Minute często jest mniejsza. Ma to szczególne znaczenie dla rodzin poszukujących pokoi rodzinnych, których ilość jest ograniczona. Dodatkowo należy pamiętać, że dobre hotele często są rezerwowane wcześniej nie tylko przez gości z Polski.

Sprawdź oferty Lato 2020 First Minute!

Z każdym sezonem ilość klientów przekonanych o korzyściach rezerwacji z wyprzedzeniem rośnie. Jak podaje biuro podróży TUI, mniej więcej od maja każdego dnia pojawiają się pytania o termin startu kolejnego lata. Zauważamy zatem, że kto raz założył rezerwację First Minute, przekonuje się o jej korzyściach, gdy widzi jak bardzo cena potrafi iść w górę w okresie Last Minute, a on może dostać nawet kilkutysięczny zwrot różnicy na rezerwacji, dzięki skorzystaniu z promocji Najtaniej w First Minute®. Największy zwrot pieniędzy dla jednej rezerwacji na Lato 2018 w ramach Najtaniej w First Minute® wyniósł 9 830 zł.