Co robić podczas długiego lotu?

1_samolot

5-gwiazdkowy hotel, basen, pyszne jedzenie, egzotyczne miejsce. Wszystko to pięknie brzmi, lecz zanim dotrzemy do naszej upragnionej destynacji, czeka nas często długi lot samolotem. Mowa tutaj rzecz jasna o naszych wycieczkach do Kenii, Tajlandii, na Zanzibar, czy Dominikanę. Oczywiście te miejsca koniecznie trzeba zobaczyć, nawet jeśli lot ma trwać powyżej 5 godzin.

Warto pamiętać, że w czasie lotu samolotem nie można korzystać z telefonu, który posiada włączoną transmisję danych. W samolocie nie ma również darmowego (ani płatnego) dostępu do Wi-Fi. Mimo braku tych udogodnień, wielogodzinna podróż wcale nie musi być taka straszna! Przedstawiamy 10 pomysłów, aby umilić sobie podróż samolotem.

1. Zagraj w grę.

Samolot do doskonałe miejsce do nawiązania nowych znajomości czy nawiązanie relacji ze swoim znajomym/partnerem/rodziną. Karty do gry czy składane szachy/warcaby nie zajmują zbyt wiele miejsca, natomiast mogą dostarczyć dużo radości, która z pewnością umili podróż.

2. Poznaj język kraju.

Kilka fiszek w plecaku świetnie się sprawdzi jako rozrywka i mała pomoc naukowa. Przyswojenie nawet kilku słówek czy zwrotów może okazać się bardzo przydatne podczas zwiedzania miasta, czy uzyskiwania potrzebnych informacji.

3. Zrób porządki.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy ile niepotrzebnych rzeczy mamy w telefonie. Długi lot to doskonały czas na przejrzenie zawartości telefonu i pozbycie się zbędnych zdjęć, plików czy dokumentów. Pamiętaj, tylko aby używać telefonu w trybie samolotowym!

4. Zapoznaj się z przewodnikiem.

Często przed odlotem mamy tyle spraw na głowie, że nawet w pełni nie możemy poznać kraju, do którego lecimy. W samolocie nic Cię na pewno nie będzie rozpraszać, natomiast na miejscu będziesz mógł wykorzystać swoją wiedzę podczas zwiedzania.

5. Otwórz umysł.

TED to naukowe konferencje dostępne w Internecie. Oczywiście z racji, że w samolocie nie wolno korzystać z transmisji danych, to warto takie podcasty pobrać offline. Ciekawe tematy i piękne widoki za oknem. Czy może być lepsze połączenie?

6. Zaprojektuj coś.

Może to być remont domu, kolejna podróż, scenariusz zaskakującej randki po powrocie, czy nowy projekt zawodowy. Nawet nie wiesz ile pomysłów może się pojawić podczas długiego lotu.

7. Wysil szare komórki.

Brak rozpraszającej technologii przyda się, aby trochę popracować nad umysłem i zmusić go do wysiłku. W końcu mózg też potrzebuje aktywności. Tutaj doskonale sprawdzi się sudoku lub krzyżówki, czy to w wersji elektronicznej, czy papierowej.

8. Medytuj.

Gorący okres w pracy przed urlopem? Emocjonujący urlop wypełniony wrażeniami? Warto wykorzystać czas w samolocie na przestawienie własnego zegara biologicznego na tryb urlopowy lub pracowniczy. Medytacja pozwala uporządkować i uspokoić szalejące myśli. Pomaga również w wyciszeniu się i zasypianiu.

9. Nawiąż nowe kontakty.

Podróżując, możemy poznać ciekawych ludzi i nawiązać znajomości na długie lata lub nawet całe życie. Warto więc przełamać barierę i zacząć rozmowę ze swoim sąsiadem. Kto wie jaką niesamowitą historię poznamy.

10. Przeczytaj książkę.

Ostatni, ale nie mniej ważny punkt to skupienie się na czytaniu. Dla niektórych długi lot jest jedyną możliwością, aby móc w spokoju dokończyć ulubioną powieść, przeczytać dawno zakupiony magazyn, czy po prostu czerpać przyjemność z czytania.