
Bilety wstępu na dach Łuku Triumfalnego
Ocena: doskonale
Na podstawie 234 recenzji

Odkryj sekrety paryskiej atrakcji, którą wszyscy znają, ale mało kto ją odwiedza: Łuku Triumfalnego. Drugi co do wielkości łuk triumfalny na świecie (51 m) został zamówiony przez Napoleona Bonaparte i ukończony w latach 30. XIX wieku, aby uczcić francuskich żołnierzy walczących w wojnach napoleońskich. Znajduje się na zachodnim krańcu ekskluzywnej Avenue des Champs-Elysees, znanej ze sklepów, restauracji i hoteli. Chociaż zwiedzanie łuku jest bezpłatne, wstęp do muzeum i na imponujący taras widokowy wymaga zakupu biletu.
Łuk Triumfalny de l'Etoile, 75017 Paryż, Francja
Niedozwolony:
- W obrębie pomnika ZABRONIONE jest używanie kijów do selfie, statywów, kasków motocyklowych, hulajnóg, rolek, ostrych przedmiotów i szklanych butelek.
- Wózki dziecięce są zabronione wewnątrz pomnika i nie ma szafek. Można jednak zostawić wózek u agentów kontroli dostępu i odebrać go na koniec wizyty.
Dowiedz się z wyprzedzeniem:
- Bilet elektroniczny umożliwia zwiedzanie pomnika bez przewodnika
- Bezpłatny wstęp dla dzieci poniżej 18 lat, obywateli UE (18-25), osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, bezrobotnych Francuzów, posiadaczy przepustki edukacyjnej
- Bezpłatny wstęp dla wszystkich zwiedzających w pierwszą niedzielę każdego miesiąca od listopada do marca oraz w Europejskie Dni Dziedzictwa (trzeci weekend września)
- Godziny otwarcia: od 11:00 do 23:00 (od 1 kwietnia do 30 września) i od 11:00 do 22:30 (od 1 października do 31 marca)
- Pomnik jest zamknięty 1 stycznia, 1 maja i 25 grudnia, a otwierany jest o godzinie 15:00 8 maja, 14 lipca i 11 listopada.
- Do pokonania jest 284 schodów. Windy są dostępne dla zwiedzających na życzenie
- Maksymalny dozwolony bagaż: 40x40x20cm. Na terenie obiektu nie ma szafek
- Łuk Triumfalny jest wyposażony w dwie windy, które umożliwiają wyłącznie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej dotarcie do górnych części. Dostęp do peronu musi być możliwy za pomocą pojazdu silnikowego, aby dotrzeć do strefy parkingowej „quick stop” znajdującej się po stronie Avenue de la Grande Armée. Osoby niepełnosprawne mają pierwszeństwo w dostępie do kasy biletowej i wejścia do pomnika. Muszą mieć bilet (bezpłatny po okazaniu dowodu), który należy odebrać w kasie biletowej znajdującej się w piwnicy. Agenci recepcji są dostępni, aby ułatwić dostęp.
Potrzebujesz pomocy w dokonaniu rezerwacji lub chcesz o coś zapytać? Skontaktuj się z nami.
Telefoniczne Centrum Rezerwacji: 22 270 31 20