Albania: Co warto zobaczyć w Albanii?

760x433_główne

Chyba nie ma lepszego miejsca na urlop od kraju, którego mieszkańcom przysługuje najwięcej dni wolnych od pracy w całej Europie! Wybierając się na urlop do Albanii odwiedzasz prawdziwy tygiel kulturowy, gdzie pod jednym dachem żyją zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie. Zrelaksuj się i wybierz się w podróż do jednego z najbardziej interesujących i wciąż mało znanych państw Europy.

Albańczycy słyną z gościnności, a ich kuchnia to prawdziwa fuzja smaków. Z uwagi na położenie Albanii, lokalne kulinaria łączą wpływy bałkańskie, grecki i tureckie. Mało osób wie, ale Albania słynie z produkcji wysokiej jakości oliwy z oliwek.

Co ciekawe, albańscy rolnicy przywiązują dużą wagę do naturalnej uprawy roślin. Lokalnym produktom w zasadzie „w ciemno” można przyznawać certyfikat towaru ekologicznego.

Również dlatego w lokalnych restauracjach, w odróżnieniu od państw zachodniej Europy, poza sezonem letnim trudno jest uświadczyć w menu sałatek ze świeżych warzyw. Kiedy pogoda się psuje Albańczycy raczej bazują na tradycyjnych przetworach przygotowanych latem. Albania to również bezpieczny i tolerancyjny kraj.

Jeśli czujesz, że chcesz najbliższe lato spędzić w Albanii, zdecydowanie polecamy Durres. To drugie co do wielkości miasto kraju, zachwyca bałkańską architekturą, wyśmienitą pogodą i jest świetną propozycją dla osób, które chcą spędzić urlop na półwyspie Bałkańskim.

Podczas swojego pobytu, zatrzymaj się w jednym z nowoczesnych hoteli. Często wybieranym hotelem jest hotel Brilliant. Obiekt wybudowany w 2018 roku posiada przestronne, dobrze wyposażone pokoje. W upalne dni możesz ochłodzić się w basenie lub iść na plażę, która jest bezpośrednio przy hotelu.

Równie miło spędzisz czas w hotelu Supreme and SPA, gdzie skorzystasz z krytego basenu, czy siłowni. Kolejną zaletą obiektu jest atrakcyjna lokalizacja bezpośredni przy plaży.

Zaledwie 2 lata temu gruntowną renowację przeszedł położony nad samym morzem Klajdi Restort. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią wieczorem pójść na imprezę. W pobliżu obiektu znajdują się liczne bary i restaurację. Świetna okazja, aby poznać Albanię nocą.

Gościnnym miejscem jest także, znajdująca się zaledwie 150 m od plaży Villa Balani, gdzie możesz zjeść kolację na tarasie patrząc na spokojne i lazurowe Morze Śródziemne. Do Twojej dyspozycji pozostają komfortowe, w pełni wyposażone pokoje. Jeśli natomiast podróżujesz z dziećmi, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw.

Na koniec, warto również wspomnieć, że od 2009 roku do Albanii obywatele Polski mogą wjechać legitymując się jedynie dowodem osobistym.

Nie trać czasu i zaplanuj swój tegoroczny urlop w gościnnej i pięknej Albanii.