Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Szczegółowe informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych, w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, znajdą Państwo na stronie: www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych lub www.reopen.europa.eu/pl.

WARUNKI PODRÓŻOWANIA PODCZAS COVID-19
COVID-19 travel conditions and required documents

Następujące dokumenty należy wydrukować, wypełnić i mieć przy sobie podczas podróży:
Please remember you are required to complete and print the documents listed below before your travel.

1. Dla wszystkich podróżujących za granicę (wakacje samolotem), w tym także uczestników poniżej 18 roku życia.

For all passengers travelling abroad (by plane), including participants under 18 years of age.

Karta lokalizacji pasażera (PLF) – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Passenger Locator Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

Deklaracja Pasażera Dla Celów Ochrony Zdrowia Publicznego w związku z COVID-19 – wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Public Health COVID-19 Passenger Self Declaration Form – 2 copies required (return flights)

Instrukcja

WAŻNE! Na pokład samolotu linii Blue Panorama (AMQ) obowiązkowo należy zakładać maseczki chirurgiczne lub maseczki typu FFP2 oraz FFP3. Pasażerowie są zobowiązani do posiadania odpowiedniej liczby maseczek na czas podróży - należy zmieniać je co 4 godziny. Maseczki wykonane własnoręcznie nie są dozwolone - pasażerowie nieposiadający odpowiedniego zabezpieczenia, nie będą wpuszczani na pokład samolotu.

2. Dla wszystkich podróżujących linią lotniczą Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony).

For all passengers travelling with Enter Air - 2 pieces per person required (for return flights).

Deklaracja dla Enter Air - wymagane 2 sztuki (na loty w obie strony)
Health declaration – 2 copies required (return flights)

3. W zależności od kraju (wakacje samolotem oraz wakacje z dojazdem własnym):

Depending on the arrival country (only accommodation and flights)

Kraj

Wymagane dokumenty (należy wydrukować)

Instrukcja w języku polskim

Chorwacja

Rejestracja na stronie https://entercroatia.mup.hr/

-

Dominikana

Deklaracja zdrowotna

Granice Republiki Dominikańskiej są otwarte dla ruchu turystycznego. Zniesiono wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, ale osoby przybywające mogą zostać wyrywkowo poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa. Dominikana wprowadziła bezpłatne ubezpieczenie dla turystów w razie zarażenia wirusem SARS-CoV-2 - obowiązuje ono do 31.12.2020 r. Ubezpieczenie to umożliwia korzystanie z bezpłatnej opieki medycznej w nagłych przypadkach, bezpłatnego noclegu w przypadku konieczności pozostania na Dominikanie z powodu zachorowania na COVID-19 oraz bezpłatnej zmiany lotu. Na terenie kraju do 1 grudnia obowiązuje godzina policyjna, od 21:00 do 5:00 od poniedziałku do piątku oraz od 19:00 do 5:00 w soboty, niedziele i święta. W przypadku konieczności udania się do/z miejsca zamieszkania na/z lotniska w czasie trwania godziny policyjnej, należy posiadać ze sobą bilet lotniczy, dokument podróży oraz rezerwację noclegu jako dowód upoważniający do przemieszczenia się. Wymagane jest noszenie maseczki w miejscach publicznych.

Od 1 stycznia 2021 r. przed wjazdem do Dominikany konieczna będzie rejestracja na stronie internetowej https://eticket.migracion.gob.do/ oraz wygenerowanie kodu QR (strona wkrótce będzie działała – przygotowana zostanie instrukcja rejestracji). Celem tego procesu jest przyspieszenie procedur na lotnisku. Dotychczasowy formularz papierowy może być nadal używany do 1 stycznia 2021 r.

Instrukcja

Egipt

Deklaracja zdrowia

Od 1 września 2020 r. wszyscy podróżni udający się do Egiptu, zobowiązani są posiadać zaświadczenie wykonania testu RT-PCR z wynikiem negatywnym lub poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Opłata za wykonanie testu w Egipcie to około 30 USD za osobę. Obowiązek wykonania testu nie obejmuje dzieci do 6 lat. Po wykonaniu badania, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik, który zostanie przekazany w czasie nie dłuższym niż 24 h od pobrania testu. W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoim hotelu (pokoju). W przypadku pozytywnego testu klienci pozostają na kwarantannie w swoich hotelu (pokoju). Hotel pokrywa koszty zakwaterowania i wyżywienia do czasu wyjazdu. Ministerstwo Zdrowia Egiptu pokrywa koszty leczenia podróżnych z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19.
Możliwe jest okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny - wymaz) na własny koszt. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu (przedstawiony w języku angielskim lub arabskim). Można przedstawić wynik testu w postaci PDF na telefonie. Lekarz dyżurny na lotnisku sprawdzi test i poprosi klientów o wysłanie go poprzez maila lub za pośrednictwem aplikacji WhatsApp, aby mieć dowód negatywnego wyniku danej osoby.

WAŻNE! Turyści przybywający lotami czarterowymi bezpośrednio do gubernatorstw: Morze Czerwone, Synaj Południowy, Marsa Matrouh, Luxor i Asuan zwolnieni są z opłaty za wizę do 30 kwietnia 2021 r.

Instrukcja

Hiszpania

Deklaracja zdrowia

Instrukcja

Karta Lokalizacji Pasażera Hiszpania

Instrukcja

Od 23 listopada 2020 r. wszystkie osoby podróżujące na Wyspy Kanaryjskie z krajów wysokiego ryzyka, w tym z Polski, zobowiązane są do posiadania negatywnego wyniku testu RT-PCR. Test antygenowy nie będzie uznawany.

Badanie musi być przeprowadzone maksymalnie 72 godziny przed przylotem do Hiszpanii, natomiast zaświadczenie musi zostać przedstawione w języku angielskim. Sprawdzenie posiadania negatywnego wyniku testu na COVID-19 odbywa się na lotnisku w Polsce oraz w Hiszpanii. Szczegółowe informacje, dotyczące rabatów oraz laboratoriów, wykonujących badania znajdują: tutaj. Przed dokonaniem zakupu prosimy o weryfikację i wybór punktu badania.

Dodatkowo, zgodnie z obowiązującymi przepisami wjazdowymi, wymagana jest rejestracja na stronie: https://www.spth.gob.es/ lub w aplikacji mobilnej Spain Health Travel App na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem podróży oraz wygenerowanie kodu QR. Każdy uczestnik podróży (w tym dziecko) musi posiadać oddzielny, indywidualny kod QR.

Instrukcja www lub
Instrukcja aplikacji mobilnej

Jamajka

Turyści podróżujący na Jamajkę muszą przed wjazdem przedstawić zezwolenie na podróż uzyskane na stronie https://travelauth.visitjamaica.com. Wniosek można składać w dowolnym momencie, najpóźniej 5 dni przed planowaną datą podróży. Aby chronić turystów jak i mieszkańców wyspy wyznaczono dwie strefy bezpieczne dla podróżujących. Pierwsza strefa to północny odcinek rozciągający się od Negril przez północne wybrzeże do Port Antonio. Druga strefa zaczyna się na plaży Farquhar kończąc na zachód w Negril. Hotele świadczące usługi w strefach turystycznych zostały przystosowane do przyjmowania klientów zgodnie z zaleceniami sanitarnymi. Testy na COVID-19 dla obywateli Polski nie są wymagane.

Instrukcja

Kenia

Rząd kenijski opracował zestaw wytycznych w zakresie bezpieczeństwa dotyczący podróży samolotem i wjazdu do Kenii (do pobrania poniżej). Wytyczne te zakładają m.in. konieczność korzystania z maseczki przez cały czas trwania lotu, okazanie przy wjeździe do Kenii negatywnego wyniku testu RT-PCR na koronawirusa wykonanego na maksymalnie 96 h przed lotem, weryfikację temperatury ciała. Aktualna lista państw, z których podróżujący są zwolnieni z kwarantanny jest dostępna na stronie Kenya Civil Aviation Authority (https://kcaa.or.ke/quarantine-exempted-states) - kenijskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego. W dn. 8 sierpnia br. Polska została dodana do ww. listy - oznacza to, że osoby podróżujące z Polski, przy spełnieniu innych, wskazanych wyżej wymogów (okazanie negatywnego wyniku testu, brak symptomów COVID-19), będą zwolnione z kwarantanny przy wjeździe do Kenii.
Podróżujący do Kenii są zobowiązani do wypełnienia https://ears.health.go.ke/airline_registration/ i okazania wygenerowanego kodu QR.

Instrukcja

Kuba

Deklaracja sanitarna

Od 15 października 2020 r. miejscowość turystyczna Varadero na Kubie jest gotowa na przyjęcie turystów, a także realizacji wszystkich operacji lotniczych. Przybywając na Kubę należy poddać się bezpłatnemu testowi PCR, wykonywanemu na lotnisku. Należy także posiadać rozszerzone o zakres COVID-19 ubezpieczenie – rekomendujemy wykupienie wariantu Optymalnego. Klienci kontynuują podróż z lotniska do miejsca swojego zakwaterowania, gdzie mogą korzystać z infrastruktury hotelowej. W przypadku pozytywnego wyniku testu PCR, klienci poddawani są kwarantannie. Możliwość przemieszczania się jest ograniczona. W przypadku Varadero dla turystów obowiązywać ma wyznaczona granica od Calle K do punta Hicacos (dotyczy zarówno plaż, jak i autostrad). Aktualnie na Kubie jedyną dopuszczoną formą płatności jest kartą kredytową (w restauracjach, sklepach, za wycieczki fakultatywne itd.)

Instrukcja

Madera

Rejestracja na stronie https://madeirasafe.com/#/login oraz wygenerowanie kodu QR.

Osoby podróżujące na Maderę, powinny poddać się testowi na COVID-19 na lotnisku, po przylocie. Test jest wykonany na koszt Rządu Madery, a cała procedura wykonania testu nie powinna trwać dłużej niż 1h. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia. Po wypełnieniu deklaracji, pasażer opuszcza lotnisko i udaje się do hotelu, gdzie oczekuje na wynik testu (w pokoju hotelowym), który zostanie przesłany na wskazany numer telefonu w czasie nie dłuższym niż 12h od pobrania testu. Możliwe jest także okazanie negatywnego wyniku testu RT-PCR na COVID-19 (test genetyczny - wymaz), wykonanego na własny koszt nie wcześniej niż 72 godz. przed wylotem ze swojego miejsca zamieszkania i podpisanie specjalnej deklaracji.

Wiecej informacji: madeirasafetodiscover.com lub na blogu TUI

Instrukcja

Malediwy

• Wycieczki na inne wyspy, do miasta Male lub Hulhumale są tymczasowo niedostępne.

• Pobyty dzielone są możliwe jedynie między ośrodkami, które spełniają wszystkie wymagania zgodne z wytycznymi dotyczącymi tego typu pobytów i są zatwierdzone przez władze. Wnioski o zatwierdzenie pobytów dzielonych należy składać w Ministerstwie Turystyki na dwa dni przed planowaną podróżą. Należy pamiętać, że uzyskanie zgody na podróż dzieloną może wiązać się z długim czasem oczekiwania, dlatego poleca się złożyć wniosek odpowiednio wcześniej bądź na czas zaistniałej sytuacji zrezygnować z pobytów dzielonych.

• Na 24 godziny przed wylotem z kraju podróżni są zobowiązani do wypełnienia formularza deklaracji zdrowia online. Formularz ten dostępny jest pod adresem: https://imuga.immigration.gov.mv/

• Wszyscy goście muszą posiadać zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność COVID-19, z próbką pobraną maksymalnie 96 godziny przed wylotem na Malediwy, licząc od wizyty na pierwszym lotnisku.
Niemowlęta poniżej pierwszego roku życia nie są objęte tym obowiązkiem.

• Na lotnisku odbywa się mierzenie temperatury. Jeśli urzędnicy zauważą osobę z objawami mogącymi sugerować COVID-19 (nawet jeśli podróżny będzie miał ze sobą negatywny wynik testu PCR), mogą prosić o ponowne wykonanie testu przed wylotem. Jeśli ów pasażer podróżuje w grupie (np. z rodziną), wszystkie te osoby będą musiały poddać się badaniu oraz będą musiały poczekać na wyniki testu w osobnym pomieszczeniu. Koszty takiego badania pokrywają podróżujący.

• W przypadku wykrycia wirusa u gości, zostaną oni przeniesieni do szpitala i poddani 14-dniowej kwarantannie (koszty takiego wydarzenia pokrywają podróżujący). Taka sytuacja może mieć miejsce również w hotelu, gdy goście poczują się gorzej i kierownik do spraw bezpieczeństwa skontaktuje się w władzami oraz zleci wykonanie testu. W przypadku wykrycia wirusa gościa mogą zostać przeniesieni do szpitala lub pozostaną w izolacji w hotelowym pokoju (pod warunkiem, że hotel zgodzi się na takie rozwiązanie).

Instrukcja

Meksyk

Podróżujący do Meksyku zobowiązani są do uzupełnienia formularza w formie online pod wskazanym linkiem: https://afac.hostingerapp.com/ W poszczególnych stanach i miastach mogą obowiązywać różne restrykcje w podróży i przemieszczaniu się oraz częstsze kontrole policyjne. Wiele atrakcji turystycznych pozostaje zamkniętych. Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich. W przypadku pobytów turystycznych, paszport powinien być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Meksyku.

Instrukcja

Tunezja

Deklaracja zdrowia

W dniu 10 sierpnia br. tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Ministerstwem Turystyki i Rzemiosła Artystycznego poinformowało o zniesieniu wymogu wykonania testów PCR jedynie wobec osób, które podróżują do Tunezji w zorganizowanych grupach wysyłanych przez biura podróży (w ramach tzw. wycieczek pakietowanych z zapewnionym przelotem, zakwaterowaniem i transferem lotnisko-hotel-lotnisko). Turyści zobowiązani są do przestrzegania zasad Protokołu Sanitarnego dla Sektora Turystycznego Tunezji. Wycieczki fakultatywne (muzea, atrakcje turystyczne, obiekty historyczne) są organizowane przez operatorów zgodnie z zasadami ww. Protokołu. Osoby, które samodzielnie chciałyby opuścić hotel mogą to uczynić poprzez wykonanie testu na Covid-19 (na własny koszt) od szóstego dnia pobytu.

Instrukcja

Turcja

Deklaracja zdrowia

WAŻNE: W Turcji obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek ochronnych w zamkniętych przestrzeniach publicznych (np. hotele, sklepy, centra handlowe, banki, supermarkety, szpitale, kościoły itp.) oraz w środkach transportu publicznego. Nieprzestrzeganie tego nakazu grozi nałożeniem kary.
W przypadku wylotów do Bodrum obowiązek noszenia maseczek dotyczy wszystkich miejsc publicznych (również w przestrzeni otwartej), wyłączając tereny otwarte w hotelu oraz hotelowej plaży.
Od 20.11.2020 r, od godz. 20:00, mogą występować ograniczenia dotyczące godzin pracy centrów handlowych, sklepów, restauracji, kawiarni itp. Hotele oraz miejsca noclegowe mogą kontynuować swoją działalność. Dodatkowo, osoby powyżej 65 r.ż. mogą przebywać na zewnątrz w godz. 10:00-13:00, zaś osoby poniżej 20 r.ż. (urodzone po 01.01.2001) w godz. 13:00-16:00 (wyjątkiem są osoby udające się do pracy i mogące przedstawić odpowiednie zaświadczenie). W weekendy będzie można przebywać na zewnątrz tylko w godzinach 10:00-20:00. Weekendowe ograniczenia będą obowiązywały począwszy od 21 listopada. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj

Instrukcja

Wyspy Zielonego Przylądka

Osoby przyjeżdżające na terytorium Republiki Zielonego Przylądka są zobowiązane okazać negatywny wynik testu na COVID-19 wykonanego nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem, a także wypełnić formularz lokalizacyjny. Na lotniskach prowadzone są dodatkowe kontrole sanitarne.
Szczegółowe warunki wjazdu i poruszania się między wyspami są dostępne na stronie:
https://covid19.cv/diretiva-no-05-gmsss-2020-medidas-de-retoma-das-viagens-domesticas-aereas-e-maritimas-de-passageiros.
Podczas przebywania w przestrzeni publicznej obowiązuje nakaz używania masek i zachowywania dystansu (2 metry), ograniczona jest możliwość organizacji spotkań, dostęp do urzędów, a także działalność punktów usługowych, restauracji, barów etc.

-

Zanzibar

Od przyjeżdżających na Zanzibar nie wymaga się posiadania zaświadczenia o negatywnym wyniku testu w kierunku COVID-19, o ile nie wymaga go państwo, z którego podróżny wyrusza do Zanzibaru. W przypadku lotów z Polski na ten moment nie ma konieczności przedstawienia wyniku testu. W punktach wjazdu nie obowiązują żadne dodatkowe procedury przesiewowe lub kwestionariusze. Na lotniskach przeprowadzane są pomiary temperatury ciała, wymagane jest zachowywanie odpowiedniej odległości od innych osób, noszenie masek oraz odkażanie dłoni. Nie obowiązuje kwarantanna po przylocie.

Osoby przybywające i wykazujące symptomy związane z COVID-19, będą dodatkowo sprawdzane i mogą zostać poddane badaniu w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 z zastosowaniem metody RT-PCR.

-

Informacje o warunkach wjazdu do poszczególnych krajów będą aktualizowane na bieżąco. Prosimy o weryfikację przed wylotem.