Gran Canaria: Co warto zobaczyć?

760x433_1

Co warto zobaczyć na Gran Canaria? Co zwiedzieć i gdzie pojechać? Dla kogo jest Gran Canaria? Na te pytania spróbujemy sobie odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Lato 2020 ruszyło pełną parą. Wśród ofert znajdziecie ciekawe i egzotyczne kierunki takie jak Kenia czy Zanzibar, a także bliższe destynacje, czyli Wyspy Kanaryjskie, Turcja lub Grecja. Gran Canaria jedna z wysp Kanaryjskich to doskonały kierunek dla wszystkich poszukujących krótkiego lotu, przepięknych plaż i ciekawych miejsc do zwiedzania. W swoich wpisach opowiadałem o już atrakcjach na Teneryfie i La Gomerze. Teraz pora przyjrzeć się wyspie Gran Canaria.

Uwielbiam wyspy Kanaryjskie. Moim skromnym zdaniem, ten archipelag to raj dla wszystkich turystów. Wszystkich, ponieważ każda z wysp zachwyca czymś oryginalnym. Położone blisko siebie, często różnią się całkowicie. To właśnie ta zachwycająca magia wysp Kanaryjskich.

Lato 2020: Sprawdź oferty na Gran Canaria

Rajska Gran Canaria, sąsiadująca z Fuerteventurą i Teneryfą, położona jest na Oceanie Atlantyckim,  ok. 210 kilometrów od wybrzeży Afryki. To trzecia co do wielkości wyspa kanaryjska. Las Palmas to stolica wyspy i znajduje się na północnym wschodzie wyspy. Blisko 60 kilometrów piaszczystych plaż zaspokoją najwybredniejsze turystyczne pragnienia. Gran Canaria nazywana jest kontynentem w miniaturze, a wszystko dzięki dużej różnorodności klimatu, bogactwie fauny i flory oraz wielości krajobrazów – od księżycowych, zieleniących się gór wulkanicznych po białe skąpane w słońcu wydmy.

Sprawdźmy co warto zobaczyć na Gran Canaria

Wąwóz Guayadeque

Dzisiaj wąwóz porośnięty jest przepięknymi kaktusami, aleoseami i stanowi miejsce schronienia dla wielu gatunków zwierząt. W dawnych czasach w tym miejscu płynęła rwąca rzeka, a na jej brzegach pierwotni mieszkańcy wysp Kanaryjskich zakładali swoje osady. Położony jest między miasteczkiem Agüimes a Ingenio. Jeśli pragniesz zobaczyć bujną naturę i wybrać się na pieszą wycieczkę, to jest to punk obowiązkowy.

Roque Bentayga

Roque Bentayga to jedna z najbardziej charakterystycznych gór na Gran Canaria. Położona jest na wysokości 1404 m n.p.m w północnozachodniej części wyspy. W pobliżu góry znajdują się jaskinie, które w czasach przed hiszpańskich zamieszkiwane były przez lud Guanczów. Tutaj też ujrzymy „almogaren del Bantayga” – kamienną konstrukcję stanowiącą miejsce spotkać i kultu. Nie zapomnijcie zabrać aparatów, bo czekają na was zachwycające dech w piersiach widoki!

Wakacje na Gran Canaria: Złap najlepszą okazję! 

Galdar

Coś dla fanów historii i zabytków. Miasteczko Galdar położone w północnej części wyspy ulokowane jest na stoku wzniesienia. To właśnie tutaj znajdowała się jedna z pierwszych osad Guanczów. O historii tego ludu możecie dowiedzieć się w Museo Arqueologico Cueva Pintada. W Galdar możemy spacerować, podziwiając ciekawe budowle i urokliwe uliczki. 

Wybierz 5-gwiazdkowy hotel na Gran Canaria

Pico de las Nieves

Najwyższy szczyt na Gran Canaria ma wysokości 1949 m n.p.m i wznosi się w centralnej części wyspy. Jest to najwyższy punkt, do którego można na wyspie dotrzeć, ponieważ sam wierzchołek ze względu na teren chroniony jest niedostępny. Widok ze szczytu jest niesamowity, możemy ujrzeć wspominany Roque Bentayga, a także przy dobrej widoczności, królujący Pico del Teide — najwyższy wulkan znajdujący się na Teneryfie.