Zanzibar: Co warto zobaczyć?

640x420_blog_2

Ruszając na egzotyczne wakacje myślimy o piaszczystych plażach, dzikiej faunie i florze, czy niezapomnianej kuchni. Na Zanzibarze to wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Co więcej, udając się na tę magiczną wyspę zobaczysz jak swoje dzieciństwo spędziła jedna z największych gwiazd rocka!

Należący do Tanzanii Zanzibar to przede wszystkim zapierająca dech w piersiach przyroda. Odwiedzając ten zakątek świata zlokalizowany na Oceanie Indyjskim zobaczysz gatunki zwierząt, których nie spotkasz nigdzie indziej. Mowa tutaj o Gerezach trójbarwnych, czyli przeuroczych małpkach, które spotkamy w Parku Narodowym Jozani. To wspaniałe stworzenia są gatunkiem endemicznym, występującym na wolności tylko na Zanzibarze. Chyba nie można przejść obok takiej okazji!

Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć inne niesamowite stworzenia, koniecznie musisz odwiedzić Prison Island, czyli Wyspę Więzienną. To tutaj od połowy XIX wieku przechodzili kwarantannę trafiali wszyscy marynarze, którzy podejrzani byli o nabawienie się choroby zakaźnej podczas rejsu. Na szczęście te czasy już dawno minęły, a dziś możemy tutaj spotkać gromadę Żółwi olbrzymich. Te majestatyczne gady trafiły na wyspę w 1919 roku i były podarunkiem od brytyjskich władz Seszeli.

Sprawdź ofertę na Zanzibar.

Dziś w tym miejscu żyje kilkudziesięciu ich potomków. Podczas wizyty w ich domu możesz bliżej poznać te imponujące gady. Dzięki drewnianym pomostom dotkniesz, a jeśli to czas posiłku, nakarmisz swoich gospodarzy.

Po bliższym poznaniu wszystkich mieszkańców Zanzibaru wybierz się do Stone Town. Jest to jedna z dzielnic stolicy tej wyspy i jednocześnie najstarsza częścią tego miasta. Zobacz jak na kilku kilometrach kwadratowych krzyżują się wpływy kultury arabskiej, perskiej, czy europejskiej.

Stone Town to zdecydowanie najlepsze miejsce na całej wyspie, gdzie możesz się „zgubić”. Kręte uliczki pełne małych straganów, w których kupisz lokalne produkty, przyprawy, wanilię, czy soczyste i świeże owoce.

Warto również dodać, że to właśnie w Stone Town urodził się słynny Freddie Mercury, wokalista zespołu Queen.

Zanzibar All Inclusive – sprawdź oferty.

Największym grzechem, jaki można popełnić na Zanzibarze to ominięcie bajecznych plaż tej wyspy. Chyba jedną z najsłynniejszych jest Paje. Zlokalizowana na południowo-wschodnim wybrzeżu, o delikatnym piasku i lazurowej wodzie, która dosłownie zaprasza do kąpieli. Liczne bary i restauracje znajdujące się w okolicy sprawiają, że po długim dniu można przysiąść przy jednym ze stolików i rozkoszować się zachodem słońca.

Warto również wybrać się na wschodnią część Zanzibaru. W miejscowości Kiwengwa można odpocząć od codzienności i zatopić się w kojącym szumie oceanicznych fal. Miłośnicy imprez na plaży powinni jednak wybrać się na północ. To tam znajdziesz plażę Ras Nungwi. W jej okolicy znajdziecie wiele barów, czy restauracji, w których zabawa trwa do późnych godzin nocnych.

Zanzibar to również jedno z najlepszych miejsc dla nurków. Z pewnością warto odwiedzić Mnembę. Mnemba to malutka wysepka położona kilka kilometrów od wybrzeża Zanzibaru. Otoczona jest rafami koralowymi gdzie znajdziemy ponad 600 różnych gatunków ryb i innych organizmów morskich. Na własne oczy przekonaj się jak różnorodne potrafi być życie na naszej planecie i zanurz się w świat kolorów, niesamowitych stworzeń i zapierających dech w piersiach roślin. Czy jesteś gotowy na bliskie spotkanie z delfinami w ich naturalnym środowisku?

Nie czekaj zatem ani chwili dłużej i poznaj bliżej kolory, zapachy i mieszkańców Zanzibaru!

Sprawdź 5-gwiazdkowe hotele na Zanzibarze.