Gran Canaria – kraina rozrywki

gran canaria

Gran Canaria podobnie jak Teneryfa słynie z niezliczonej ilości atrakcji przygotowanych specjalnie dla turystów. Można nawet powiedzieć, że wyspa ta jest wyjątkowo rozrywkowa i każdy kto szuka aktywnych form spędzania czasu nie będzie miał tutaj powodów do narzekania. 

Rodzinnie i ze znajomymi

Wybierając się na wakacje całą rodziną często mamy obawy czy w danym miejscu będą atrakcje dla osób o różnych zainteresowaniach i w różnym wieku. Na Gran Canarii nie musimy się o to martwić! Na wyspie znajdziemy liczne parki rodzinne, w których nie będą się nudzili ani młodzi ani starsi członkowie familii. Ze względu na tutejszy klimat świetnie funkcjonują na Wyspach Kanaryjskich wszelkiego rodzaju ogrody zoologiczne oraz botaniczne. Nie zabrakło ich również na Gran Canarii. Ponieważ spotkania z przyrodą zazwyczaj sprawiają frajdę nie tylko najmłodszym, ale również rodzicom czy dziadkom, śmiało można przeznaczyć dzień na odwiedzenie jednego z takich miejsc. Zwierzęta podziwiać można w Palmitos Park łączącym tradycyjne zoo z pokazami sztuczek wykonywanymi przez podopiecznych ogrodu. Zachwycające skoki delfinów spodobają się zwłaszcza najmłodszym, a posłusznie wracające na zawołanie sokoły wprowadzą w zdumienie chyba każdego. Trudno bowiem uwierzyć, że puszczone na wolność i latające wysoko nad ziemią drapieżne ptaki zamiast uciec wracają na zawołanie swojego opiekuna. Oprócz pokazów zwierząt można tutaj spacerować wśród bujnej roślinności, która na Wyspach Kanaryjskich kwitnie tysiącem barw! W Palmitos Park wydzielona jest strefa z różnymi gatunkami orchidei oraz kaktusów.

Ponadto znajdziemy tutaj także motylarnię. Wstęp do parku kosztuje ok. 25 euro, ale dzieci i rodziny mają zniżki. Taniej zakupimy bilet rezerwując go on-line. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Cocodrilo Park – czyli jak nazwa wskazuje zobaczyć tutaj możemy krokodyle! Aby urozmaicić pobyt w Parku właściciele dodali kilka innych gatunków zwierząt np. małe małpki, które można pogłaskać. Wstęp kosztuje niecałe 10 euro dla dorosłego, do ogrodu kursuje bezpłatny autobus – rozkład jazdy znajduje się na stronie Cocodrilo Park Zoo.

Na Gran Canarii znajduje się też Camel Park, w którym można przyjrzeć się z bliska wielbłądom i udać nimi na przejażdżkę. Zwierzęta te są niezwykle przyjazne i nie należy się ich obawiać. Ponadto oprócz wielbłądów znajdują się tutaj również osiołki.

Kto woli zamiast zwierząt szaloną przygodę i chwilę zapomnienia od rzeczywistości może udać się do Sioux City. To stylizowana na kowbojską wioska, która pozwala nam się przenieść w czasie. Dopieszczone szczegóły scenerii, liczne pokazy nawiązujące do kowbojskiego stylu życia, restauracja jak na dzikim zachodzie, przejażdżki konne, zabawy tematyczne – to wszystko sprawia, że dzień spędzony w Sioux City będzie naprawdę udany dla całej rodziny. Oczywiście jak w większości parków rozrywkowych, również w tym nie zabraknie mini zoo. Bilet podstawowy do tego świata westernu kosztuje ok. 20 euro, dzieci mają zniżki.

Na Gran Canarii znajduje się też Camel Park, w którym można przyjrzeć się z bliska wielbłądom i udać nimi na przejażdżkę. Zwierzęta te są niezwykle przyjazne i nie należy się ich obawiać. Ponadto oprócz wielbłądów znajdują się tutaj również osiołki.  Kto woli zamiast zwierząt szaloną przygodę i chwilę zapomnienia od rzeczywistości może udać się do Sioux City. To stylizowana na kowbojską wioska, która pozwala nam się przenieść w czasie. Dopieszczone szczegóły scenerii, liczne pokazy nawiązujące do kowbojskiego stylu życia, restauracja jak na dzikim zachodzie, przejażdżki konne, zabawy tematyczne – to wszystko sprawia, że dzień spędzony w Sioux City będzie naprawdę udany dla całej rodziny. Oczywiście jak w większości parków rozrywkowych, również w tym nie zabraknie mini zoo. Bilet podstawowy do tego świata westernu kosztuje ok. 20 euro, dzieci mają zniżki.

Dość ciekawym miejscem jest również Angry Birds Activity Park. Mało kto nie zna gry logiczno-zręcznościowej, w której ptaki wystrzelone z procy mają za zadanie zniszczyć konstrukcję z belek, paczek itp. Niedawno gra ta zawładnęła światem i z aplikacji na telefon stała się hitem, który doczekał się różnych wersji, serii zabawek i gadżetów, a nawet parków rozrywkowych! Angry Birds Activity Park to niezwykle kolorowe miejsce, które sprawia, że pociechy wręcz szaleją z radości. Czekają tutaj na nie różne zadania, przeszkody do pokonania, trampoliny itp.

Ponieważ na Gran Canarii zazwyczaj jest niezwykle ciepło i słonecznie nie mogło zabraknąć miejsca, w którym mamy okazję wyszaleć się na zjeżdżalniach wodnych. Na wyspie znajduje się Aqualand należący do sieci parków wodnych, których w Hiszpanii i Francji jest aż 13. Co ciekawe kupując bilet do Aqualandu oraz Palmitos Park równocześnie możemy sporo zaoszczędzić. Również rezerwując on-line dostaniemy zniżkę. Podstawowy bilet kosztuje ok. 25 euro, a cena spada wraz ze wzrostem turysty! Na klientów czeka tutaj kilkanaście atrakcji wodnych – od zjeżdżalni kamikaze, po pontonowe czy basen z falami.

Po leniwym dniu spędzonym na plaży lub basenie często ma się ochotę na nieco żwawszej rozrywki. Gran Canaria jest do tego stworzona! Na każdą osobę spragnioną odrobiny adrenaliny czeka bowiem Holiday World – wesołe miasteczko. Gwarne i mieniące się wieczorem tysiącami światełek wprowadza w iście beztroski stan, pozwalając zapomnieć o troskach codzienności i o tym ile ma się lat. Atrakcje są tutaj przeznaczone nie tylko dla dzieci. Również dorośli mogą zasmakować szalonej zabawy na kolejce górskiej czy samochodzikach, a to dopiero na początek zwariowanego wieczoru na Gran Canarii!

Nurkowanie, sporty wodne, jazda konna, golf

Rejon Wysp Kanaryjskich to gratka dla fanów nurkowania. Choć nie można się tutaj spodziewać barwnych ławic jak na Atolu, to jednak podwodny świat skrywa wiele tajemnic, a możliwość napotkania pięknych żółwi morskich sprawia, że nurkowanie tutaj jest niczym polowanie na najwspanialsze okazy. W różnych częściach wyspy zlokalizowane są szkoły nurkowania i wypożyczalnie sprzętu. Jeżeli ktoś się boi wypływać na ocean może posnurkować przy brzegu, gdyż skaliste wybrzeże również obfituje w różne gatunki świata podwodnego.

W ogóle jeżeli chodzi o strefę nadmorską to nie brakuje tutaj atrakcji i możliwości uprawiania sportów wodnych, ale o tym szerzej będzie w jednym z kolejnych wpisów. Na amatorów sportów lądowych czekają tutaj stadniny konne. Jazda na wierzchowcu w takiej scenerii to niezapomniane przeżycie! Dla osób jeżdżących konno bez wątpienia będzie to jedna z najlepszych atrakcji na wyspie. Osoby wolące leniwe rozrywki mogą udać się na pola golfowe, które na Gran Canarii są na wysokim poziomie.  Dla osób początkujących, które nie mają odwagi zmierzyć się z prawdziwym polem golfowym czeka mini golf, który na Wyspach Kanaryjskich jest naprawdę urozmaicony i trzeba nieco poćwiczyć by zaliczyć wszystkie dołki. Wbrew pozorom wcale nie jest to zabawa tylko dla najmłodszych!