Plaże mieniące się kolorami piasku i kamieni. Do tego słońce i lazurowy ocean. Błogi odpoczynek wśród palm albo ekscytujące wyprawy na wielbłądach. Tu Europa spotyka się z Afryką. Natura, piękno, sztuka – wszystko to na wyciągnięcie ręki

Wyspy Kanaryjskie od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Przyciąga tutaj niezwykła różnorodność krajobrazów zmieniających się niczym w kalejdoskopie – zastygłe lawy, wulkaniczne stożki, egzotyczna roślinność i jasne, piaszczyste wydmy. Niebywały koloryt, słoneczna pogoda i wyjątkowość każdej z wysp stwarzają niepowtarzalne możliwości spędzenia wymarzonego urlopu. Wyspy Kanaryjskie, znane niegdyś jako Wyspy Szczęśliwe, w ostatnich latach stały się jednym z najczęściej wybieranych miejsc na wypoczynek. Zadziwia i kusi hiszpański temperament, kanaryjska kuchnia oraz atlantycka bryza, które tworzą niesamowitą wakacyjną atmosferę zapewniającą najlepsze wspomnienia z tego pięknego zakątka odległego od Polski o niecałe 6 godzin lotu

Kierunek Wyspy Kanaryjskie - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet
Lanzarote

Lanzarote

Lanzarote to mityczna wyspa ognia. Śnieżnobiałe domy wspaniale kontrastują z ciemną lawą i zielenią palm. Do wypoczynku nad błękitnymi wodami Oceanu Atlantyckiego zachęcają długie i urokliwe plaże, pokryte jasnym lub ciemnym piaskiem. Do wizyt zachęcają tajemnicze groty oraz niezwykłe formacje parku narodowego Timanfaya z ponad setką wulkanicznych stożków. Wyspa jest nie tylko cudem natury, ale również prawdziwym dziełem sztuki jednego z najsłynniejszych artystów hiszpańskich – Cesara Manirique. To miejsce, do którego chce się wracać.

Zobacz więcej
Fuerteventura

Fuerteventura

W odległości zaledwie 100 km od wybrzeży Afryki znajduje się prawdziwy raj z nieskończenie długimi plażami z jasnym, saharyjskim piaskiem oraz krystalicznie czystą wodą – wymarzone miejsce dla miłośników sportu, kąpieli, pięknej opalenizny i relaksu. Wnętrze wyspy zdominowane jest przez monumentalne pasma gór, fascynujące krajobrazy i cuda natury. Niepozorna na pierwszy rzut oka wyspa, ogromnie zyskuje przy bliższym poznaniu. Jak powiedział kiedyś hiszpański filozof Miguel de Unamuno, Fuerteventura jest „oazą na pustyni cywilizacji". Każdy powinien chociaż raz zasmakować jej wyjątkowości i różnorodności.

Zobacz więcej
Gran Canaria

Gran Canaria

Wyspa nazywana miniaturowym kontynentem zachwyca odwiedzających bogactwem natury. Najwyższy punkt wyspy stanowi wulkan, który wznosi się na wysokość prawie 2000 m n.p.m. W Maspalomas, między Meloneras a Playa del Ingles, wiatry wiejące znad Sahary utworzyły ogromne wydmy. W głębi Gran Canarii znajdują się rozległe żyzne doliny, pokryte bujną roślinnością wąwozy oraz imponujące góry. Na północy i południowym zachodzie krajobraz wyspy zdominowany jest przez strome klify, o które rozbijają się fale przejrzystych wód. Wyspa przypominająca okrągły stożek wystający z oceanu należy do najgęściej zaludnionych na całym archipelagu. Od wybrzeży Afryki dzieli ją około 200 km.

Zobacz więcej
Teneryfa

Teneryfa

Teneryfa jest jedną z największych wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich. Nie brakuje tutaj miejsc, w których można porządnie wypocząć - ciesząc się gorącym złocistym piaskiem, pięknem Oceanu Atlantyckiego, cieniem palm oraz wyjątkowym egzotycznym klimatem.

Zobacz więcej
La Gomera

La Gomera

La Gomera pozostaje jedną z najbardziej dziewiczych wysp archipelagu. Urzeka niepowtarzalnym klimatem kolonialnej zabudowy. Przyciąga tajemniczością prastarych lasów wawrzynowych. Zachwyca naturalnym pięknem. W tym miejscu można poczuć się odkrywcą nowego lądu i przeżyć niepowtarzalne chwile.

Zobacz więcej

Informacje praktyczne

Strefa czasowa :
czas polski – 1 godz.
Język :
hiszpański, angielski, niemiecki
Komunikacja :
autobusy (zwane guaguas), samochód (wynajem to koszt 25-50 EUR), niskie ceny benzyny
Przykładowe ceny :
jednodaniowy obiad w restauracji – 15-20 EUR, filiżanka kawy – 1, 5 EUR, lampka lokalnego wina – 2-3 EUR
Waluta :
euro (EUR)