1200x628_grecotel_v1

Wyspy skąpane w słońcu, lazurowe wody i szerokie, piaszczyste plaże z łagodnymi zejściami do morza sprawiają, że Grecja od lat jest popularnym turystycznym kierunkiem. Greckie wyspy pokochali zwłaszcza mieszkańcy północnej i środkowej Europy, gdzie lato bywa chłodne i mniej słoneczne. W kolebce dawnej cywilizacji czeka na nich wszystko, czego potrzeba do beztroskiego wypoczynku i doskonałej zabawy.

Grecja – 2500 wysp pełnych różnorodności

Liczne wyspy o odmiennym krajobrazie, zabytki, wyśmienita kuchnia pełna świeżych składników i przyjazne usposobienie Greków skłaniają wielu turystów do wyboru wakacji właśnie w tym regionie. Wystarczy zdecydować się na wypoczynek nad Morzem Egejskim, Jońskim, Kreteńskim lub Śródziemnym, by zyskać wiele nowych doświadczeń i wspomnień zapamiętanych na długo.

Wśród turystów największą popularnością cieszą się Korfu, Santorini, Kreta, Peloponez, Zakynthos i Kos. Plaże Korfu zdobyły serce cesarzowej Sisi, która postanowiła wybudować na wyspie letnią rezydencję. Santorini zachwyca charakterystycznymi białymi domami z niebieskimi kopułami oraz wulkaniczną plażą Perrisa. Kreta z kolei charakteryzuje się  najdłużej trwającym latem i słynie z kontrastów. Ta największa grecka wyspa w północnej części dysponuje bogatym zapleczem turystycznym, a nieco dzikie południe słynie z zielonych gajów cytrusowych i pozostałości po antycznych budowlach. Peloponez przyciąga zwłaszcza miłośników zwiedzania, którzy chcą zobaczyć zabytki Myken, Olimpii czy Nauplionu. Zakynthos oferuje możliwość obserwowania morskich żółwi i korzystania z leczniczych właściwości zielonych glinek na plaży w Porto Azurro. Ostatnia z najbardziej znanych wysp, czyli Kos, łączy wpływy kultury greckiej i orientalnej. Wyspa leży niedaleko Turcji, a wypoczynek na niej daje możliwość poznania zwyczajów panujących zarówno w dawnej Helladzie, jak i w kraju półksiężyca.

Grecotel – hotele dla ceniących jakość

W Grecji na turystów czekają nie tylko wspaniałe plaże, ciepłe wody, zabytki sprzed tysiąca lat i wyborne, śródziemnomorskie dania. To obszar, na terenie którego działa sieć hoteli Grecotel. Obiekty te mają co najmniej 4 gwiazdki, a większość z nich posiada certyfikat jakości na portalu TripAdvisor. W resortach na gości hotelowych czekają doskonale prowadzone animacje dla dzieci i dorosłych, muzyka na żywo, wieczory tematyczne, a także możliwość korzystania z licznych zajęć sportowych, np. aerobiku, siatkówki plażowej i siłowni. Rodziny z małymi dziećmi mogą korzystać z licznych udogodnień, m.in.  łóżeczek dziecięcych i opieki niani.

Znajdź hotel dla siebie: https://www.tui.pl/promocja-grecotel