Zwiedzanie i Wypoczynek – Dubaj i Ras Al Khaimah 5*

  Sprawdzanie ceny

  Zwiedzanie i Wypoczynek – Dubaj i Ras Al Khaimah 5* - informacje

  Zwiedzanie i Wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskiego wypoczynku podczas jednego urlopu. Trzy dni spędzicie na zwiedzaniu, a pozostałe możecie zaplanować sami – korzystając z formuły all inclusive dostępnej w hotelu. W czasie tego programu poznacie bogactwa Dubaju, odkryjecie największe atrakcje Abu Dhabi i wybierzecie się w emocjonujące safari po pustynnych terenach. Czeka Was urlop pełen atrakcji.

  World map
  Zakwaterowanie

  4 noclegi: Holiday Inn Dubai Festival City (4*) – 2 posiłki (bez alkoholu)
  3 noclegi: Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort (5*) – all inclusive


  Plan wycieczki
  • 1. dzień - Przylot

   Powitanie na lotnisku przez polskojęzycznego przewodnika. Przejazd do Holiday Inn Dubai Festival City na kolację i nocleg. (niedziela)

  • 2. dzień - Największe atrakcje Dubaju

   Po śniadaniu, ok. 10.30, rozpoczyna się zwiedzanie spektakularnej, tętniącej życiem metropolii – Dubaju. Na początek zatrzymacie się przy Burj Al Arab – to najbardziej luksusowy hotel na świecie, oferujący 7-gwiazdkowy standard. Następnie zobaczycie Meczet Jumeirah – jeden z największych meczetów w Dubaju, wybudowany w 1975 roku. Kolejnym punktem będzie historyczna dzielnica Bastakija – jedna z najstarszych części miasta, wyróżniająca się tradycyjnymi zabudowaniami oraz charakterystycznymi „wieżami wiatrowymi", które zapewniały niegdyś naturalną wentylację. W programie zwiedzania znajdzie się również Muzeum Dubaju (bilet wstępu w cenie), mieszczące się w 150-letnim budynku Al Fahidi Fort. W podziemnych galeriach muzeum zgromadzone są liczne eksponaty odtwarzające tradycyjne życie mieszkańców na przestrzeni 5 tysięcy lat. Atrakcją podczas wycieczki jest rejs Abrą – tradycyjną, wodną taksówką – w kierunku Dajry, historycznego centrum handlowego Dubaju. Będziecie mieli okazję zatrzymać się przy targu z przyprawami oraz przejść się słynnym bazarem złota, wypełnionym sklepami jubilerskimi. W programie przewidziano lunch w lokalnej restauracji (w cenie również 1 butelka wody oraz soku). Następnym punktem wycieczki jest wjazd na Burj Khalifa – najwyższy budynek na świecie, wznoszący się na wysokość 828 metrów (bilet wstępu w cenie). Na koniec czeka Was wizyta w centrum handlowym Dubai Mall oraz pokaz tańczących fontann (Fountain show). Około 18.15 transfer powrotny do hotelu Holiday Inn Dubai Festival City na kolację i nocleg. (poniedziałek)

  • 3. dzień - Bogactwa Abu Dhabi

   Ok. godziny 9.00 wyruszycie z hotelu na wycieczkę po imponującym Abu Dhabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest Meczet szejka Zajida (Sheikh Zayed Mosque). To najpiękniejszy, a zarazem największy meczet w całych Emiratach (8. największy na świecie). Budowla jest w stanie pomieścić nawet 40 tys. wiernych. Według użytkowników portalu TripAdvisor meczet ten należy do 25 najlepszych atrakcji turystycznych świata. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Heritage Village – swoisty skansen, w którym prezentowane są tradycyjne domy arabskie, rękodzieła oraz styl życia mieszkańców sprzed czasów rozwoju miasta. W programie przewidziano lunch w lokalnej restauracji (w cenie również 1 butelka wody oraz soku). Transfer powrotny do hotelu Holiday Inn Dubai Festival City na kolację i nocleg. (wtorek)

  • 4. dzień - Emocjonujące safari

   Po śniadaniu możecie spędzić czas wolny na wypoczynku lub wybrać się do centrum handlowego Mall of Emirates (metrem lub pieszo – ok. 15 minut drogi). Po lunchu w hotelu, ok. 15.30, rozpoczyna się safari po imponujących, piaszczystych wydmach. W czasie tej wyprawy będziecie mieli szansę zobaczyć farmę wielbłądów oraz podziwiać wyjątkowe zachody słońca. Po emocjonującej wycieczce po pustyni, zatrzymacie się w tradycyjnym, arabskim kompleksie kempingowym. Tam czeka Was kolacja z grillem oraz pokazy tańca brzucha wykonywane przy rytmach arabskiej muzyki (w cenie, bez napojów alkoholowych). Po safari transfer powrotny do Holiday Inn Dubai Festival City na nocleg. (środa)

  • 5. - 7. dzień - Wypoczynek w hotelu

   O 12.00 wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Ras Al Khaimah. Następnie zakwaterujecie się w hotelu Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort z formułą all inclusive. Obiekt znajduje się pomiędzy wybrzeżem, a wzgórzami Ras Al Khaimah, bezpośrednio przy piaszczystej plaży. Obiekt oferuje gościom dwa baseny, pokoje z klimatyzacją, centrum spa z jacuzzi oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Niedaleko ośrodka czekają pola golfowe Al Hamra (czwartek, piątek, sobota).


  • 8. dzień - Wykwaterowanie

   Transfer powrotny na lotnisko w Ras Al Khaimah i wylot do Polski. (niedziela)

  World map
  • Uwagi

   Program wycieczek może ulec zmianie.
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019 21.10; 11.11; 25.11; 09.12; 13.01; 03.02; 10.02; 10.03; 17.03; 07.04; 28.04
  • Minimalna liczba uczestników

   8 osób

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • 4 noclegi w hotelu Holiday Inn Dubai Festival City (4*) (2 posiłki, bez napojów)
  • 3 noclegi w hotelu Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort (5*) (all inclusive)
  • Polskojęzyczny przewodnik podczas transferu i w czasie wycieczek do Dubaju oraz Abu Dhabi
  • Lunch w lokalnej restauracji podczas 2. i 3. dnia wycieczki (w cenie również 1 butelka wody oraz soku)
  • Kolacja z grillem podczas 4. dnia wycieczki (w cenie również napoje bezalkoholowe i butelka wody)
  • Rejs wodną taksówką – Abrą oraz bilety wstępu na Burj Khalifa i do Muzeum Dubaju
  • Niewliczone w cenę
  • Wydatki osobiste, napiwki, minibar itp.
  • Podatek turystyczny płatny na miejscu, w recepcji hotelu Holiday Inn Dubai Festival City (15 AED/pokój/noc) i Hilton Al Hamra Beach and Golf Resort (20 AED/pokój/noc)
  • Napoje alkoholowe w czasie safari
  Ważne informacje
  Zjednoczone Emiraty Arabskie - przewodnik
  Sprawdzanie ceny