Bezpieczne wakacje na Maderze

760x433_blog-logo-Madeira

Portugalska wyspa Madera, położona na Oceanie Atlantyckim, każdego roku odwiedzana jest przez setki tysięcy turystów. Rajski klimat, przepiękne widoki, fale oceanu, klify i bujna roślinność. To jest właśnie to, co charakteryzuje Maderę. Pojawia się wiele pytań jak ta piękna wyspa radzi sobie podczas pandemii i jak przygotowała się na przyjęcie turystów? Wszystkiego dowiecie się w tym wpisie i przekonacie, że wakacje na Maderze będą bezpieczne.

Władze Madery od samego początku epidemii Koronawirusa były pionierem dobrych praktyk walki z Covid-19. Szereg wprowadzonych inicjatyw pozwoliły zminimalizować ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa na wyspie.

Skuteczne działania władz i sektora turystycznego zapewniają bezpieczne wakacje na Maderze. MADEIRA SAFE to logo bezpieczeństwa i certyfikatów, charakteryzujących wyspę. W całej akcji biorą udział lokalne firmy, które pracują w myśl zasady “CLEAN & SAFE”.

Bezpieczne wakacje na Maderze

Od 1 lipca Madera i Porto Santo zostały w pełni otwarte dla turystów zagranicznych. Przyjęto plan, który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa zarówno turystom jak i mieszkańcom. Rząd Autonomicznego Regionu Madery zdecydował się na wprowadzenie obowiązkowych testów na COVID-19. Dzięki temu zarówno mieszkańcy wyspy, jak również turyści mogą być pewni, że osoby przebywające na Maderze są zdrowe.

Test można wykonać na dwa sposoby: 

 1. Wykonać test RT-PCR (wymaz) na własny koszt na 72 h przed odlotem i przedstawić negatywny wynik na COVID-19, jak również wypełnić specjalną deklarację. WAŻNE: Dokument potwierdzający negatywny wynik testu musi być w języku angielskim lub portugalskim.
 1. Przystąpić do testu na obecność Koronawirusa na lotnisku na Maderze. Proces testowania jest sprawny i trwa około godziny i wykonywany jest na koszt Rządu Madery. Po odebraniu bagaży pasażerowie podążają zgodnie z oznaczeniami do wyznaczonych punktów testowania. Każdy pasażer musi również przed przylotem zarejestrować się na stronie https://madeirasafe.com/#/login i wypełnić formularz (24-48h przed przylotem).  Przed testem należy okazać wygenerowany tam QR kod, który służy do rejestracji do badania.

Po wykonaniu testu na lotnisku Klienci udają się transferem do hotelu. W ciągu 12 godzin otrzymają wynik testu na wskazany numer telefonu lub e-mail. W tym czasie obowiązuje kwarantanna, ale można  korzystać z udogodnień hotelu. Dzieci poniżej 12 roku życia nie muszą być badane, z wyjątkiem podejrzanych przypadków.

W przypadku pozytywnego wyniku na COVID-19 wykonanego na lotnisku na Maderze osoby i osoby towarzyszące zostają objęte kwarantanną w wyznaczonym hotelu. Wszelkie koszty zostają pokryte przez Władze Madery. Po 10 dniach pasażerowie zostają poddani ponownemu testowi. W przypadku negatywnego wyniku mogą kontynuować wakacje.

>> Sprawdź oferty Last Minute na Maderze << https://youtu.be/dYmGpOGCaxU

Madera – warto wiedzieć

Pamiętaj również o: 

 • Myj często ręce mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu, lub innych środków służących do skutecznej dezynfekcji.
 • Na Maderze obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych i zachowanie dystansu społecznego 2 m.
 • Po przylocie każdy pasażer przechodzi obowiązkową kontrolę temperatury.

Używanie maseczek nie jest wymagane w poszczególnych przypadkach: 

 • Na plażach i kąpieliskach, poza toaletą.
 • Przez osoby niepełnosprawne i osoby wymagające opieki.
 • Dzieci do 6 roku życia.
 • Podczas aktywności fizycznej w lasach i na szlakach turystycznych.
 • W czasie wykonywania ćwiczeń fizycznych.

 

Do 12 kwietnia 2021r. zostały wprowadzone nowe środki w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19, zgodnie z którymi:

 • zgromadzenie więcej niż 5 osób w miejscach publicznych jest zabronione, chyba że pochodzą z tej samej rodziny
 • poruszanie się po drogach publicznych w godzinach od 19:00 do 5:00 dnia następnego jest zabronione
 • w weekendy, soboty i niedziele oraz święta obowiązuje zakaz poruszania się po drogach publicznych między godziną 18:00 a 5:00 dnia następnego
 • restauracje są zamykane o 18:00 w dni powszednie i o 17:00 w weekendy. W godzinach 18:00 – 22:00 w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) będą mogły działać wyłącznie w celu przygotowania posiłków z dostawą do domu
 • usługi komercyjne zamykane są o 18:00 w dni powszednie i o 17:00 w weekendy i święta. Wyjątki obejmują apteki, kliniki i gabinety lekarskie, usługi zaopatrzenia w tlen w miejscu zamieszkania, stacje benzynowe (tylko do tankowania pojazdów), przemysł piekarniczy, czynności załadunku i rozładunku towarów w portach i placówkach handlowych
 • wszystkie kasyna, miejsca zakładów hazardowych, bingo lub podobne lokalizacje muszą zostać zamknięte o godzinie 18:00 w dni powszednie i o godzinie 17:00 w weekendy

 

>> Madera All Inclusive – sprawdź oferty <<

Tylko wspólnymi siłami możemy zadbać o bezpieczeństwo własne i naszych bliskich. Madera razem ze swymi skarbami – czeka na Wasze przybycie.  Już dzisiaj zarezerwuj swoje wymarzone wakacje na Maderze w super cenie!