Zapoznaj się z ofertą ubezpieczeń turystycznych dla klientów TUI przygotowaną przez Allianz.

Każdy z nas ceni sobie beztroskę i spokojny wypoczynek, dlatego podczas planowania wyjazdu wakacyjnego rekomendujemy również zakup ubezpieczenia turystycznego.

Wybór nie jest prosty, pojawiają się pytania, np. jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać? Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie na wakacje za granicą? Jakie opinie ma wybrane ubezpieczenie podróżne? Czemu potrzebuję ubezpieczenia w Europie?

Przygotowaliśmy poniżej szczegółowe informacje na temat ubezpieczeń turystycznych na wakacje. W łatwy sposób możliwe jest porównanie poszczególnych pakietów oraz wybór najlepszego ubezpieczenia podróżnego na wyjazd za granicę.

Szeroka oferta, w tym pakiet Standardowy i Optymalny, które zostały uzupełnione o ochronę ubezpieczeniową w związku z COVID-19, pakiet All Inclusive (ubezpieczenie turystyczne bez wyłączenia zdarzeń pod wpływem alkoholu) i ubezpieczenie kosztów rezygnacji, dostępna jest w punktach stacjonarnych i przez call center, ale oczywiście możliwy jest zakup ubezpieczenia online.

Aby dokupić ubezpieczenie do rezerwacji skorzystaj z jednej z poniższych możliwości:

Na stronie tui.pl lub na aplikacji mobilnej TUI zaloguj się do myTUI i przejdź do zakładki "Usługi dodatkowe"
Centrum Rezerwacji TUI
22 255 04 02 lub
22 270 31 20
Poniedziałek - piątek
9:00-20:00
Sobota - niedziela 10:00-18:00
Ubezpieczenie podstawowe zawarte w cenie wyjazdu pakietowego może nie być wystarczające, dlatego ponad 80% Klientów rozszerza swoje ubezpieczenie i cieszy się w pełni beztroskimi wakacjami Ochrona ubezpieczeniowa w czasach Covid-19 Od dnia 14 lipca 2020 Klienci TUI ubezpieczeni w ramach wariantów Standard oraz Optymalny, podczas pobytu zagranicznego, będą chronieni w przypadku zdiagnozowanego zachorowania wywołanego przez COVID-19. Koszty leczenia w razie zachorowania Ubezpieczonego będą świadczone do pełnych sum ubezpieczenia wariantów Standard i Optymalny.
Prosimy szczególnie mieć na uwadze, że Klientom, u których zostanie zdiagnozowany koronawirus, pomocy medycznej i opiekuńczej udzielą , w pierwszej kolejności, lokalne władze na miejscu, w którym przebywają. Zalecenia władz w warunkach specjalnego reżimu sanitarnego powinny być bezwzględnie przestrzegane.
Klienci ubezpieczeni w ramach Kosztów Rezygnacji zostają objęci ochroną w przypadku rezygnacji spowodowanej zdiagnozowanym u nich zachorowaniem wywołanym przez COVID-19 lub w przypadku objęcia ich przez służby sanitarne kwarantanną w kraju zamieszkania.
Prosimy pamiętać, że powyższe zdarzenia mają uniemożliwiać Klientowi odbycie podróży, oznacza to, że ochrona Kosztów Rezygnacji świadczona będzie wyłącznie dla zachorowania oraz kwarantanny, które nie zakończą się przed planowaną datą rozpoczęcia wyjazdu.

Jeżeli obawiasz się epidemii Covid-19 rekomendujemy, aby kupić jeden z wariantów ubezpieczenia: Standard, Optymalny oraz Ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji, które zapewniają ochronę w takich przypadkach.

REKOMENDOWANE

Cennik ubezpieczeń Allianz w TUI:

STANDARDOWY

OPTYMALNY

NOWOŚĆ! Ochrona w zakresie Covid-19

Tak
(do sumy kosztów leczenia)

Tak
(do sumy kosztów leczenia)

Koszty leczenia, transportu i repatriacji

do 250 000 zł

bez limitu

Bagaż podróżny

2 000 zł/os.
+ sprzęt elektroniczny

5 000 zł/os.
+ sprzęt elektroniczny

Ochrona przy zaostrzeniu chorób przewlekłych

Tak

Tak

OC

100 000 zł/os.

500 000 zł/os.
+ szkody narciarskie 200 000 zł/os.

Pakiet Assistance

Standardowy

Pełny

NWW -uszczerbek

30 000 zł

55 000 zł

85 zł za 8 dni
Europa* i Świat**

160 zł za 8 dni
Europa*

190 zł za 8 dni
Świat**

Rozszerzona ochrona - All Inclusive ***

+ 40 zł za 8 dni
Europa* i Świat**

+ 55 zł za 8 dni
Europa* i Świat**

* Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Hiszpania kontynentalna, Portugalia, Madera, Albania, Grecja, Cypr Południowy, Włochy, Chorwacja, Czarnogóra, Francja (Lazurowe Wybrzeże, Korsyka), Bułgaria, Egipt, Tunezja, Maroko, Turcja., Malta, Niemcy, Szwajcaria, Słowacja, Słowenia, Belgia, Estonia, Francja, Holandia, Litwa, Łotwa, Wielka Brytania, Czechy, Austria, Węgry
** Zjednoczone Emiraty Arabskie, Mauritius, Sri Lanka, Kenia, Dominikana, Kuba, Aruba, Bahamy, Barbados, Kostaryka, Panama, Singapur, Stany Zjednoczone, Jamajka, Meksyk, Zanzibar, Wyspy Zielonego Przylądka, Tajlandia, Malediwy, Bali, Seszele
*** Rozszerzenie ochrony od kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków o zdarzenia zaistniałe pod wpływem alkoholu Ponad 80% klientów rozszerza swoje ubezpieczenie
Z troski o bezpieczeństwo Klientów zachęcamy do rozszerzenia ubezpieczenia.
Allianz jest obecny na polskim rynku od 1997 roku. W ciągu kilkunastu lat obecności w Polsce rozwijając się dynamicznie grupa Allianz stała się jednym z liderów polskiego rynku finansowo-ubezpieczeniowego. Allianz Polska jest dziś jedną z najszybciej rozwijających się grup w sektorze ubezpieczeniowo-finansowym, świadczącą kompleksowe usługi dla ponad 10,5 miliona Klientów indywidualnych i korporacyjnych
W cenie wyjazdu pakietowego TUI zawarte jest ubezpieczenie podstawowe Allianz. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje osoby wymienione w dokumencie potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia. Zakres świadczeń określony jest w „Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Allianz dla Klientów TUI”.
Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) rekomenduje zakup dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia medycznego na czas pobytu za granicą.