Wyjątkowo romantyczne wybrzeże Portugalii pełne kolorowych klifów, jasnych domów i kolorowych łodzi rybackich. Połączenie sprzyjającego klimatu, bogatej kultury arabskiej, doskonałych potraw i pięknych plaż czyni to miejsce idealnym na wypoczynek.

Ta wyjątkowo romantyczne wybrzeże Portugalii ma naprawdę wiele do zaoferowania: skalistą Algarve z plażami i zatokami ukrytymi wśród ciekawych formacji skalnych w zachodniej części, ciepłe morskie wody i łagodny, bezwietrzny klimat na południu oraz dalej na wschód (aż do granicy z Hiszpanią) -piaszczystą Algarve z nieskończenie długimi plażami i płaskim krajobrazem wydmowym. Region, oddzielony pasmem górskim od reszty państwa, wciąż zachował swoją odrębność – wizualną oraz kulturową. To niezwykła kraina pełna kolorowych klifów, jasnych domów i kolorowych łodzi rybackich. Połączenie sprzyjającego klimatu, bogatej kultury arabskiej, doskonałych potraw oraz pięknych plaż sprawia, że jest to miejsce idealne na wakacyjny wypoczynek.

Kierunek Algarve - dlaczego warto z nami wyjechać?

  • Ceny, które podajemy są cenami które zapłacisz. Bez niespodzianek.
  • Setki tysięcy zadowolonych Klientów w całej Polsce. Miliony na świecie.
  • Dzięsiątki tysięcy hoteli na całym świecie.
  • Bezpieczne i wygodne płatności przez internet

Atrakcje

Zoomarine

Zoomarine – wyjątkowe miejsce zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Park rozrywki połączony z delfinarium zapewnia niezapomniane przeżycia dla całej rodziny. Zobaczyć tutaj można pokazy delfinów, fok i egzotycznych ptaków, a także zwiedzić muzeum-oceanarium z ciekawymi modelami delfinów, wielorybów oraz akwariami z morskimi zwierzętami. Oprócz części zoologicznej park oferuje inne ciekawe formy spędzenia czasu – szczególnie dla najmłodszych: roller-coaster, łódź piracką czy wielkie koło. Dużą atrakcją jest też specjalna strefa z basenami oraz restauracje serwujące doskonałą portugalską kuchnię. Wstęp dla dorosłych 28 EUR, dla dzieci 19 EUR.

Park wodny Aquashow

Park wodny Aquashow – nowoczesny, rodzinny park wodny gwarantujący dobrą zabawę zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Tu na przybywających czekają ekscytujące zjeżdżalnie, baseny, jacuzzi oraz pokazy ptaków egzotycznych. Wstęp do Aquashow dla dorosłych kosztuje 25 EUR, dla dzieci 17 EUR.

Safari samochodem terenowym

Safari samochodem terenowym –wyprawa safari pozwoli dotrzeć do ukrytych wiosek regionu schowanych wśród gajów oliwnych i pomarańczowych. To niepowtarzalna okazja, aby poznać malownicze, tajemnicze zakątki Portugalii i podziwiać dziewiczą przyrodę okolicznych miejscowości. Trasa całej wycieczki zależy od miejsca zakwaterowania. Koszt wyprawy safari dla dorosłych kosztuje 48 EUR, a dla dzieci ok. 22 EUR.

Festiwal sardynek

Festiwal sardynek – czterodniowe wydarzenie gromadzące około 60 tys. turystów. Sierpniowy festiwal odbywa się przy plaży Olhos de Agua i, jak sama nazwa wskazuje, jest imprezą bardziej kulinarną niż kulturalną. W godzinach wieczornych roznosi się zapach smażonych na grillu ryb, a w tle rozbrzmiewa muzyka zespołów grających koncerty na żywo.

Rejs katamaranem

Rejs katamaranem – idealnym sposobem na miłe spędzenie czasu jest wyprawa katamaranem po pięknym, szafirowym Atlantyku. To niepowtarzalna szansa, aby poleniuchować na pokładzie statku, złapać nieco słonecznej opalenizny i skosztować smacznych portugalskich przystawek. Wszystko w otoczeniu wyjątkowej scenerii skalistych zatok, złocistych klifów i pobielonych wiosek rybackich. Będzie też możliwość popływania lub nawet ponurkowania w ciepłym oceanie. W czasie wyprawy zwiedza się również piękne jaskinie morskie. Po całym dniu wodnej, fascynującej podróży przychodzi pora na odpoczynek w hotelu. Koszt wyprawy dla dorosłych 33 EUR, dla dzieci 17 EUR.

Fatima

Fatima – jedno z największych i najważniejszych centrów pielgrzymkowych na świecie, rocznie odwiedzane przez około 4 miliony turystów. Podróż w to miejsce to wyprawa śladami objawień maryjnych do Ołtarza Świata, w którym modlił się o wyzwolenie narodów Jan Paweł II. Warto odwiedzić domy pastuszków w wiosce Aljustrel, w której miały miejsce objawienia Anioła Pokoju oraz bazylikę Różańcową i kościół Trójcy Przenajświętszej. Ciekawostką może być fakt, iż przy wejściu na cały plac znajduje się fragment muru berlińskiego, który został ofiarowany przez mieszkającego na terenie Niemiec Portugalczyka, jako forma dziękczynienia za obalenie komunizmu. Podczas pobytu w Fatimie możliwe jest uczestniczenie w mszy świętej w kaplicy Objawień Matki Boskiej w Fatimie.

Lizbona

Lizbona – wizyta w barwnej stolicy kraju Vasco da Gamy położonej na prawym brzegu Tagu, do której wjedziemy po majestatycznym moście 25-go Kwietnia. Zobaczymy najbardziej charakterystyczne punkty miasta: posąg Chrystusa Króla, pomnik Odkryć Geograficznych, wieżę Belem oraz kościół Św. Hieronima. W programie również czas wolny w sercu miasta – Placu Rossio oraz zabytkowej dzielnicy Maurów – Alfama. W drodze powrotnej tour po dzielnicy Expo oraz wyjazd z miasta imponującym mostem Vasco da Gamy.

Lagos

Lagos – niewielkie miasteczko z urokliwą starówką, krętymi uliczkami i strefą przeznaczoną wyłącznie dla pieszych, a więc idealną na długie spacery. Turystów przyciągają również malownicze zatoczki, morskie groty i piękne plaże otoczone kolorowymi klifami. W sezonie letnim miejsce to tętni życiem całą dobę – wszystko za sprawą klubów i pubów otwartych do białego rana. Przybywający do miasta urlopowicze chętnie wędrują śladami wielkiego odkrywcy – Henryka Żeglarza – dla którego Lagos było niegdyś bazą. Warto zwiedzić plac Republiki stanowiący centralny punkt miasta – tu zobaczyć można posąg Henryka Żeglarza, dawny targ niewolników czy pałac Gubernatora. Ciekawym obiektem jest również kościół Santo Antonio – barokowa kaplica pochodząca z XVIII wieku, która przetrwała trzęsienie ziemi. Stanowi ona część muzeum miejskiego gromadzącego ciekawe eksponaty od czasów neolitycznych (narzędzia, skorupy), po bogatą kolekcję sakralną z XVIII stulecia.

Przylądek św. Wincentego

Przylądek św. Wincentego – przylądek, który stanowi najbardziej wysunięty na południowy zachód skrawek Europy, a tym samym Portugalii. Wierzono niegdyś, że właśnie tutaj kończy się świat. Charakterystycznym punktem jest samotna, wystająca z Atlantyku skała o wysokości 60 m. Już w czasach greckich miejsce to obdarzano szczególną czcią – wierzono, że nocą zakątek ten zamieszkują bogowie, dlatego po zmroku nikt nie mógł tu przebywać. Na przylądku stoi pochodząca z 1846 roku latarnia morska, której zasięg światła wynosi nawet do 95 km! Największą atrakcją są jednak imponujące, wręcz zapierające dech w piersiach widoki na pionowe klify oraz omywającą je granatową wodę. Nazwa przylądka wywodzi się od św. Wincentego z Saragossy – diakona i męczennika.

Silves

Silves – to wyjątkowo piękna miejscowość Algarve ceniona za swą rzymską oraz arabską przeszłość. Dzieje tego miasteczka są długie i dramatyczne, ale obecnie zakątek ten jest spokojny i bardzo przyjaźnie przyjmuje przybywających turystów. W Silves znajduje się najstarsza na terenie Algarve katedra – Se Velha – wzniesiona około XIII wieku. Warto zobaczyć również mauretański zamek (jeden z największych w okolicy), który wyraźnie góruje nad całym miastem. To tu właśnie muzułmanie na początku XII wieku dzielnie bronili się przed atakami nieprzyjaciela. Kolejną atrakcją turystyczną jest Museu da Cortica, poświęcone tematowi produkcji korka. Obiekt ten otrzymał nawet europejskie wyróżnienie dla najlepszego muzeum przemysłowego. Warto dodać, że dla krajobrazu południa bardzo charakterystyczne są dęby korkowe będące źródłem jednego z największych skarbów Portugalii – korka. Dęby uprawia się na ponad 700 tys. hektarów.

Faro

Faro – miasto to nie jest może tak piękne, jak pozostałe miejscowości w Algarve, ale zdecydowanie warto je odwiedzić. Uroku temu miejscu nadaje niewątpliwie bujna zieleń rosnących palm, zaciszny niewielki port oraz malownicza starówka. Do najlepiej zachowanej dzielnicy (Starego Miasta) dostać się można przez bramę miejską – Arco da Vila. Przy placu głównym – Largo de Se – zobaczyć można kwitnące drzewa pomarańczowe, ogromną katedrę pochodzącą z XIII wieku, pałac biskupi oraz zabudowania dawnego klasztoru Klarysek z XVI wieku. Do starówki przylega port jachtowy z ładną promenadą spacerową i kilkoma knajpkami z pięknymi widokami. Niedaleko znajduje się Museu Maritmo prezentujące ciekawe modele łodzi, sprzęty rybackie, mapy morskie oraz kolekcję ryb. Najciekawszy eksponat stanowi miniatura okrętu, którym podróżnik – Vaco da Gama – wyruszył do Indii w 1498 roku. Warto odwiedzić też Museu Etnografico przedstawiające sposób życia i pracy mieszkańców regionu.

Kuchnia

Kuchnia portugalska

Kuchnia portugalska - najbardziej popularnym daniem obiadowym w Portugalii są pieczone na grillu sardynki określane sardinhasassadas, które podawane są z ziemniakami i surówką. Dużą atrakcją jest sierpniowy festiwal sardynek. Czterodniowe wydarzenie gromadzące około 60 tys. turystów odbywa się przy plaży Olhos de Agua i, jak sama nazwa wskazuje, jest imprezą bardziej kulinarną niż kulturalną. Dookoła czuć zapach smażonych na grillu ryb, a w tle rozbrzmiewa muzyka zespołów grających koncerty na żywo.

Dom Carlos

Dom Carlos – właściciele tej tradycyjnej restauracji – Peter i Ana – przygotowują doskonałe posiłki oparte na lokalnych i sezonowych składnikach. Do kwoty 39 EUR można dostać przystawkę, zupę, danie rybne i mięsne plus deser. Dobra jakość potraw i rozsądne ceny są więc gwarantowane.

Floyds Bar

Floyds Bar – gospodarze Perry i Karen robią wszystko, aby zarówno mieszkańcy, jak i wczasowicze czuli się w tym lokalu jak najlepiej. Mecze piłki nożnej na dużym ekranie, doskonała, radosna atmosfera i nocne quizy dwa razy w tygodniu. Można tutaj również kupić niedrogie piwo i zamówić smaczne tosty.

A Ruina (Albufeira)

A Ruina (Albufeira) – nazwa restauracji nie powinna nas zniechęcić i zmylić. Lokal usytuowany na klifach nad plażą oferuje doskonałe dania rybne i owoce morza. Ceny nie są może niskie, ale za wszystko co dobre, trzeba zapłacić. A Ruina nie doprowadzi nas jednak do ruiny finansowej.

Mariscos (Faro)

Mariscos (Faro) – ciekawa i przyjemna restauracja znajdująca się pomiędzy rzeką a portem jachtowym. Przeszklone wnętrze lokalu zapewnia bardzo atrakcyjne widoki. Serwowane są smaczne dania rybne oraz owoce morza. Świetna lokalizacja restauracji nie pozwala zbyt szybko opuścić tego miejsca.

Taj Mahal (Albufeira)

Taj Mahal (Albufeira) – ciekawa, hinduska restauracja z ogródkiem na zewnątrz oraz daniami przygotowanymi specjalnie dla najmłodszych. Ten niewielki lokal zapewnia szeroki wybór potraw oraz doskonałe portugalskie wino. Jakoś i ceny serwowanych dań zadowolą nawet najbardziej wymagających.

A Ver Tavira

A Ver Tavira – lokal ze stolikami znajdującymi się na placu tuż przy murach zamkowych. Można stąd podziwiać widoki na zabytkowy kościół. Warto zamówić zwykłą sałatkę lub po prostu smaczną przekąskę.

Ciekawostki

Najlepszy teren golfowy

Najlepszy teren golfowy - Rejon Algarve w 1999 roku uznany został za najlepszy teren golfowy na świecie. Znajdziemy tutaj ponad 30 pól – do najlepszych zalicza się Le Méridien Penina Golf z 18 dołkami. Cały kompleks, otoczony licznymi drzewami, uzupełniają dodatkowo dwa pola z 9 dołkami. Na polach Algarve rozgrywane są międzynarodowe i krajowe zawody golfa. Profesjonaliści chętnie spotykają się również na Alto Golf.

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Portugalia
Strefa czasowa :
czas polski – 1 godz.
Język :
portugalski, angielski
Komunikacja :
po przylocie do Faro, Lizbony lub Porto korzysta się z taksówki, bądź z „lotniskowych” linii autobusowych. Więcej informacji na stronie lotnisk www.ana.pt
Długość lotu :
5 godz.
Przykładowe ceny :
restauracje: pełny posiłek (chleb i oliwki, zupa, drugie danie, napój, deser, kawa) w snack barze kosztuje od 7 do 11 EUR za osobę, Espresso kosztuje ok. 0, 50-0, 60 EUR, kawa z mlekiem (galão) – 0, 70-1, 20 EUR, herbata – ok. 1, 5 EUR, sok ze świeżych pomarańczy – ok. 2, 50 EUR, piwo lub cola od 1 do 1, 50 EUR - 1, 5-litrową butelkę wody mineralnej w hipermarkecie – ok. 0, 60 EUR
Waluta :
euro (EUR)