Lanzarote to mityczna wyspa ognia. Śnieżnobiałe domy wspaniale kontrastują z ciemną lawą i zielenią palm. Do wypoczynku nad błękitnymi wodami Oceanu Atlantyckiego zachęcają długie i urokliwe plaże, pokryte jasnym lub ciemnym piaskiem. Do wizyt zachęcają tajemnicze groty oraz niezwykłe formacje parku narodowego Timanfaya z ponad setką wulkanicznych stożków. Wyspa jest nie tylko cudem natury, ale również prawdziwym dziełem sztuki jednego z najsłynniejszych artystów hiszpańskich – Cesara Manirique. To miejsce, do którego chce się wracać.

Na Lanzarote prawie przez cały rok (330 dni) świeci słońce, panuje łagodny klimat ze średnią temperaturą 25 stopni, a powietrze jest wyjątkowo czyste i zdrowe (pełne jodu). Niskie koszty utrzymania (archipelag Wysp Kanaryjskich jest terenem bezcłowym) oraz przyjaźni mieszkańcy sprawiają, że Lanzarote to idealne miejsce na wakacyjny urlop.

Popularnym ośrodkiem turystycznym, który rozwinął się z dawnego portu rybackiego jest Playa Blanca. Kurort ten zachował wiele ze swego pierwotnego charakteru. Wzdłuż pięknej promenady znaleźć można liczne restauracje, bary, kawiarenki internetowe oraz sklepy. Do kąpieli w morzu idealnie nadaje się kilka sztucznie usypanych plaż w zatoczkach Playa Dorada czy Playa Flamingo. Naturalne plaże Papagayo (rezerwat przyrody) z piaszczystymi zatokami znajdują się w odległości około 5 km od centrum i można się do nich dostać od strony morza taksówkami wodnymi wypływającymi z portu. Z niedużego portu w Playa Blanca kursują kilka razy dziennie promy do Corralejo na wsypie Fuerteventura. Ta niewielka, usytuowana na południowym krańcu wyspy miejscowość charakteryzuje się kameralnym klimatem, charakterystycznymi klifami i wzniesieniami sąsiadującymi ze złocistymi piaszczystymi plażami.

Malowniczym regionem na południu wyspy jest Puerto Calero znane z portu jachtowego oraz latarni morskiej. Kształtujący się już od lat 80. ośrodek, obecnie jest już miejscem z najwyższej wakacyjnej półki. Przy porcie jachtowym znajduje się dzielnica handlowa z supermarketem, ekskluzywnymi butikami, restauracjami oraz barami. W porcie stacjonuje łódź podwodna, którą można udać się na wycieczkę.

Kierunek Lanzarote - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet