Loading...Loading...

Malutka La Gomera została stworzona dla kochających ciszę i spokój. Prehistoryczne lasy, rzadkie gatunki zwierząt, strome falezy i spokojne plaże są atrybutem wyspy.

World map

La Gomera, oddalona zaledwie 35 kilometrów od Teneryfy, jest unikalną oazą spokoju. To idealne miejsce dla miłośników dzikiej natury i pieszych wycieczek. W stolicy wyspy San Sebastian słońce świeci 340 dni w roku. Miejscowa Playa de la Cueva kusi delikatnym czarnym piaskiem i cudownym widokiem na wulkan Teide. Miasteczko Hermigua szczyci się najlepszym klimatem na świecie. Nie jest tam nigdy ani za ciepło, ani za zimno, a wszystko dzięki położeniu w pięknej kotlinie, której zbocza chronią przed wiatrem i chmurami. Na La Gomerze jest mało plaż, ale nie oznacza to że nie ma gdzie się opalać i kąpać. Małe rybackie miasteczko Playa de Santiago szczyci się piękną, piaszczystą plażą posiadającą wyróżnienie Błękitnej Flagi. To ulubiony nadmorski kurort Angeli Merkel. Mieszczą się tu doskonałe i niedrogie restauracyjki serwujące świeże ryby i owoce morza. I oczywiście panuje tu niczym niezmącony spokój. Valle Gran Rey to najbardziej turystyczna gmina La Gomery. Położona w wielkim jarze przyciąga swoimi plażami z mieszanym czarnym i białym pisakiem. Całe rodziny z małymi dziećmi mogą spokojnie wypoczywać na plaży Vueltas czy Charco del Conde. Najbardziej malownicza jest jednak Playa del Inglés. To tu czarny piasek kontrastuje z turkusem oceanu i falezami La Merica. Jest to też ulubione miejsce wypoczynku niemieckich turystów, dlatego Valle Gran Rey nazywana jest „Berlinem z palmami”. Lecz najurokliwszą czarną plażą jest Playa de Alojera w gminie Vallehermoso w zachodniej części wyspy. Miasto Alojera jest też najważniejszym ośrodkiem produkcji tzw. miodu palmowego. Naturalnymi symbolami wyspy jest gołąb laurowy i smaczliwka, czyli po prostu awokado. W Chejelipes, malowniczej osadzie otoczonej trzema zaporami wodnymi, krajobraz jest co najmniej księżycowy. Groźne skały wulkaniczne kontrastują z zielonymi oazami i palmowymi gajami. Nielicznym mieszkańcom trudno dostępnej osady towary potrzebne do życia często dostarcza się za pomocą specjalnych dźwigów towarowych. La Gomera, jedna z najmniejszych Wysp Kanaryjskich, tak różna od Teneryfy czy Fuerteventury, pozostaje nielicznym na świecie, łatwo dostępnym, a jednocześnie niezwykle spokojnym zakątkiem ziemi.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Ciekawostki

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  czas polski –1 godz.
 • Język

  hiszpański
 • Komunikacja

  ok. 100 kilometrowy odcinek autobusem – 9 EUR
 • Długość lotu

  ok. 5 godz. 30 min na Teneryfę + prom na La Gomerę
 • Przykładowe ceny

  bagietka – 0,5 EUR, woda mineralna 1,5 l.- 1,35 EUR, mleko 1l. – 0,85 EUR, 12 jajek – 2,1 EUR, lokalny ser 1 kg – 10 EUR, lunch w restauracji – 10 EUR, piwo 0,3l. – 0,6 EUR
 • Waluta

  euro (EUR)