Jak zorganizować wyjazd wakacyjny z małymi dziećmi

shutterstock_271729103

Bardzo często podczas moich rozmów z klientami pojawiała się wątpliwość czy warto wyjeżdżać na wakacje z małymi dziećmi i czy rodzice mają szanse odpocząć na takim wyjeździe? Dopóki sama nie stałam się mamą dwóch bardzo żywiołowych dziewczynek chyba nie rozumiałam o czym mówią. Wszystko zmieniło się, gdy sama postanowiłam udać się na wakacje z dwoma dziewczynkami ( 2 lata oraz 5 lat). Organizacja trochę mi zajęła, ale było … cudownie. To naprawdę jest możliwe. Oto moja krótka instrukcja dla rodziców:

Wyjazd z małymi dziećmi wymaga dobrych umiejętności logistycznych i bardzo dobrego zaplanowania.

Po pierwsze należy dobrze wybrać hotel. Żeby to zrobić należy zdać sobie pytanie – co chcemy na miejscu robić? Czy wolimy spędzać czas na basenie czy też na plaży, wolimy stacjonarny pobyt w jednym miejscu czy będziemy chcieli pozwiedzać?

Wybór hotelu nie należy do łatwych zadań. Na pierwszy rzut oka większość wygląda podobnie. Sama, na co dzień doradzam klientom w wyborze takich placówek. Podczas wyjazdów służbowych odwiedziłam mnóstwo hoteli na całym świecie, porównując je właśnie pod kątem pobytów rodzinnych. Wiele się nauczyłam.

Hotel rodzinny przede wszystkim powinien wyróżniać się bogatą ofertą atrakcji dla dzieci: baseny, zjeżdżalnie, plac zabaw, miniklub, minidyskoteka, specjalne menu dla dzieci, animacje. Zanim dokonamy wyboru, upewnijmy się, że gdy my będziemy czytać ulubioną książkę, korzystać ze spa, lub zwiedzać okolicę, dziecko będzie bezpiecznie a animatorzy zapewnią mu zróżnicowany, aktywny wypoczynek.

Gdy już wybierzemy idealny hotel, dobrze zaplanujmy podróż. Pamiętajmy, że nawet jeśli lot samolotem dla dorosłych jest czasem stresujący – dla dzieci to szalona atrakcja. Warto je do tego przygotować i nie pokazywać swojego ewentualnego strachu przed lataniem.

Ja zawsze na podróż samolotem zabieram kilka potrzebnych rzeczy: po pierwsze lizaki, które pomogą dzieciom w trakcie starowania i lądowania zminimalizować efekt zatkanych uszu. Oczywiście warto wybrać zdrowe lizaki z ksylitolem  Drugą niezbędną w podróży rzeczą jest nowa zabawka – zawsze się sprawdza. Warto wybrać coś co będzie dla dziecka impulsem do zabawy nawet podczas dłuższego lotu.

W podróży liczy się też dobrze spakowany bagaż podręczny. Warto zabrać zdrowe przekąski, kanapki oraz nie zapomnieć o mleku lub kaszy dla najmłodszych. Komplet dodatkowych ubrań na przebranie również jest mile widziany.

Korzystajmy z lotniskowych przywilejów dla rodziców. Jeżeli macie małe dziecko i podróżujecie z wózkiem, również podczas podróży możecie mieć go ze sobą. Wózek typu spacerówka (taki który można złożyć) oddajecie przy wejściu do samolotu a później po przylocie na miejsce odbieracie na płycie lotniska albo na taśmie na bagaż specjalny.

Rodziny z małymi dziećmi na lotnisku mogą korzystać z przywileju np. szybkiej kolejki – pamiętajcie o tym, to może skrócić czas oczekiwania na odprawę.

Mój typ:
Jednym z miejsc, które z wakacji rodzinnych z moimi dziećmi wspominam szczególnie dobrze, to hotel w Bułgarii Sol Luna Bay Resort. Bardzo dobra lokalizacja tuż przy piaszczystej plaży łagodnie opadającej do morza, idealnie dopasowane dla dzieci baseny wraz z Aquaparkiem, plac zabaw z przepięknym widokiem na morze, klimatyzowany miniklub oraz fantastyczne polskojęzyczne animacje – wszystko to sprawiło, iż spędziliśmy bardzo udane wakacje. Cel wyjazdu został zrealizowany – dzieci się wyszalały, a rodzice wypoczęli. Każdy z nas wrócił z wakacji zadowolony.

Czy warto jechać na wakacje z małymi dziećmi? Ja zawsze odpowiadam: TAK WARTO, CHETNIE POMOGĘ DOBRAĆ IDEALNE MIEJSCE DLA PAŃSTWA RODZINY

Katarzyna Nocuń
TUI Tarasy Zamkowe Lublin