Wyspa nazywana miniaturowym kontynentem zachwyca odwiedzających bogactwem natury. Najwyższy punkt wyspy stanowi wulkan, który wznosi się na wysokość prawie 2000 m n.p.m. W Maspalomas, między Meloneras a Playa del Ingles, wiatry wiejące znad Sahary utworzyły ogromne wydmy. W głębi Gran Canarii znajdują się rozległe żyzne doliny, pokryte bujną roślinnością wąwozy oraz imponujące góry. Na północy i południowym zachodzie krajobraz wyspy zdominowany jest przez strome klify, o które rozbijają się fale przejrzystych wód. Wyspa przypominająca okrągły stożek wystający z oceanu należy do najgęściej zaludnionych na całym archipelagu. Od wybrzeży Afryki dzieli ją około 200 km.

Gran Canaria słynie przede wszystkim z Maspalomas, popularnego centrum turystycznego z komfortowymi hotelami i ośrodkami apartamentowymi, a zarazem największego kurortu na Gran Canarii. To miejsce, które tętni życiem przez 24 godziny. Wielokilometrowy ciąg wydm rozpościera się w kierunku Playa del Ingles, przechodząc w szeroką, piaszczystą plażę (jej część jest nawet zarezerwowana dla naturystów). W wolnym czasie można zrobić zakupy w jednym z kilku centrów handlowych oraz wstąpić do znajdujących się tuż przy morzu restauracji. Campo International, jako dzielnica Maspalomas, słynie z wielu pól golfowych usytuowanych nieopodal bujnych, pełnych zieleni ogrodów. Ośrodek ten znany jest również surferom, windsurferom i miłośnikom nurkowania. Choć Maspalomas wygląda jak jedno miasto, tak naprawdę składa się z trzech części, do których prowadzą odrębne zjazdy.

Na wyspie warto także zobaczyć Puerto de Mogan. To idylliczna miejscowość, zupełnie inna niż gwarne kurorty. Z racji licznych kanałów nazywana jest „małą Wenecją". Znajdziemy tutaj rozległą, sztucznie usypaną (piaskiem z Afryki) plażę stworzoną z myślą o miłośnikach kąpieli morskich i słonecznych. Ciekawa zabudowa centrum ulokowanego przy porcie jachtowym zachęca do spacerów oraz wizyt w lokalnych restauracjach. Z portu wybrać się można na wyprawę żółtą łodzią podwodną, z której podziwia się wyjątkową atlantycką faunę i florę. Stąd też odpływają żaglowce do pobliskiego Puerto Rico czy Maspalomas. Dla miłośników wędkowania i rywalizacji atrakcją będą organizowane w lipcu zawody „Błękitnego Marlina". To miejsce, do którego chce się wracać.

Kierunek Gran Canaria - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet